bugün

yakında bu götü beynine monteliler "britanya bizim sayemizde impartorluk kurup denizlere hükmetti" diyecekler. ben önceden bir girişimlerini daha baltalamak istedim yalnızca.
ingiltereyi bilmem de türkiyenin son 30 yıllık politikasına ciddi bir etkileri, ülkenin en büyük dini cemaatinin lideri (said nursi), bir tane cumhurbaşkanı( turgut özal), kudüsün fatihi salahaddin eyyubi, kürt alimleri veya entelektüelleri mevcuttur.
Yani sanki tüm türkler kahvede oturduklarında atom fiziği parçalıyomuşuz gibi bi kanıya varmayalım ki hiç bir millette bu böyle değil, zaten bu meselenin bir "ırk" değil, coğrafya ve inşa edilmesi gereken bir medeniyet tasavvuru sorunu olduğunu görmek lazım(coğrafya kısmında beşeri coğrafyayı da sayıyorum yani aynı coğrafyanın insanı temelinde baz aldım) ayrıca Bu hiç bir milleti aşağılama hakkını bize vermez. "Bir topluluğa duyduğunuz kin ve nefret sizi haksızlık yapmaya yöneltmesin"
Peşin edit: bunu yazmam çok komik ama:
Kürt değilim, cihangirli veya bi türevi de değilim, hdp ye de oy vermedim.
Sadece türk kürt savaşının kazananının oyun kurucular olduğunu düşünüyorum. Başka bir şey değil.
Edit 2: Zaten mühim mesele özal'ın kürt olması da değil cımbızla laf çekip hakaret etmekle haklılık, yav haklılığı geçtim bu türk kürt sorununa da bi katkınızda olmaz. Değişen günlük politikalar da haberlere göre biraz oraya söversiniz biraz buraya, toplumu kucaklamaya yönelmeyen bir kafayla 30 sene daha aynı şeyleri konuşuruz. özal'a gelirsek adamın açıkca kürdüm diyemediğini zaten biliyorum yazıkki olabilir e şuna buna getirmiş.
cahillikle kütüphane arasında bir bağ kuranlar mevcut ebu cehil'in müşrikler arasındaki lakabı ebu hakemdir. Cehalet bakamamak değil görememektir.
ulan turgut özal'ı sevmem ama adamın dediği şuydu:

"benim babaannemde bir kürt olabilir. öyleyse ben de bir kürt sayılırım."( malatya daki kürtlerin yoğun olduğu çok nüfuslu bir köyde babaannesinin doğduğunu yeni öğrenmiş.)

hemen adamı kürt yaptınız la ne kadar da kendi siyasi tarihinden habersiz insanlarsınız.

cahil olanlar anadolu ajansına turgut özal'ın yapmış olduğu açıklamaların yer aldığı cilt cilt kitapları okusun. tabi kütüphanenin yolunu biliyorsa.
heee o yüzden her yeri işgal etmeye çalışıyodu ingiltere.
(bkz: tabi lan manyak mısın)