bugün

Uzun bir süredir kafamı karıştıran soru.
Nötr bir duygu durumu ve hatta mutsuz bir hayat dahi bir şekilde yaşamaya devam etmemize yeterken daha fazlasını aramak ne için acaba..

Asıl can alıcı nokta ise insanı mutlu eden şeyler nedir? Kimisi para ile huzuru ararken bir başkası sevdiği insan ile yaşamını minimum şartlarda devam ettirmek istiyor. Bu soruda bir orta nokta yok maalesef.

Neyse. Değişik bir mevzu.
Mutsuz olmaktan bıkmış, usanmış ve hatt tiksinmişse neden istemesin.
tükenmemek için , sevmek için , kendini diri tutmak için. mutlu olmak ister. fakat , bünyeye mutsuzlukta lazım öyle demeyin. bazı şeyleri anlamak için lazım. sürekli mutsuzluk istenmez, ama sürekli mutluluk istenir. ama bu sürekli mutluluktan kasıt, hep daha fazlasını istemek olursa, tekrar mutsuzluğa dönebiliyorsunuz.
Gayet basit bir sorudur. Yaşamı idame ettirebilmenin tek yolu sevilmektir. Bir çiçeği özenle sulamak, ona ilgi göstermek var bir de sırf o ölmesin diye öylesine sulamak var. Arada uçurum var hocam. Hiçbir canlı sevilmeden tam manasıyla huşu içinde yaşayamaz. Çünkü gerçek mutluluk budur.
Çünkü 1 kere geldiğimiz bu dünya mutlu olmadan yaşanmaz.
Mutlu olmadan yaşamın tadına varamazsın.
Mutlu olmadan yaşanan bir hayat leyla'sız bir mecnun'a aslı'sız bir kerem'e benzer. Bana bakmayın ben bir zamanlar çok uzaklarda bıraktım ama ara sıra ziyaretime uğramasa bu hayat yaşanmaz.
Merak yuzundendir.
Merak sayesinde iyi kotu ne varsa ayirt edebilir.
çünkü insan eksiktir. arzularını gerçekleştirdikçe tamamlanacağına mutlu olacağına inanır.

fakat bu mümkün değildir.