bugün

Muhtemelen kolayına geliyordur.
inancı yemez, günahı kendine konduramaz. Mentalitesi yetmez. Oyun oynasa bile kuralsız oynayamayan adam, hayat kuralsızdır diyor.
Rahatlık.
Bugün de ateist olcm ben.
Ortada inanılacak bir din yoktur belki de.
hep nazar.
Önce diyanet kuran mealinde düzeltme yapsın, çoğu ateist kuranın mealini bile oku-ya-mi-yor!
Bazı yerlerde anlam sandığınızdan farklı.

Ben Tevrat okumani bitirip, incilden sonra kuranı daha detaylı gerekirse kelime kelime araştırıp, okuyacağım. Detayları analiz edip, kuran mealini kendi açımdan yapacağım, o durumda diyanetin yaptığı yanlışları daha detaylı yazarım. Kuran için yazılmış 40 belki 50 tane meal var 5 ya da 6 si doğru. Bunları da detaylıca araştırıp, not ederim. Türkiye de kadın, çocuk, hayvanlar özgür değil. Bu düzenle savaşacak erkekler de bilgisiz haliyle erkek egemen bir sistem mevcut. Din konusunda araştırmam bitince, bu analizi dinle sentezleyerek topluma ilham olan bilgiler paylaşabileceğimi umuyorum. Allah kadını erkeğe erkeği kadına eş olarak yaratmışsa bir takım kolaylıklar da sağlamıştır.

Peki biz iyiliği, adaleti ve akrabaya yardim ediyor müyüz? Her cuma namazında duyuyorsunuz, peki bir çocuğu sevindirmek için iyiliği, kadını toplumdan soyutlamak yerine entegre edecek adaleti(gezip, tozma hakkı, seçme ve seçilme hakkı, tek eş evliliği, camilerde ibadet hakkı -neticede cuma onlara da farz-) sağlayabiliyor muyuz?

Maymunlardan ve bir çok canlıdan önce bir bakteri ile hayat evrimle başlarken biz tüm bu dünyadaki canlılara **her biri akrabamız** yardim edebiliyor muyuz?

Belki bir ağaç dikmek, fidan dikmek neden olmasin? Fakat biz siyasetle akrabalarımızın kalbini kırıyoruz, kaldı ki uzak akrabalarımıza yardim edelim.

Bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın, sen bu ülkenin vatandaşısın, senin görevin ülkeyi uygar milletlerin üzerine çıkarmak.

Yoluna taş koyan kimse ona sandıkta dersini vermek gerekirse görevini elinden almak. Gücün yetmiyorsa halkı aydınlatmak. Ötesi yok..!
dinleri huri zikmeye indirgeme embesilliğini gösterdiklerinden.
illa ki sebep belirtmek gerekirse, öğretilen-dayatılan ile yetinmeyen, kuşkusu-acabası her daim katlanarak devam eden, inanmışlığın ve adanmışlığın tasasız ruhani doygunluğunu reddedip, sonunda hoşlanmayacağı şeylerle karşılaşacağını düşünse, hatta ömrü boyunca ona erişemeyeceğini bilse bile kendi gerçeğinin peşine düşen kişinin; yaratıcısızlık temelli inançsızlık düzeyini benimsemesiyle kendiliğinden ortaya çıkan hal.
Okumayip dinlediği için..
ilk önce ateistler sikilecektir . inançsızlar.
beynini kullandığı için. sığınacak bir maneviyata ihtiyacı olmayan insan davranışıdır. manevi boşluklarını dinlere sarılarak gideren ve korkudan ötürü inanan insanların anlamasını beklemiyordum zaten.

yıl olmuş 2019 hala din diyen insanlar var, şaka gibi cidden.

allah yok dinler yalan inananlar koyun.
dincilerle aynı din içinde anılmak istemediklerindendir.
1. öze değil, biçime odaklandığı için. (örn: islam'ın değerini ona inandığını iddia eden insanların kalitesi üzerinden ölçmek).

2. mantıksal olmak yerine duygusal davrandığı için. (örn: ahlakın rasyonel temellendirmesine sahip olmadığı halde objektif ahlaki yasaların olduğunu iddia etmek ve bazı kuran ayetlerini bu temelsiz yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle reddetmek. (örn: peygamberin zeyd'in boşadığı kadınla evlenmesini ahlaksızlık olarak niteleme saçmalığı).

3. dinin kaynağını tam olarak belirleyemediği için. (örn: peygamberin vefatından 200-230 yıl sonra uydurulan hadisleri islam zannetmek).

4. felsefe alanında kendisini eğitmediği için. (örn: tanrısız bir hayatın nasıl olduğunu tam anlamıyla kavrayamamak. her şeyin atomlardan oluşması, bilincin madde ile açıklanamaması, özgür iradenin sadece bir ilüzyon olması, iyi ve kötü kavramlarının temellenememesi gibi konularda kafayı kuma gömmek, umursamamak).

5. kuran'daki 19 sistemi'ni araştırmadığı ya da bu sistemin numaroloji olduğunu yanılgısına düştüğü için.

tanrısız hayat:
https://youtu.be/QVy5qkSBsCI

naturalizme karşı evrimsel argüman: https://youtu.be/PsvQF531ygs
Din tüccarlarının dini kullanması, Tanrıyı kendilerine göre şekillendirmesi ve insanları buna inandırması sonucu olabilir. Mesela ben yakın zamanda bir hocaya görünmek istedim işler yolunda gitmiyor diye adam bana senin üzerinde sana aşık cin var dedi biri sana aşk büyüsü yapmış fakat gelen cinde sana aşık olmuş bu yüzden senin işlerinin iyi olup başkalarıyla tanışmanı istemiyor geceleri seni izliyor (Sikmese bari ) bu durumdan kurtulmak için 1100 + benim hizmet bedelim ile cini yakarız evelAllah dedi bu bile benim ateist olmam için yeterli bir sebep olurdu . Ulan şerefsiz madem durumum çok tehlikeli neden yardım edip Allah rızası için yapmıyorsun ? Allahın rızasından daha mı önemli 1100+Hizmet bedeli ? Sonra hadis-i şerif demiyor mu ? Tüm dünya bir araya gelse sana bir hayır yapmaya çalışsa Allahın izni olmadan gerçekleştiremez yine tüm dünya bir araya gelse Allah sana birşey verecek olsa engelleyemezler. Yani hayırda şerde Allahtandır . Böyle pezevenkler yüzünden inanıp inanmayacağınıza karar vermeyin Tanrıyı ve inancı kendi içinizde yaşayın kimseye birşey kanıtlamaya çalışmayın.
görüldüğü üzere bir insan ateist diye müslümanlar tarafından rahatlıkla aşağılanabiliyor.

yazılanları tek tek okuyun, ateist oldukları için ne mal oldukları kalmış, ne salak oldukları, okumadıkları için diyen bile olmuş.

birisi ileri boyuta taşımış annelerinin orospu olmasıyla ilintilendirmiş.,

şimdi anlıyor musunuz mesela neden ateistim?

dinler neden çıkmış? insanları iyiye doğruya yöneltmek için.

şu başlıkta yazan kendini müslüman olarak tanımlayan kaç kişiye yazdıklarından ötürü iyi insan yakıştırması yapabilriiz?
,
ben size allahınızı kitabınızı sikeyim desem ne olacak?
canı istemiştir bu kadar basit.
https://m.uludagsozluk.com/e/41747347/
Böyle karaktersiz, ahlaksız dincileri görünce inancını sorgulamaya başlıyor insanlar, sorgulamaya başlayıp islam inancında kalanına henüz rastlamadım. Yani güzel kardeşlerim, dinci dalyaraklar, bu işte sizin günahınız herkesten çok yanacaksınız ibneler.
ateizm dini özgür olma fikri daha cazip geldiğinden kutsal şeyleri bünye almadığından olabilir, ya da bir aktör şarkıcı böyle görünmek zorunda olduğundan olabilir hayrandır, aklı başına gelmediğinden olabilir, paraya kadına güce tapıyor olduğundan olabilir vs vs...
çünkü dinler çok saçma, mantıksız, salakça.
Tamamen cahilliktendir.

Kimseyi suçlamamak gerekir zaten konuşmalarından sataşmalarından bir arayış içinde oldukları belli olmaktadır. Bunlar da Allah’ın hikmetidir.

Ateistler çıkarları için Allah’ı dini kullananlardan çok daha iyi insanlarlardır. Allah bizi ateistlerden değil bunlardan korusun.

Ben inançlı biri olarak kendimi ateistlere daha yakın görüyorum. Dini eleştirerek, dini kullanan kişilerin uydurduklarını inkar ederek bence Allah’a inanandan daha fazla hizmet etmektedirler. Eleştirerek, öğrenerek eninde sonunda gerçeği göreceklerdir. Diğer dinci dinsizler için ise hiç bir umut yoktur.
Zenginler fakirlere baktım dinden başka hiç bir şey bırakmadılar...

Hemen önce deist sonra ateist oldum.. Hızlandırılmış kurs ile..
Tüm dinleri araştırmaya ve aklını çalıştırmaya üşenip tarafsız olmadan okuyamama ve analiz edememesindendir.
coğrafi etkiler altında kalarak yöreye ve zaman bağlı olarak değişen din trendlerinden etkilenmeme olarak açıklanacak durumdur.
Henüz mitolojiye dönüşmemiş din mensubunun aklına gelebilecek muhtemel sorudur. çok dikkate almamak gerekir, herkese göre kendi itimat ettiği dinin tek gerçek din olmasına binaen tek tek Ra, zeus, ganeşa, allah...vb inanışçılarına ayrı ayrı anlatmak gerekecek ve beyhude bir çaba olacaktır.
toplamda 4700 kadar tanrı olduğu dikkate alınacak olursa ateist bir zat 4700 tl tane tanrıya inanmamaktadır. ancak bu soruyu ateiste yönelten şahıs 4699 adet tanrıya inanmıyor. yani çok da ahkam kesmemek gerek, neredeyse bir ateist kadar inançsız oluyor ortalama bir mümin.
ben karı kız ayağına olmuştum gençliğimde.
mantıklı düşünebildiği için.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar