gücünü cehaletten alan partinin eğitim sistemine balans ayarı çekerek milletin kalbinde taht kurma durumu takdire şayandır.
yön vericiler.
ülkenin yüzde 50 sinin ilkokul mezunu olduğunu sanan bireyin yorumladığı etkidir.

yüzde elli.

kulağa ne kadar da hoş geliyor.
% 50 denen oranın nasıl hesaplandığını bilmeyen ve gerçekten ülkenin yarısını kakapeli zanneden malların da yorumlarına maruz kalan etkidir.

diploma bir şey ifade etmiyor zekalar ilkokul seviyesinde olduktan sonra.
görsel
M I T bahcesinden gorunum.
ensar vakfında ibneliğe giriş dersi veriliyor.
ülkemizde son secimlerde oy dağılımı şöyledir.
ilkokul mezunlarının %75 i akp
üniversite mezunlarının %65 i chp

Şüphesiz bunda (hakikatı gören) gözlere sahip olanlar için mutlak bir ibret vardır.
görsel
Yaralı askeri tedavi etmeyen doktordan, demokrasiden anlamayan sosyalistten, vatan haini okumuş piclerden daha hayırlı oldukları kesin" dedirten başlık...

Her zamanki gibi gözüyle değil gotuyle okuyan biri çıktı yine... Ey kara cahil okuyanlara vatan haini demiyorum! Okumuş olduğu halde vatan hainliği yapanları kastediyorum ama kabahat bende senin bunu idrak edemeyecek kadar mal olduğunu unutmuşum... Duzeltiyorum; okuyup da vatan hainliği yapan piclerden iyidir!!!
Toplanın demokrasiden anlayan birini bulduk beyler.insanlar okuyunca devamlı vatan haini oluyor ne hikmetse.cehalet ile vatanseverlik doğru orantılı sanırım.vatan haini sensörümüsün birader.
neden bu kadar acele ile başkanlık sistemine geçmek istiyorlar.
bir kere baasçılar gibi her yeri ele geçirseler bir daha ölüm yok.

(bkz: dolmabahçe mutabakatı)
kendi destekledikleri "demokrasi"yi bile sadece ve sadece "kendi isteklerine uymadığı için" eleştiren insanları göstermiştir.

arkadaş cidden tuhaf insanlar bu sosyal demokratlar.

demokrasi ulan bu adı üstünde, "eşit oy ilkesi" diye bir şey var.

şimdi sırf "siz kendinizi başkalarından üstün görüyorsunuz" diye bundan vazgeçilecek mi sanıyorsunuz?

her şeyden önemlisi senin kendini üstün gördüğün o "ilkokul mezunundan" ne fazlan var,

okumanın üzerinden aldığı cehalettin yanında baki kalmış eşekliğinden başka?
kardan adamın saltanatı güneş doğuncaya kadarmış.
imam hatipler kapatılsın.