bugün

1997 yılından güzel bir levent yüksel şarkısıdır.
Sevdiğin kızın senin onu sevdiğini bilmemesi imkansızlığı arttırıyor...
imkanlıyı bile olduramıyoruz ki daha.!
görsel
Kavuşamazsan aşk olur zaten. Kavuşulan aşk yoktur; sevgidir, hoşlantıdır o.
Aşk imkansızı sever.
görsel
“Sen bir k harfisin ve ben Tohatlıyım” demiş Cahit külebi.
aşk imkansız değildir, bazen birlikte olmak imkansızdır.
aşk imkansız değildir, bazen birlikte olmak imkansızdır.
boş kümedir. imkansızsa zaten olmazdır, olmayacaktır da. imkan dahilinde, kabul edilebilir makul sınırlar içinde düşünmek, çabalamak daima daha mantıklıdır. pratiğe dönmeyecek teoriler boş, teorisiz eylemler de kördür.
Platonun felfesindeki aşktır.
(bkz: platonik aşk)

Günümüzde platonik aşk, tek taraflı aşk için kullanılsa da aslında iki ruhun birbirini maddiyatı* önemsemeden ölümüne sevmesidir. Dolayısıyla imkansızdır. En azından günümüzde.
kafka'nın milena'ya olan aşkıdır.

- bugünkü mektubun, o candan, o sevinçli, o mutluluk getiren mektubun, nasıl okunursa okunsun, bir kurtarıcı mektup olmaktan çıkmıyor. milena kurtarıcılar arasında! (ben de onların arasında olsaydım, yanımda olur muydun şimdi? hayır, olmazdın, biliyorum.) kurtarıcı rolünde milena! oysa denedim, biliyorsun: karşındakini yalnız varlığınla kurtarabilirsin, başka hiçbir şeyin yararı yoktur. sen beni var olmanla kurtarmadın mı? olmayacak küçücük nesnelerle denemeye de kalkışma artık. birini boğulmaktan kurtarırsın, bu elbette ki büyük bir olaydır, ama kurtardıktan sonra yüzme öğretmeye kalkışırsan, neye yarar? işi kolaylaştırmak değil midir bu, işi biraz başından atmak? var olduğunu bilmek daha güven sağlar, her an yardıma koşacağını ummak daha iyi…
Gider gelir beni bulur.
cem yıldız'ın seslendirdiği, hırsız polis dizisinin müziği. ud'un en yakıştığı müziklerden birisidir aynı zamanda.
sonu olmayan kulvarda koşmaktır. realist, umutsuz.
imkansız kelimesi insanın kafasında yarattığıdır.
60 km uzakta...
Eski sevgilimle olan aşk. Artık imkansızdır.
Neden mi sevdim seni? Çünkü daha imkansız bir ihitmal yoktu

(bkz: chuck palahniuk)
görsel
Imkansız aşk yoktur belki de sadece cesaret ister.
Korktukça imkansız oluyor belki. Korkuyorum sesimi duyacaklar diye sevdiğim seni üzecekler diye işte bu yüzden sen benim imkansız aşkımsın.
2006 yılına damga vurmuş,Hırsız Polis dizisinin müziği.
https://youtu.be/vAdis2WbLEM
Ne menem bir şeymiş arkadaş bu...
içine düştüğüm şey. amk bu ne yaa kafayı yedirir insana..
(bkz: behlül bihter e değdirdi mi sorunsalı).