bugün

asıl başlık bir erkeğin ilişkisi olunca taliplisinin artması olacaktı. karakter sınırı engel koydu neyse.
başıma gelen olaydır. çoğu zaman böyle oldu. yine oldu bakın. ilişkim var. benimle hiç konuşmaya kızlar konuşmaya başlıyor. böyle yavşıyor falan. geçende böyle olmuştu yani anlam verilemiyor.

elindeki malı* kaybedince kıymete mi bindi ne oldu?
"efsane" veya "psikolojik" sanıldığı olsa da; gerçeklik payı yüksek olan önermedir.

benim bu konuya dair çeşitli bilimsel açıklamalarım var:
- ilk olarak kadınların "ilişkisi olan erkeklere" daha çok meyil verdikleri zaten bilinen bilimsel bir gerçek.
- ikincisi; ilişkisi olan erkeklerin, ilişkisi olmayan erkeklere göre daha "özgüveni" yüksek olduğu da bir gerçek. özgüvenli yaklaşım, dişilere çekici gelebilmekte.
- üçüncüsü; ilişkisi olan erkek, doğal olarak kadınlara karşı daha mesafeli. "asılma" gibi bir durum genelde olmaz (amsalaklar hariç tabi). bu da kadınlara çekici gelen bir olgu. "sallanmamak" onlar üzerinde ciddi bir "cazibe" kaynağı.

liste uzayabilir...
erkeğin ilişkisi olduğunda kızların ilgisi birdenbire ona yönelmeye başlar. kızlar çok ince düşünüp tarttıkları için acaba sevgilisi onda ne buldu da çıkmaya başladılar diye düşünür. sebebi genellikel budur. rekabet.
(bkz: kızın erkeğe numara vermesi)

bugün yaşadığım olaydır.resmen verdi lan.
(bkz: yakışıklı olsam içim yanmayacak) diye de dert yanılır.***
bir erkeğin sinirlerini bozan ama gururunu okşayandır. yine de gönlü kayarsa kaypak bir erkektir. sadık kalırsa evlenilesidir.
adamsanız teker teker gelin tepkisi verilecek olan durumdur. zaten hepsi ya birden gelirler ya da birden giderler.
gerçek önermedir. sebebi bilinmez. kız arkadaşınız yanınızda olmasa da talibiniz artıyor hakkaten. tipsiz olsanızda artıyor. neden anlamadım. murphy'nin çekim yasası muhabbeti mi diye sorgulamadan edemiyorum kendimi.
ulaşılmaz olanın daha çok arzulanmasından kaynaklı durum. hatunlar için de aynı durum söz konusu.
hep böyle olur nedense. nasıl olsa cepte olarak görülen bireyin elden uçuşu bi enayilik hissi uyandırır dışarda ve yarış başlar.
kızların her samimi konuşmasında onunla çıkmak istediğini anlayan erkeklerin düşüncesidir. kız arkadaşlar, birileriyle çıkmaya başlayınca, nişanlanınca veya evlenince başka birini sevdiğini bildikleri için ve sizinle sadece arkadaş kalmak istedikleri için belki biraz daha yakınlaşabilirler. ama bunun nedeni sizin değere binmeniz değil, kendisini daha güvende hissetmesidir.

not:erkeğim
(bkz: murphy)*
(bkz: facebook kasıyor ya telefona geçelim) diyerekten bir kızın numarasını vermesi ile başıma gelen olaydır. sonra kız mesajlaşma esnasında artık umudum kalmadı ondan. sevgilisi bile var amk falan diyerek bana gönderme yapmıştır. kim o diye falan sorduğum ise boşver gibisinden laflar ederek beni kastetme olasılığının yüksek olduğunu kanıtlamıştır.
yasak elmanın çekiciliği gibi bişey muhtemelen. yapmayın, etmeyin.
arz talep meselesi sanırım. piyasa değerin artıyor işte..
evrenin sizinle dalga geçme yöntemidir.
erkeklerdeki eksik özgüven, bayan arkadaş edinimiyle birlikte yükselecek ve bayanı koruma düşüncesi ile tavan yapacaktır.bayanlar ise özgüveni yüksek erkeklerden etkilendiği için ortaya çıkan durum.özgüven yalnızken neden düşüktür, tartışılır.kaybedecek neyin var ki?
sevgilisi olan erkek çekiciliği deniyor buna.. var gerçekten böyle bir dalga.. manitayla bi ortama gittiğinde bi çok kızın bakışlarını yakalamak mümkünken, tek gidince tamamen fıss.. evrenin benimle dalga geçme yöntemine attırayım bu arada..
literatürde olan bir şey. isviçreli olmayan (amerikalı) bilim adamları araştırmış. altında yatan "başkaları da beğendiyse vardır bir hikmeti" düşüncesiymiş bu olayın.
doğrudur. işin acı olan tarafı ilişki bitip sap gibi kalındığında birkaç kızın size ilişkiniz varken ilgi duyduğunu öğrenmenizdir. tam aranan teselli bulundu dersiniz bu kez o kızların artık ilişkisi olduğunu öğrenirsiniz. böyle de tuhaf bir denklemdir bu. ben alışkınım, çocukken mahallede top bulur adam bulamazdık, adam bulur top bulamazdık. bazen ikisini birden bulurduk bu sefer tarlaya kamyon park etmiş olurdu yer bulamazdık. zamanla alışıyorsun. işte bunlar hep karma, hayat falan.
bir işte çalışırken iş tekliflerinin artmasının, işsizken it gibi aranıp da iş bulamamasının başka bir versiyonudur.

yakın zamanda askerlik için işten çıkıp, askere gidip, gelince tekrar test edeceğim durumdur aynı zamanda. bakalım bir şeyler değişecek mi ?
hayatın yaman çelişkilerindendir.
ilişkiyi geç yanında güzel bir kız varken bile(arkadaş olarak) bütün gözler üzerinizde olur.
sık sık yaşadığımdır. kısmetin bir anda artmasına yoruyorum her seferinde.
ımmm sevgilisi olduğuna göre sevilesi bir insan olsa gerek diye harekete geçmek.