bugün

Çok değer verdiğiniz, saygı duyduğunuz insanların gözünde bir hiç olduğunuzu öğrenmek.
cok şey var da, soylenmesi artik gereksiz. Yildirdilar sagolsunlar.. dengesiz ve gereksizlerin varlığını onemsememek gerekli.
(bkz: zaman)
görsel
Bazı geceler.
Karşınızdakinin bir malmışsınız gibi sizden reklamınızı yapmanızı beklemesi. Önemsediğiniz bir kişiyse hele.. Sonra 'evlilik programları izlemek niye zararlı ki?'
Hep ama hep, kötü insanlarla denk gelmek.
Bu bana hep koydu , koymaya da devam ediyor.

Ya insanlar genellikle kötü ya da ben kötüyüm ki bana hep zarar vermek istiyorlar ama değilim. Değilim !
Kesinlikle saflığımdan çekiyorum.
Aldatmaya , yalana , kurnazlığa , iftiraya , haram paraya tahammülüm yok çünkü.
Bu da , genelin içinde yalnız kalmama neden oluyor .
Bana koyan gene benimdir. Böyle deyince de kaba oldu ama öyle. Kimseye bahane bulamam.
klişe olacak ama lamı cimi yok hayat. hep çabalıyorsun,yeri geliyor karakterinden ödün veriyorsun, küçük şeylerden mutlu olmak istiyorsun, sonra düşünüyorsun her şey boşa mı deyip duruyorsun.. lakin hep bir şeyler eksik oluyor ve zaman da geçiyor o şeyler hep eksik kalacak. yapmak isteyip de yapamadıkları tokat gibi yüzüne vuruyor insanın.

hayat...
Eve getirdiğin tüm abur cuburların sabah, abin tarafından yenildiğini öğrenmek .
Yine insan.
Guvendigin birinin seni arkandan vurmasi...
geğer verdiklerinin aslında o değere layık olmadıkları anladığın zaman.
Çok sevmek fakat hiç sevilmemek.
Herkesi geçtim de seni çok iyi tanıdığını sandığın sevdiğin kişinin seni yanlış anlaması hakkında yanlış yorumlaması yapmadıklarını yapmış düşünmediklerini düşünmüşsün gibi yargılaması.
Senden daha fazla kimseler onu sevemesede o yine kendini köpek gibi gören adamın peşinden koşar. Arkadaşımın başına geldi. Kalbi ter temizdi çocuğun. Hayatını sikti şerefsiz onun.
bütün o. çocuklarının gelip seni bulması
adam sandıklarının son iki harfi çıkması
acırsın yetime, döner koyar g*tüne durumları
kişinin senin verdiğin parayla sana hava atması vs. vs. vs...
Cigeri beş para etmez insanlarin sıkıntılıi zamanınızda gelip başınıza ahlak bekçisi kesilmeleridir.
(bkz: nankörlük)
chplilerle aynı havayı solumak...
siklenmemek bu kadar net.
"inanmıştım " kelimesi.
Her insan hata yapar önemli olan hatasının farkına varmaktır bir hiçmiş gibi dışlanilmamali.
satılmak...

hayatım boyunca hep satılan, terk edilen taraf oldum...

ben size n'aptım lan?
özellikle akrepsen istediğini yapamamak ve arada kalıp suçlu olmak koyar koşullardan dolayı. ne üzücü durumdur.