bugün

Yeni alınan bir karardır.milli eğitim bakanı nimet çubukçu onlarda bizim evlatlarımız dedi.artık cemaatçilerin sağ elinde cop sol elinde biber gazı olacak.
şaşırılmaması gereken bir durumdur. malum seçim yaklaşıyor. bunların hepsi seçim politikasıdır. imamların müsteşar olabilmesi kadar normal bir durumdur.
"tabi ya bi onlar kalmıştı, bütün yakın çevrelerini de alsınlar, biz neyiz ki zaten dimi." dememe sebep durum.
(bkz: domates seçerken ayrım yapmayan komünist)
edit: kominist falan değilim eşitlik istiyorum.
(bkz: çok ilginç)
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)
şaşılmaması gereken durumdur, bu zihniyetle normaldir. yakında askeriye yolu da açarlar oh mis. !
eğer polis olacaklarsa neden "imam" hatip liselerinde okumaktadırlar. ben bunu sorarım arkadaş.
ateist kemalist: eyvah ülkeye şeriat geliyor.

atatürkçü: bu seferde imamhatip kadorusu yapıyorlar.

cemaatçi: haydin beyler sıra bizde

türkiye cumhuriyetinin normal bir vatandaşı: Allah en hayırlsını nasip etsin.
birileri rahatsiz olup da burayi karaladigi icin daha da sevindigim haberdir. neden olmasın? neden olamaz? neden simdiye kadar olmadi? neden batıyor? vs...
polisler zaten robert vey galatasaray'dan mezun insanlar değil ki, bunlar da coplarını besmeleyle sallarlar.

(bkz: al birini vur ötekine)
bu sefer imam hatiplere rakip diğer lise öğrencilerinin de dayak yiyebilmelerinin önünü acan gelişmedir.
basbakan olabilen imam hatiplilerin polis olmasi da cok mantiklidir.
aslında tepki "bilmem ne lisesinden mesun olanlar polis/asker olamaz" cümlesine olmalı....mıydı?

yoksa ben mi eşitliği farklı algılıyorum.tamam a.k. partisi şöyledir böyledir hatta şöyleböyledir.ama yani bu alınan kararda ne gibi bir sıkıntı var onu anlamadım.ne yapacaz bu imam-hatiplileri..hepsi imam mı olsun.tamam olsun, ama o zaman imam kadrosunun daha da artması gerekir ve şu an kızanlar o zaman da bu konuda kazan kaldırırlar..

ayrıca şöyle de bakın arkadaşlar..bu imam-hatiplilerin hepsi kendi isteğiyle gitmiyor.bir çoğu aile baskısı..e şimdi babası, anası, dayısı/amcası zorladı ve o okula gitti diye çocuğun suçu ne..ben bi dünya imam-hatip mezunu ateist tanıyorum(ki inanın onlar ateizmi çok daha iyi özümsüyorlar).adamı geçmişte bir aile büyüğünün yaptığı antidemokratik uygulamanın ceremesini çekmeye niye zorluyuorsunuz..rahat bırakın .mına koyim.

ki ayrıca kendi isteğiyle de gitmiş olabilir.bu ülkenin kurumları babanızın malı mı da o giremez bu girer gibi bir yaklaşım sergiliyorsunuz.biraz objektif ve sağlıklı düşünün derim, nacizane.
haydi imam hatipliler sandığa kampanyasının bir ayağı.
(bkz: enteresan)
hamdolsun polisimizi eğitemedik bari dini bütün olsun mantığıyla alınmış bir karardır. neyse ki artık irana daha çok yaklaşabiliriz.

edit: şimdi onlarda aynı okulda yaşıyor niye aynı haklardan yararlanmasın diyen insanlara sesleniyorum. misyonu dinle ilgili adam yetiştirmek olan bir kurumun başka bölümlere adam gönderecekse, polis yapacaksa adının imam hatip olmasının ne anlamı vardır.
çorbacı polis oranının düşmesine sebep olacaktır. en azından arabada sevişen çiftleri gördüklerinde ufacık bi tepki verirler. onlarda bu milletin evlatlarıdır polis olmalarında bir sakınca yoktur.
fettullahçı çetenin pmyo sınavlarında daha çok ön plana çıkmasını sağlayacak olan karardır.