bugün

fatih akın'ın tüm filmlerinde olan serserilik vurgusunun en sempatik olanına rastlanılacak olan film
(bkz: yemede yanında yat)
müthiş bir hikayeyi masalsı anlatabilmeyi başarabilmiş müthiş bir fatih akınfilmidir...
soğuk ve yağmurlu, gri ve iç bayıcı bir kışın tam ortasında bile, düşününce adamın içini ısıtma potansiyeline haiz çok güzel bir yol filmidir. öyle ki tası tarağı toplayıp , "beni buralarda arama anne, ben interrail yapacam" fikrini de depreştirmiyor değil.
filmin sonlarına doğru aradığı kızı otobüs terminalinde görmesi biraz absürt kaçtı ama yine de güzel bir film.
(bkz: renklendirilmiş eski türk filmleri)
hakikaten çok keyifli bir film, izlerken daha da bir izlettiren, görüp de unutulamayası bir film.fatih akının yazıp, yönetip, oynadığı güzel film.
harika bir soundtack'e ve masal tadında bir senaryoya sahip fatih akın filmi.
fatih akın ın en iyi filmi.. harika bir yol hikayesidir.. izleyince aşık olası gelir insanın..

http://www.youtube.com/watch?v=bJQdG4Zgrrw
izlerken emir kusturica nın arizona rüyası ndaki halimi yakalatmış film.nedendir bilinmez öyle işte.. ha bir de fatih akın sanki biraz da fransız yönetmen jean pierre jeunet in sinema dilinden etkilenmiş.kendimce atıp tutuyorum işte ama hiç fena olmaz hani kusturica ile jeunet i harmanlamak...
gemide ot içme sahnesi vardır. otu içip uçarlar. uçma düşüncesi bu kadar hoş verilebilir.
son sahnede boğazköprüsünden geçerken çalan ska ka-bop la beni bende alan her anı müthiş bi fatih akın şaheseri.
evde izliyorsanız muhtemelen ara vermeyi unutacağınız, insanı feci şekilde bağlayan, akıp giden, hazmı kolay, keyifli film.
fatih akın dan münih ıstanbul hattında bir film yine... hüzün, mutluluk, aşk ve daha bunlar gibi birsürü şey var içinde. izlenmeli!..
eglenceli ve romantik bir yol hikayesini anlatan fatih akın filmidir.askı,sevgiyi o kadar uzakta aramamak hissi uyandıran bir filmdir.im juliden bahsedip de juli rolünü canlandıran christiane paulun tatlıgından,güzelliginden bahsetmemek yanlıs olur.
"i am juli"* şeklinde algılanabilecek film.**
cnbce de bilmem kaçıncı kere izlediğim, rastladığım yerde de izleyeceğim dediğim eğlenceli, romantik, süper film. christiane paul fena da değil hani..
insan'a "sen de aşık oL" diyen bir fiLm.. başarıLı sahne seçimLeri, çekimLer, oyuncu seçimLeri.. konu'nun güzeL bir şekiLde bağLanması fiLm'in en can aLıcı noktasıdır.. tek keLime iLe muazzam bir fiLm.. mutLuLuk hormonunuz bu fiLm iLe üst düzeye uLaşır..
bir fatih akın filmi.
gemide esrar içme sahnesinde çalan şarkı, cowboy junkies - blue moon dur. lakin fatih bey, bu şarkıyı the cure 'dan friday im in love şarkısına parası yetmediği için seçmek zorunda kalmıştır. olsun daha güzel olmuş.
ben de bunun aynısını istiyorum, dedirten film.
masal gibi film. film gibi masal. biraz çilek biraz toz kokuyor. *
bazen içinizde sizin farkında olmadıgınız şeyler olur. bazı insanların gözü kapalıdır kendine. bir iç gözü yoktur. dışarda olan biten herşeyi algılayıp yorumlarken kendi dünyalarını algılayamaz, anlam veremezler.

sonra birgün kendini bulmasına yardımcı olabilecek biri girer hayatlarına. ışık tutar yol gösterir ona. juli böyle bir karakterdir işte. ışık tutan aydınlatan zaten ismini de burdan almaktadır. temmuz güneşi gibi aydınlatır daniel i. hem bir yol hikayesi hem de bir karakter yolculugur im juli. daniel in kendini bulmasını izleriz yol boyunca..
--spoiler--
Aşkım;

Kilometrelerce yol kat ettim, nehirleri geçip, dağları aştım. Hüsrana uğradım ve ızdırap çektim. Nefsime karşı koydum ve güneşi takip ettim, böylece senin önünde duruyorum,

ve sana, seni seviyorum diyorum.
--spoiler--
(bkz: dünyanın en tatlı filmi)
Christiane Paul'un büyülediği su gibi akan film.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar