bugün

Şu kırmızı düğmeye basmak olmuştu sanırım. işin garip yanı içerde depremin başlamasını beklerken birinin gelip beni öldürmesi ve benim de depreme yakalanmam.

görsel
Küçüktüm okula gitmiyordum henüz. Yazın akşam saat 21 filandı. Mahallede benden büyükler saklambaç oynuyordu, bense annemler izin vermediği için dışarı çıkamıyor sadece onları balkondan izleyebiliyordum. Kıskanmıştım, oyunlarını bozmak istemiştim. Her kim ebe olsa kimin nerede olduğunu söyleyip tatlarını kaçırıyordum. En son oyunu bırakıp gitmişlerdi.
ilkokulda ayni sirada oturdugum kizin kalemlerini calmak ve kendi kalemlerini kullandirmak. beni sevsin diye yapmistim heralde.
yaş 8-10 arası bişeydi sanırım. ateş üstünden atlamalı bir şenlikte karşılıklı atlanılan bir ateşin üstündeyken karşımdaki sevmediğim bir çocuktu.aynı anda değil sırayla atlamalıydık, ama onun koştuğunu görünce bende koştum dumandan o beni seçemiyordu, ama ben net görüyordum.ateşin üstünde onun bacak arasına denk gelecek şekilde dizim önde zıpladım o ateşe düştü, ben karşıya geçtim.tabi çocuk cayır cayır yanmadı, yuvarlanarak kaçtı kenara.
ama o günden sonra da akıllandı.kaza olarak kayıtlara geçmiş olsa da hain bir planımdı.
ilk değil ama ilk akla gelen; ortaokul zamanlarında mustafa diye bir arkadaşın evde olmadığını bildiğimiz bir akşam üstü ziline basmak suretiyle babası cama çıkıp şöyle bit konuşmanın geçmesine sebep oldu ;

-amca mustafa yokmu evde?
-yok çocuklar. hayırdır?
-yaa amca mustafa da sigara paketimiz kaldı onu isteyecektik.
-sigaramı??? sorusundan sonra cam kapandı.

şerefsizim mustafa ertesi gün okula gelmedi.
güncel Önemli Başlıklar