bugün

sözlüklerde sık sık rastladığımız uğraş.
hayır etkili olur olur da seçilen yer yanlış.
sözlüklere girenler, genellikle üniversite mezunu, vasıflı, dünyadan haber alabilen, bilime az çok inanan kişiler.
bu propaganda çalışmasının ilgili siyasete ne faydası olur ki?
yanlış yerde yanlış iş.
Aptülhamit diyen bir yürüyen ahmağa dönüşürsünüz.
ya valla çok basit.
hayır yapılan propagandaya değil, insanları bu kadar gerizeka sanmaları yanlış.
biraz daha yukarı çıkılmalıdır. en az lise seviyesi.
Gayet normal
Milletvekili olunması için ilkokul mezunu olmak yeterli olunca propaganda için hiç okula gitmemiş olmak okuma yazma bilmemek bile yeterli....
Sözlükteki kemalist hesapların çokça yapmakta olduğu davranış. Kaile alıp aydınlatmak istesen niyeti zaten aydunlanmak değil. Ne desen boş.
görsel
insanlar artık az çok, telefonlarından internete giriyor. farklı görüşlerin tv lerini uydudan da olsa izliyor. şimdi 80 lik dedelerin elinden akıllı telefonlar düşmüyor.
düşün artık. dede bu.
18 indeki genç ise çok daha kulağı delik. yalanı sevmiyor.
kendi yaptığında normal diye niteleyip, başkası yaptığında tuu kaka dersen, ne la bu diyor.
sen istediğin kadar her şey harikulade ya da her şey çok berbat de, insanların bu hayatın içinde. alabildiğini veya alamadığını çok iyi değerlendiriyor.

e peki o zaman ne yapak pilot?
gerçekleri yazın. gerçekler sizin aleyhinize ise gene yazın çünkü siz görmesenizde seçmen bunu görüyor.
e o zaman propaganda olmaz.
olur. vaadlerinizi, planlarınızı yazın, hatalarınızı nasıl telafi edeceğinizi yazın.
ha yazarsanız yazın yazmazsanız yazmayın.
benim günlük politikayla hele partiyle hiç işim olmadı, olmaz da ama seviye severim.
seviyeli olsun ki, bilmediğim bişeyler duyayım seviyeli olsun ki, oo iyi yerden yakalamış diyeyim.

ha bir de objektif olmak ve doğruları vaad etmek lazım.
bu arada paralı troller var falan deniyor.
ben bu insanları asla itelemiyorum. demek ki para kazanmak zorunda.
nasıl ki gazeteciler maaş aldıkları kurumun lehine yazı yazıyorlarsa bu da o hesap.
lakin, kalite, kalite, kalite.
Ben... hadi yaşım var biraz. Görüp geçirdiğim dönemleri kendi gözümden beğenilsin beğenilmesin güvenle, özgüvenle yazıyorum.... amaaaa...
Öncesi dersen ne kadar hakim olduğum bir konu veya değil ona bakarım yazarken.

Çoğu insan bunu yapmıyor. 10 dakkalık video ile fikir sahibi sanıyor kendini vs.
Çünkü geçmişe dair ben dahil herkesin sadece ilkokul seviyesinde bilgi sahibi olduğu çok nokta var.
ona bile muhtaç oldular da onun için.
kendi yaptığı şeyi, rakibi yapıyormuş gibi eleştirmek, suçlamak, kopyalamak.
valla insanın gülesi geliyor.
şöyle düşün.
adam gelmiş ensene tokat atmış tam, ne vuruyorsun lan diyeceksin. o sana diyor ki enseme neden tokat attın.
zuhahahhaha.
bunun adı nedir ya.
hayır. gerçek hayatta da çok böyle insanlar.
bunu hangi iletişim uzmanından öğrendiler bilmiyorum ve kendi vicdanlarını nasıl susturuyorlar bilemiyorum.
Aslında kendilerine yapılan propagandanın propagandasını yapıyorlar komik bir şekilde. Mesela a haberde ak partinin belirli argümanlar üzerinden propagandası yapılıyor. Mahalledeki dayılar da aynı ağızla aynı argümanlarla konuşuyorlar. Yani düşündüğünü zannettikleri şey onların düşünmelerini istedikleri aslında o komik.
bir de tuttukları partileri gizlemeye çalışıp, hatta her seferinde rakip partidenim ama gibi cümleler kuruyorlar.
yav arkadaş açık açık yap propagandanı. ne var ki bunda.
herkesin gönlünde bir aslan yatar. gayet normal.
Ilkokul bilgisiyle siyaset yapanları ve üniversite mezunu bile olmayanları değil profesör doktor ümit Özdağ ve doktor Sinan Oğan'ı destekliyoruz.
cahillikle savaşımız bitmeyecek.
ilkokul bilgisiyle ülkemizi yönetmeye kalkışan milletimiz!efendileriz var bu tür diplomatizlik şeylerden uzak duralım

Diplomatiz yeni uydurdum nasıl fkfkfk
Sokak röportajlarında görüyoruz kitleyi.

Allah yardımcısı olsun aziz türk milletinin.
iktidar değişirse en çok bunlardan kurtulduğuma sevineceğim. bunlar her yerdeler. en inanılmaz tavırları da taraflı mısın diye sorduğunda tarafsızım diyorlar. bir de kendi yaptıkları şeyleri rakipleri yapıyormuş gibi yazıyorlar.
tam ilkokul mantığı. valla yetti artık ya.
yanlış anlaşılmasın ben reklamlardan da çok sıkılıyorum. onların seviyesi de çok düşük. bana yüz kere al al al diyen reklam o ürünü itici yapıyor.
koy şöyle yaratıcı bir reklam fimi izliyim.
görsel
güncel Önemli Başlıklar