bugün

genellikle en sikko oyun konsoludur...

atari çakması türk işi atarilerdir...

beni en mutlu eden oyun konsollarım 2. ve 3. oyun konsolumdur..

biri sega mega drive 2
diğeri de playstation 1 mini.

hiç unutamadığım anılarım var bu iki konsol ile.. ps2 de final yaptık...

şimdi internetten istediğin ps2 cdsi ni doldurup satan arkadaşlar bulduk ücreti mükabilinde bol bol alıyorum.. canım sıkıldıkça oynuyorum.. yüzlerce oyun varken yeni nesil konsollara sarkıntılık edemiyorum... 50 yaşına gelince de ps2 oynayacağım ben galiba. taş gibi çalışıyor. inşallah bozulmaz ve beni yarı yolda bırakmaz arkadaşım.
kucukken hic oyun konsolum olmadi, hep milletin evine gidip oynuyordum. ilk konsolumu gecen yil aldim, ps4 pro.
psp, hala duruyor sıfır gibi. Babam almıştı hiç unutmam...
kasetli sega.
ilk konsolum micro genius idi onda captain tsubasa 2 yi ne oynardım, akabinde ps1' e geçtim.
şair abinin de dediği gibi ps2 taş gibi konsol batman begins ten tutun metal gear solid 3 ve gran turismo ya varan efsane oyunları vardır.

ilk konsolum kawai marka vcd ve 300 oyun cdsi dir.

bu vcd lerin tek özelliği içinde nintendo emulatörü bulunduruyor dilerseniz bir cd ye nes. uzantılı romları atıp çalıştırabilirsiniz.

çok gariptir ki micro genius kollarını destekliyordu bu makine.

sonra ps 1 2 3 aldım.
sayılır mı bilmem ama 999 in 1 vcdye sahip vcd player. 2 kolu vardı. cdde 100 küsür tane mario tetris megamen gibi bilimum 80 lerden kalan klasik oyun vardı.
slim kasa ps2. paso araba fırlatmalı ve ortalığı yıkmalı bir oyun ve nfsu2 oynardım.
ilk oyun konsolum atariydi adaptörleri bozulup duruyordu. ikincisi klavyeli micro genius arkadaşlardan kaset ödünç alıp oynayıp geri veriyorduk. genellikle kasetlerde tek oyun oluyordu. ilginç daha güzel oyun bulmak için köşe başında midyeci gibi kasetçiler oluyordu onlardan ve dükkanlardan oyun bakıyorduk. daha sonra vcd ler çıktı bir cd de istemediğin kadar oyun var oyna oyna dur. biz de sabahtan yatana kadar oynadık durduk tabi ki. sonra eski kasetçiler korsan cd'cilere dönüştü. biz durur muyuz? tezgahın altındaki gizli cdlere odaklıyız. kategorisine göre konulu cd alabildiğin erotik sinema konusunda entelektüel seviyesi yüksek cdciler de vardı. ama bu başka bir hikaye. ne anlatıyorduk? ha oyunlar! sonra ilk bilgisayarımı aldım. call of duty, gta vice city, gta san andreas vs sonra ikinci bilgisayar sonra 3. bilgisayar derken hala oyun oynuyorum ancak vcd den sonra oyun konsolu muhabbeti bende bitti. bilgisayar oyunları candır.
Dayım playstation almıştı beraber oynarız diye sözde aminim baktım nep o oynuyor. bakkala git oynatacam şu bölümü geçiyim. adam resmen beni bahane etmiş.

tabi sonra aldığı kişi vazgeçtim getir al paranı demiş. sonra atari almıştı bana kaseti takıp oynardım ne günlerdi. aminim hatta iki kere elektrik çarpmıştı atari yüzünden.
80 lerin sonunda amstrad tır.
Hayatımda hiç oyun konsolum olmadı. Evlenirken PlayStation alırız belki diye dualplay destekleyen bi televizyon aldık. Kafaya koydum kesin alacağım. Sonra borç yüzünden arabayı bile sattık amk. Para kalmadı yine alamadık.