bugün

ilk ders bedense okula eşofmanla gidilir, son ders bedense eşofmanla okuldan çıkılır. ama beden dersi ara derse gelirse, bide hocalar kılsa 2 kere kıyafet degistirilir.
Beden eğitimi dersinde matematik işlediğimi hatırlarım. Toplamda 4 saat matematik işlemiştik.
ulan birisi de çıkıp demiyor ki ''akla kalanlar'' nedir?

çok ilginç şeyler.
soyunma odasında tek başına eşya bekçiliği yapmak.
ne dersi? hoca veriyordu topu bütün ders erkekler futbol kızlar volleybol ya da yakan top oynardı hoceyı görmüşlüğüm çok azdı.
-Gelsene bi,Bir daha bol eşofman giyme oğlum
-Neden hocam
-Alet edevat açıkta mahvoldu millet
-Erkeğin malı meydandadır hocam
Aklımda bir tek bu konuşma kaldı.
amuda kaldırılmış bi vaziyette etrafta toplanmış meraklı kalabalığa tersten bakma halleri .
(bkz: Damat halayi)
beden nedir arkadas halay cekiyorduk biz mubarek flash tv.
aidat parası diyerek beden eğitimi hocasının sınıfı kaz gibi yolması.
Mendil kapmaca oynamakla geçti gitti yıllar..
sağa dön, ikişer ol, koş.
Beni maçlara almazlardı. ibneler.
mum duruşu.
Sınıfta en nefret ettiğim kişinin, nilay 'ın , koca burnuma voleybol topunu atışını ömrüm boyunca unutmayacağım. Bilerek yaptın. Burnum yamuldu o gunden sonra. Senden nefret ediyorum nilay.
Sınıfı soyunma odası olarak kullanmak. Erkeklerin sınıfa girme çabaları. *
Amaçsizca okulun etrafında yarım saat koşmak.
Eşofmanı evde unuttuğunda derse alınmamak..... ve daha tonlarca sevimsiz anı.
tophane ilköğretimin o küçük bahçesini ikiye bölüp erkeklerin futbol kızların voleybol oynaması.20 erkek göt kadar yerde maç yapardık o maçlardan aldığım zevki hiç bi maçtan almadım şimdiye kadar.profesyonel olarak 5 sene futbol oynadım ama yok tadı yok.
bir türlü takla atmayı başaramamak.
Koşar iken, dengemi kaybedip kontrolden çıkıp yere kapaklanmamdır. Okulun ilk günleri idi o zamanlar, dizim yaralanmıştı ve eşofman'ım yıtılmıştı.
böyle 1 metre yüksekliğinde sandık gibi bir şeyin üzerinden takla atardık. nefret ederdim o saçma sapan jimnastik hareketlerinden.
Ters takla atamayip boynumun ustune dusmem.
kartal duruşu .
mayoz bölünme, mitoz bölünme vs. evet biz ilkokulda beden derslerinde fen bilgisi işliyorduk. şu an olimpiyatlarda sürekli başarısız olmamızın temelinde bu ve buna benzer durumlar vardır.
Futbol oynatmamak için beden hocasının türlü bahaneler kurması ve sürekli diger sporları oynatması.
bir futbol topunun ağırlığı. sürekli bahsi geçerdi, çok önemliymiş hakkat.
15 dakika futbol oynamak için 45 dakika ısınmak ve akabinde daha maç başlamadan, bırak futbol oynamayı, yürüyecek kadar bile hal kalmaması.