bugün

dini ilimlerin yanı sıra müspet ilimleri de tahsil etmiş yazarlardır.
bu kadar kafaya takılmasının saçma olduğu insanlardır.
Sözlüğün en boş yazarıdır. Gerçe türkiye düzlemini yansıtır. Bir defa neye hizmet ettiğini bilmez. Umursamaz. Ekolün kökenini merak etmez. Tarihinden habersizdir. Bir şey dendi mi ilk lafı " dinime hakaret ediyorlar" olur. işin kötü yanı zaten tek lafı da bu olur.

islami itikati yorumlayacak, medeniyete şekil verecek, yol gösterecek, önder olacak insanlar değillerdir. Tek bildikleri allahüekber demektir. Onun da türkçesini bilmezler. Derler yani sadece. Birçoğu zaten yukarda belirttiklerimin talebinde de değillerdir.

Bununla birlikte üniversite sınavlarında hep en düşük nete sahip olanlar kendileridir. Yine kendilerini uyanmış kişiler olarak görürler. Okuduğum bir kitapta şöyle bir söz geçiyordu "bugün artık en zekilerimiz ölüme anlam katmaya çalışmıyor. Onu engellemeye çalışıyor." işte diyeceğim odur ki bunların eline düşsek vay ki vay ne halimize.

Bu da ilber ortaylı'dan gelsin.

görsel

Edit: genç imamhatipler rahatsız.
-yıl 1993 diye başladı, saçları 3 numaraya vurdurma, uzun saç günah değildi ama
pek hoş da saymiyordu müdür.

- ilk tokadı bir kızla bahçede gezdigim için yemiştim.(kızlarla gezmek dayak sebebiydi)

- en fazla gülen bendim.o yüzden yerim hep en öndü.(gariptir en çalışkan da bendim)

- ingilizce öğretmeninin başı açıktı.
(sadece ben aşığım sanirdim, sonra öğrendim öğretmenler dahil okulun tek aşkı olduğunu)

- kopya çekmek günahtı.( bütün sınıf günah islerken, ben sevap islerdim)

- okulda goremedigim kızlarla dışarda buluşur, günah islerdim konuşarak.( akşamları kefaret namazları kilardim, afolsun diye)

- çok sonra öğrendim.kizlarla konuşmak günah değil, peygamber efendimizin 26 karısı var diye..

bu da bu anı işte..