bugün

Yok mevlütmüş, yok cenazeymiş, yok dükkan açılışıymış falan bunlardan aldıkları avantalarla maaşlarına dokunmuyor ki bile bunlar.
Yine birilerine dert olmuştur. Ehe.
ya bir de su imamlik meslek midir? meslekten sayilmamalidir vesaire diye sacmalayanlari anlamiyorum arkadas.

bu ulkede imamligi namaz kildirmaktan ibaret sanan beyin yoksunlari mumkunse bir konusmasin.

ve yahut sadece namaz kildirmak olsun kime ne? adam bunun icin para aliyormus, ne yapsin adam tas mi kemirsin? hayir adam normalde taksici de imamligi ek olarak mi yapiyor ben anlayamiyorum.

bugun tr futbol direktoru yilda 10 maca cikarak milyonlar gotururken, mvekilleri oturduklari yerden binler gotururken imamlarin 2bin-3bin lira maasi mi batti?

adam imam diye para vermeyeceksen cocuklari ne yiyecek? ulan bu ulkede islam karsitligi icin bir propaganda kurulu olsa en basta cokup para icin gotunu verecek tipler burada sacmaliyor.

bos konusmayin, isinize bakin.
resmen hindistandaki kast sitemi gibi, din adamları ve çalışanları artı diyanet ful brahman sınıfı gibi davranıyor. din satıp paraları cukkalıyorlar. sonra da ama muhammed çok açtı değip kafa sikiyorlar.
öğretmenlere dert olmuş maaştır.

adam sabahın köründe (öğretmenlerde pireler uçuşurken) camiye gider.

günün 5 vakiti camidedir. yeri gelir ölü yıkar yeri gelir sela okur yeri gelir ezan okur yeri gelir mevlüde gider.

camiyi temizler, insanlara dini konularda bilgi verir.

bence hakettileri maaş 4.000 5.000 arasıdır.
Sıfır (0) türk lirasıdır. Ben mitoloji anlatan adamın maaşını ödemek zorunda olmamalıyım.
üstüne para vermeleri lazım camiye gelenlerin akıl sağlığını bozdukları için.
türkiye laik bir devlettir (malesef ki). laiklik, sekülerizmden farklı olarak dini devletin emrine verir. bunun tabi sonucu olarak devletin içinde ve devletin kontrolü altında bir din kurumu bulunur. dolayısıyla diyanet laik devletin bir sonucudur.

imamlık müessesi ise çok önemli bir müessesedir. nitekim yarım hekim candan yarım hoca imandan eder diye boşuna dememişler. hal böyle iken laik bir devlette imamlık müessesinin devletin kontrolü altında olması biz müslümanlar için bir zulümdür.

camiiler bizim karargahımızdır. bu karargahta dünyanın bütün pislik işlerine karşı mücadele edecek mücahitler yetiştirilir ve sosyolojik savaş sokağa taşınır. şuanki vaziyette ise diyanetin kontrolü altında bulunan camiiler ve imamlar islamın toplumsal, siyasal, iktisadi yönünden habersiz, sadece ve sadece ibadet kısmına yönelmiş müslümanlar ortaya çıkarmaktadır ki bunu da tam anlamıyla başaramamaktadır.

bu nedenlerden dolayı ne devlete bağlı diyaneti ne de diyanete bağlı imam istemiyorum ve bu sıfatı da kabul etmiyorum. laik bir devletin bir kişiye imam sıfatını vermesi onu benim gözümde imam yapmaz.
0 tl'dir hiçbirşey yapmıyorlar çünkü cami temizliğini bile belediye görevlileri yapıyor adamlar namaz kılıyor para alıyor.
7-10 bin arasında olmalıdır. Ülkenin temel taşı bu adamlar. Evet.
Din gönül işi olmalı. 10 lira vermem.
2,200-2,400 olması lazımdır sanırım böyle evet.
500 tl kafidir.