bugün

taklitlerinden kaçınılası özgün bir tattır. bir rivayete göre; eski zaman kasapları inegöl köftesinin sırrını eşlerine bile açıklamazlar.
lezzetinin sırrı böbrek yağından gelir. yüzde 80 dana döş kıyma yüzde 20 kuzu kıyma 150 gr böbrek yağı eklenerek maksimum orgazmik lezzete ulaşır.
kıyması ve yoğurması en önemli hususlardır. dinlendirmesi de önemlidir. 12 saatten az olamaz.

http://www.uzmantv.com/in...icin-kiyma-nasil-yogrulur
bildiğin köftedir işte. kerameti neyse her yerde reklamını yaparlar.
Sırrı geceden karbonatla yogrulmus olmasi olan inegöl deyince mobilya ile birlikte akla gelen bir lezzettir. Lastik gibi hep hosuma gitmistir.
tekirdağ köfte ile yarışamayacak olan köfte.
inegöl yolunda inegöle girmeden yol üzerinde orhan da ya da zeynel de yenmesi gereken türkiye'nin olağanüstü yemek kültürünün bir parçası.
Heryerdeki inegöl köftesi, inegöl köftesi değildir. Şu An için en iyi yapan firma besler dir.
inegöl de Bursa-Ankara yolunda çatala batırılmış köfte heykeli ile temsil edilecek kadar ünlü köfte.
Inegolde yenilmesi gereken köftedir.
limonlu-sumaklı kırmızı SOĞANLA iYi GiDER. (bkz: buzlu ayran)
inegöl de köfteci orhan da ve besler köftecisinde yenmesi önerilir.
pınar markasının dondurulmuş olanı lastik gibi olan köfte. serçe parmak şeklindedir.
Iyi yapan bir yerde yenince gerçekten güzel bir küftedir.
görsel
2 üstteki tekirdağ köftedir. bir tekirdağlı olarak bunu onaylayabilirim diye düşünüyorum. ayrıca onların biraz daha pişmesi lazım gibi.
ideal oran 3/4 dana döş kiyma ile 1/4 kuzu kiymanin birlikte kullanilmasidir ve karbonat olmazsa olmazidir.Kimyon,sarimsak,maydonoz kesinlikle kullanilmaz.
bir zamanlar her yerde satılan ama şimdilerde unutulmuş köfte.
hakkaten çok kuru ve anlamsız.

yazın orhangazi de oğlen yemeği yemek zorunda kaldıydım. lokanta zaten acaip. çorba bile yok. fasulye pilaki ve köfte. doymadan kalktım lan. keşke yandaki iskenderciye girseymişim.
En iyisini inegöl’de küçük bir dükkan olan çiçek ızgara yapar, yol üstündeki büyük ve gösterişli mekanlarda aynı tadı yakalayamazsınız.
Güzel köftedir. Inegolde yapilan salcamsi ozel bir sosu vardir. Yanina cok yakisir.
2024 Ramazan Bayramında inegöl'de Beslen isimli lokantada porsiyonuna 220 TL vermek zorunda kaldım. Rezalet bir fiyat.. Ederi 150 TL
besler'dir oranın adı, ki dedeleri 100 sene evvel bosna'dan göçtükten sonra boşnak köftesini millete inegöl köftesi diye satmaya başlamıştır.
Sevemediğim köfte. içinde kücükbaş hayvan kıyması da var sanırım ki çoğu insan karışık sever zaten ama ben sevemedim. Dana harici kıymalar kokuyo yiyemiyorum.
güncel Önemli Başlıklar