türban söz konusu olunca insan hakları ahim hede höde diye çemkirip söz zorunlu din eğitimine gelince gıkını çıkarmayan insandır.tabiri caizse kendine müslümandır.

edit;anlam bozukluğu düzeltildi.
açık toplum vakfı ve boğaziçi üniversitesinin yaptığı araştırma ile doğruluğu tekrar kanıtlanmıştır.

bü ülkedeki insanların;

-%53 ü insanların cinsel hayatlarını özgürce yaşayabilmelerine karşı.
-%37 si insanların atesit olarak özgürce yaşayabilmesine karşı.
-%27 si insanların din değiştirme özgürlüğüne karşı.
-%18 i gayri müslimlerin inanç ve kültürlerini özgürce yaşamalarına karşı.

ben türban karşıtı değilim ama özgürlükse tam özgürlük iki yüzlülük yapmaya gerek yok.

http://www.milliyet.com.t...tay&ArticleID=1243095
nicedir kendi çapımda değinmek istediğim bir konu bu...
sadece türban yasağına krşı duranlarla sınırlandırılamayacak kadar geniş bir mevzu...
malesef toplum olarak yok birbirinden farkımız, herkes kendine müslüman, herkes kendine demokrat
gel güzel kardeşim, başörtüsü yasağına karşısın, iyi hoşta eşcinsellere, solculara, kürtlere, alevilere karşı nasıl bir demokrat tavır geliştirmişsin, zorunlu din dersini görmek istemiyorum diyen adama hoşgörü ve anlayışla yaklaşabiliyormusun...
işte bunları yapabildiğin ölçüde uygarsın, demokratsın, özgürlükçüsün...
ve sen kendine çağdaş, kemalist, solcu demokrat diyen kardeşim, ülkemin bilim yuvası olması gereken üniversitelerde insanların kafasının içinde ki yerine kafasının üstündekiyle uğraşılmasına karşı duruyormusun, gencecik insanların, sırf kafasındaki örtü yüzünden okula alınmamasına, ikna odaları kurulup gururlarının incitilmesine demokratik tavır koyabiliyormusun...
muhafazakar olamsan bile onun inandığı gibi yaşaması için onurlu bir duruş gösterdim diyebiliyormusun...
işte bütün bunları yaptım diye biliyorsan gönül rahatlığıyla, o zaman çağdaş de kendine, demokrat de, devrimci de..
yasakçı zihniyeti kutsayarak, solcu olunmaz, demokrat olunmaz, bu durumda ne nazım hikmet şiirleri, nede haki renkte parka ile postal paklamaz seni..