bugün

Bana kalırsa aşk zamanla olur. Birşeyler paylaştıkça, hayata aynı yönde bakmaya devam ettikçe olur, gelişir.
Bu yuzden gormesen bile bir paylaşımın muhabbetin varsa olur bal gibi olur.
gördüğün insanla da aynı şekilde gelişir aşk. tek fark gördüğün icin fiziksel temas vardır ya da en fazla tipini gormussundur.

Geri kalan butun gelişme aynidir.
Olur. Anlatayım;

Akıllı telefonların olmadığı zamanlarda telefon sapığıma aşık olmuştum. Hergün saatlerce mesajlaşıp konuşuyorduk. Ben antalyada çalışyıyor, o uşakta okuyordu. Aylarca devam etti. O kadar samimi olmuştuk ki yıllardır tanıyor gibiydim. Gel zaman git zaman bütün cesaretimi toplayıp bir sabah ansizin bindim otobüse. Uşakta indim. Aradim bunu. Dedim 'uşakta yim' kız şokta. Yer tarif etti (uşakta zaten bir yer var) oraya gittim bekliyorum. Heyecandan ölecem amk. Yarım saat geçmedi bir türlü. Aradi '2 dakikaya ordayim' dedi. Ben boncuk boncuk terlemeye başladım. Birazdan hayatimin aşkını, o gizemli kızı, belkide çocuklarimin anasını görecektim. Belki antalya ya bir daha dönmeyecektim. Patronu arayip 'zikerim işini gücünü ben artik yokum' diyecektim. Ve nihayet 3 bayan bana doğru yürüyordu. Kesin onlardi. O saatte başkasinin olmasina imkan yoktu.

Geldiler. Tanıştık. Hayatımın en berbat anıydı o. Bırak elektrik almayı vücudumda ne kadar elektrik varsa gitti amk. Hayallerim alt üst oldu. O gün ilk ve son kez gördüm onu. Ayni gün hatta ayni saat geri döndüm antalyaya. Telefon hattimi değiştirdim. Ama ona hiç bir zaman kızmadım. Mallik bendeydi çünkü. Beni affetmediğini de biliyorum.
sonu evlilikle bile bitebilir.
(bkz: ben)
Bilgisayarın yeni çıktığı zamanlardı msn'de toplu konuşmada tanıştığım bir kadına aşık olmuştum. Hiç buluşmadık görmedim hala görüşseydik nasıl olurdu diye ara ara düşünürüm.
bu konu bir hollywood filminde çok güzel işlenmiştir.
seyredilesi...

(bkz: her)
Olur efendim.
Denendi test edildi. Tabi bizimkisi * 2 yol boyunca hiç görüşmedi saçma sapan oyalamalar falan da filan da.
*
Ha siz siz olun yapmayın. Görüşün öyle aşık olun.
olur efendim. bir insanın yazdıklarından yola çıkarak zekasına hayran olup kendi kurguladığımız bir hayale aşık olabiliriz. önemli olan yüzyüze görüştüğümüzde hayalle gerçeğin örtüşmesi. ama genelde bu olmuyor.
bir hiç uğruna değer mi diye sorarlar adama.
Eğer bir kere görüp te bir daha hiç göremeyeceği biriyse mümkündür.he hayır yok hiç görmediyse eğer hayalinde yarattığı kişiye en çok benzeyen kişiye aşık olacaktır.
Hemde nasıl olur. 3 yıldır bu sorunun ağırlığıyla boğuşuyorum. Mantıken olması saçma, hal ve hareketlerini gülüşünü ses tonunu bilmiyorsun sonuçta. Ama oldun mu olursun valla. Mesela körler de aşık olur. En fazla 2 yıl sonra göreceğim onu. Beni sevmesi için neler yapmazdım ki.
biraz zor değil mi acaba?
elbette.
"olmayan birini inatla beklemek utandırmaktır aşkı." hep aklıma bu cümleyi getirir olmayan birilerine aşık oluyoruz.
olabiliyormuş demek ki diyebileceğiniz bir şeyin ortaya çıkma olasılığının bulunduğu durum diyelim. büyük konuşmamak lazım.
Duygusunu çok yoğun yaşayan insanlar olabilir.
bunu yaşamış birisi olarak elbette mümkündür.

sureti değil siretin(ruhun) içindeki mücevheri görebilmek. işte gerçek aşk budur.
zannetmiyorum. düşünsene hiç gözünün içine bakamadığın, saçlarına dokunamadığın biri var ama sen ona aşıksın. mümkün mü?
evet. (bkz: mecnun)
Aşkın kıvılcımını ateşleyen kimine göre bir tebessümde saklıdır. Kimine göre bir bakışta. Kimine göre ses tonuna.
insan zaman zaman bu güzel duygulara hasret kalabiliyor. Belki görmese bile düşünceleri ve hayalleriyle bunun boşluğunu dolduran insanla karşılaşabilir.
Tabii beklentiye girmemek en doğrusu. Her iki taraf içinde. Eğer ki üzülmek istemiyorsanız.
arada çok ortak yön olunca aşık olduğunu düşünüyor insan. ama ne yapsın kalbim çabuk seven bir yapıda. çok garip bir soru.

evet ya da hayır diyemiyorum şu an.
sevmek sadece fiziksel olanı sevmek aşık olmak değildir. bir insanın huyunu, yaşantısını, fikirlerini, duygularını, hatta sesini bile sevebilirsiniz. aşık olup etkilenebilirsiniz.
(bkz: sapyoseksüellik)
her insan fiziki gördüğüne aşık olacak diye bir şey yok. kimisi zeka sever. akılsız başı 90 60 90 doldursan senin hormonlarını tatmin eder ama akıllı baş senin ömrünü ihya eder.
Son zamanlarda o kadar çok kişi sadece dış görünüş nedeniyle birilerinden hoşlanıyor ki bu soruya hayır cevabı verilmesine şaşırmadım bile. Bazen şahit oluyorum kız diyor ki '' Ya işte uzun olsun kaslı olsun , ben renkli gözlü istiyorum yaa!'' duydukça kusasım geliyor . insanların modernleştik biz demek için sebze seçer gibi sevgili seçmesi o kadar acınası geliyor ki.Sanki insan sadece vücuttan oluşuyormuş gibi davranılması çok saçma. insan görmeden de aşık olur, duymadan da aşık olur. Tabi aşkı ne olarak gördüğüne bağlı.
sinirlendiğinde, mutlu veya mutsuz olduğunda, heyecanlandığında ya da topluluk içine girdiğinde nasıl tepki verdiğini bilmediğiz insana nasıl aşık olunur?
birini görmek demek sadece dış görünüşü demek değildir, davranış ve hareketler de o kişinin karakterini oluşturur.
biriyle vakit geçirmeden ona karşı bi şeyler hissedemeyen ben için cevabı hayır olan soru.
Olur.
Ne kadar net bir insanim.
olamaz. Gerçi bazı insanların hayalgücü çok iyidir, onlar olabilir, lakin ilk gördüğünde kafasında tasarladığı gibi olmayacağı için puff ve büyü bozulur. O yüzden olmaz ve olmamalı bence.