bugün

bir fikri olmayan, eğilimlere* göre hareket insandır.

(bkz: sürü psikolojisi)
en azından bir fikir sahibi olup saçma sapan filmlerle boşa vakit kaybetmek istemeyen insandır.
(bkz: brokeback mountain) filminden başlamasını şiddetle tavsiye edilir. imdb puanı 7.2 hem.
film izleme konusunda titiz davranan insandır. boş filmlerle zaman kaybetmek istemeyen insandır.*
sanatsal kaygı taşımayan birisidir. sıradan izleyebildiğini izler işte.
the shawshank redemptionu cok sever.
sosyal hayattan uzaklaşagelen insandır.
kendisini sanal ortamda daha iyi hissettiğinden gazete, dergi okumaz ve filmler hakkında güncel bilgi sahibi ol(a)maz.

edit: kapıdaki düşman filmini tavsiye ederim.
sağlam 2. dünya savaşı filmi, muhterem.
doğmadan önce çekilen filmler hakkında başka nasıl fikir sahibi olunabilir ki*.
imdb puanı yerine git camdan atla yazsa kesin toplu katliam yaşanırdı. film hakkındaki puanlardan çok yorumları göz önüne alsak tatmin oluruz gibi geliyor bana.
zaman kaybetmekten korkan insandır.
imdb puanına göre film izleyen tip tir. genelde imdb nin puanlamaları filmi az çok anlatır ama tamamen buna bağlı kalıp film hakkında hiçbir yorum ve araştırma yapmamak bence sadece tembelliktir. ben bu mantıktaki insanların dizi seyircisi olduğunu düşünüyorum. yanındaki küllük olduğu halde sigaranın külünü halının üstüne atan tiplerin iştahıyla bunların iştahı aynıdır.

bu entryle desteklenir: (bkz: #8985376)
film izlesin de nasıl olursa olsundur.
8 in üstünde rate alan filmi izlememesi gereken insandır.
imdb saçmalıktan başka bir şey değildir.

inception'un matrix'in üzerinde yer aldığı listeye sokayım.
bir de alttaki izleyici yorumlarına bakması gereken adamdır. türü gerçekten seven kişilerin yaptığı açıklamalar salt puandan daha çok yardımcı olmaktadır.
Gayet mantıklıdır yalnız gençlik vb. filmleri izlemek için bakılmaması gerekir.
pekte mantıklı değildir. imdb puanı düşük olupta çok iyi olan filmler vardır. ha imdb puanı yüksek olan filmlerin %95 i çok iyidir ama önyargılı olmamak gerek. örneğin felekten bir gece filmi 6.3' tü sanırım ama baya güzel bir film..
popüler kültür ürünü olan insandır,zira sinematik ve sanatsal kaygıları olan sinema izleyicisi onun bunun puanladığı listeyi kaale almaz.