bugün

Ey dostlar;
Gezmekten daha liseyi bile bitirememiş cahil insan toplulugudur. Üniyi cevresinde gòrüpte eleştiren tiptir. Bu eziklik ona çok şey katmıştır.
üniversite mezunu olup hala ezik ve cahil olmaktan iyidir. en azından imkanım yoktu kendimi geliştiremedim gibi bahaneler ortaya sürebilir.
(bkz: ben sana müdür olamazsın demedim adam olamazsın dedim)
babası tarafından okutulmamış olabilecek, ezik olmayan insandır.

benim ilkokul mezunu. her zaman hayatında birçok adımını başarıyla atmıştır. her zaman da okuyamadığından dolayı üzgünlüğünü dile getirir.

bir de üniversite mezunu olup ezik olanlar vardır.

demezsem çatlarım:

(bkz: okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır)
ilkokul yazmayı bile bilmeyen ezik insandır.
Ayıp be keşke onlar kadar olabilsen ! insanları eleştirmek kibirlenmek çok mu zevkli ? Sözlükten soğutuyorsunuz insanı be...
tahsilden önce ahlak eğitimi kesinlikle verilmelidir. bunu burada bir kez daha gördük.

tanım: eziklikle alakası olmayan insandır.
Üniversite okumus ama insanları hor görmemeyi ögrenememis ahlak yoksunu bir ezige kıyasla devede kulaktır.
Üniversitede sirf okumus olmak icin okumus olan, sonra da orda burda ilkokul mezunu tertemiz bi insan evlaadini ezdigini sanan köpekten cok daha bayağidir bu kisi.

: üni'li.
babamdır. esnaftır, kobidir ve sağolsun aylık 80-100 bin lira arası net kazanır. müthiş geniş bir çevresi var ve herkesin sevdiği, saydığı, abi dediği bir insandır. bu işler okul okumakla olmuyor arkadaşlar.
Aslında bunu söylediğin için sen eziksin. Not: ilkokuldan sonra bırakmadım okumayı.
görsel
"Görüpte" olmayacak yalnız kanka. Hem birleşik olmuş hem de ünsüz sertleşmesine uğramış, olmaz o, çok yanlış, duble hata.

ilkokulda öğrendik biliyorsun, ilkokul terk misin yoksa, ezikleme ama kendini bu kadar, möhöm olan insanlık...
(bkz: he yarram he) en azından üniversite mezunu olup ilkokulu ayrı yazan insan kadar ezik olmadığı kesindir.
Salyalarınızı toplayın siz anladınız işte kamiller.
Kişide yok ise edep,
Neylesin medrese mektep
Okusa âlim olsa,
Yine merkep yine merkep.

(bkz: okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır)
Okumuş olup, yaftalamayı meziyet sanan kişiden bin kat daha iyidir. Herkes okuyamaz bir çok nedenden dolayı, ama bu kimseye onları hor görme yetkisini vermez. Sonuçta akademik kariyer yapıp, adam olmamış o kadar kişi varken.
eziklik diploma yokluğu ile ortaya çıkmaz , diploma herşey değildir. Üniversite bitirmiş bir sürü davar ortalarda insanım diye gezmektedir. ilk başta duyarlı insan olabilmeyi başarmak sonra da eğitime gereken önemi vermek gerekir.
Alakası bile yok babam yaşıtlarından ve benden ÇOĞU konuda daha bilgilidir,zekidir.yobaz değil,açık görüşlü.genelleme yapmak hata olur.çinin Amerika kıtasında OLDUĞUNU Düşünen öğretmenler görmüştür.
ilkokul mezunu babam bundan 35 yıl önce almanya'ya gidiyor, plastik levha çekme makinasına şöyle bir bakıyor, çalışma prensibini aşağı yukarı gözden geçiriyor ve 3 ay sonra gelip burada makinanın aynısını bazı eklemeler (upgrade) halinde bizzat kendisi yapıyor. şimdi siktir git.

ediit: makinanın sadece rezistans bölümü ve bazı ısı entegreleri (şartlerlleri) değişti, halâ çalışıyor.

edit 2: o makineden yola çıkarak girdiği televizyon camı üretme işinde 1980'li yılların sayılı zenginlerinden olup gazeteye falan çıkmışlığı var. şöyle bir diyaloğa girsen muhtemelen seni sikip atacaktır tıpkı birçok konuda beni de sikip attığı gibi. pek ezik değil yani amk.
Kendini geliştirebilmesi için hiçbir engel yoktur. Kendini iyi bir şekilde yetiştirip, başlığı açan arkadaşı dumur bile edebilir. Okumuş cahilden çok da yeğdir. Siyaset Bilimi okuyup, idare hukuku sınavında, hocanın sınıfa gelip ilk soruyu bilemeyenin notu hesaplanmayacaktır demesi üzerine ki soru şu: ( 7 Haziran genel seçimleri öncesi) 7 Haziran genel seçimlerinde sandığa giden halk kimi seçecektir? Bu soruyu bilemeyip zatımdan kopya isteyen 4 üzerinden 3.5 ortalamaya sahip arkadaşlardan oldukça bilgilidir. Zira muhtemelen bunun cevabını biliyordur.
ilginç tespit. Allah Allah.
*
Üniversite okumuş ama olgunlaşma sürecinin başında bile olamayan, iki kitap bile okumamış onca cahil insan var ki efendim, bunun yanında askerdeyken hiç okul oku(ya)mamış ama kendini geliştirmiş insanlar tanıdım.
(bkz: #44950949)
Ama kibrine yenik düşmüşsün...
Ne fark ediyor ki tanıdıgı varsa nasilsa iş buluyor.