bugün

cehalet denizinde yüzen ateistleri kapsayan genel tanım.

türkiyenin çakma solcu rüzgarında yetişmiş ateistler için konuşuyorum elbette ki. yoksa elin ab sinde avrupasında böyle değil. adamlar efendi gibi inanmıyorlar. şu şu yüzden şu verilere dayanarak tanrı yoktur diyorlar. ama bizdeki gariban anca ağzından salyalar saça saça küfretmeyi biliyor. dava açılıncada ağlıyor anca. "demokrasi ama" diyor. bilmiyor ki garibim inanmasa bile saygı duyması gerektiğini? ama hayır bunların tüm felsefesi çakma solcu pınarı , ayşeyi , ceydayı yatağa atabilmek uğruna kötü çocuk taklidi yapmak. nasıl olcak o? tabi ki dine , inananlara ve herşeye söverek.

-ben böyle dinin bilmemne bilmemne bilmemne!
ayşecan:ayyyyy ne kadar tatlı sövdünnn çok seksi...

bizim naylon ateistlerimiz istiyor ki "ben inanmayım , inanmadığım içinde sövmek serbest olsun. inananlara da inancada küfredeyim , hatta bir de mazlum edebiyatına yatayım eziliyoruz, diye ağlayayım." adam daha nasıl inanmayacağını bilmiyor. bu kadar dar bir kafa yapısı olabilir mi?
inanmıyorsan neden küfretmek için geceni gündüzüne katıyorsun? inanmazsan inanma arkadaşım bize ne? ama yok sövmesi lazım yoksa ayşecan akşam vermez. belkide bir din olarak tutunduğu inançsızlığa yeni yandaşlar kazandırmak istiyor? ilgi çekmek içinde ortalığı karıştırmaya çalışıyor. zaten kendisinin ideolojisini yani "kahrolsun islam" anlayışını destekleyen, yukarılarda bir kesim var. onlara yaranmaya çalışıyor , onlardan aldığı maaşı haketmeye çalışıyor. ama bilmiyor , kimse dine sövüldüğü için "hadi ateist olayım" demez.
ama bilmiyor. ne inanmamayı ne de solcu olmayı. anca çakması olabiliyor.
ateistliğin bile ne olduğunu bilmeyen sırf havalı göründüğünü sandığı için ergence farklı kişilik sendromlarına kalkıştığı için aptalca işlere giren cahil kişidir.
(bkz: ateistliği artistlik sanmak)
inanmayı bilip de, bir bok bilmeyenden evla kişidir.
tamamen özentilikten ibaret olduğu gerçeğiyle karşı karşıyadır.hep cahillik.yazık.
inanıyorum diyip her dakka küfür edenler kızlara cehennemlik zina yapıyorlar diyipde verse sikerim o ayrı diyenler çalıp çalıp günaha girdik alah affetsin diyenlerde var onlarıda ayrı biyerde değerlendirelim ama onlar çok sahte insanlar .