Başlaması en ciddi sebeptir.
Tahammülsüzlük.
ayak kokusu...
olmadık zamanlarda içten gelen bazı sesler... belki bir osuruk, belki de bir geğirti.
Merak etmemektir.

ister duygusal beklenti içinde olun ister normal bir arkadaşınız olsun, gün içinde neler yaptığını merak etmiyorsanız, umursamıyor yada umursanmıyorsanız ilişkiyi ayakta tutan sadece aranızdaki nezaketen gerçekleşen iletişimdir.

Bir çok sebep sayılır illa ki, herhangi bir ilişkiyi tek taraflı devam ettirmeye çalışmak kesinlikle hem vaktinize yazık hem de karşı tarafın ne yapmaya çalışıyor bu salak düşüncesini size yansıtmasına sebep olur.

ilişkinin bitmesinden korkmadan, kendi kişiliğinizden ödün vermeden hayatınıza devam etmek, iletişimin bu kadar kolay yapıldığı bir dönemde zor olmamalı.
Erkeklerin açlığıdır.

Kendisinin olanı gözü Görmez, gözü hep dışardakine kayar, instagram tiktok derken iyice kuduz köpeğe döner oraya buraya sarar sürekli.
Tadında yapılmayan şeyler.
Queen hanım haklı fakat eklemeliyim ki bu aynı zamanda ilişkinin başlamama sebebiyken ne hikmetse kızlarımız bu tiplere kene gibi yapışıp zorla ilişkinin içine çekmekteler. Bir çelişki var burada.
Kadınların sıkılmaları. Kadın kısmı sıkılıyor ve gitmek istiyor.
Aldatılma veya başkasına tercih edilme.maalesef başıma bunlar geldi.
bi tarafın gerçekten sevmemesi ve herkesin çok seçeneği olması. insanlar diyor ki ulan gider başkasıyla konuşurum senle mi uğraşcam ve basit bi şey de bitiriyor.

kendi ilişkilerimden biliyorum bi taraf gerçekten seviyorsa bırakıp gitmez uzun süre düzeltmek için çabalar. beni bırakıp giden insanlara baktığımda sevilmediğimi kabul ediyorum. her ne kadar aşığım deseler de sevmiyorlar işte. öyle yapmacık prosedür şeylere dönüştü ilişkiler. gerçekten seven çabalıyor görüyorsunuz.
kadin erkek demeden orospu çocukluğudur. sadakat, hatır-gönül bilmek yok.
bunlar olmasa dahi insanın kendisine saygısı olur.

yok bunlar bu devirde.

ilişki zor sürer.
bir sonuca/amaca varmaması. bir sonuca varmayan ne ilişkim olursa olsun -arkadaşlık dahil- uzatmadan bitiriyorum.
genellikle saçma oluyor ama ben hiçbir zaman yalana başvurmadım. akıntıya karşı kürek çekmekten nefret ederim. o an nedeni ne ise düzgünce söyler müsaade isterim. daha önce hayatımdan çıkan hiçbir kız ile kötü bir şekilde ayrılmadım. hepsine saygılarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum.
Hayat şartları ve tüketmek.
Güvensizlik ve empati yoksunluğu zirveyi kimseye kaptırmaz. Hatta sevginin azalmış olması dahi bu sebeplerden sonra gelir. Sevgi zaten zamanla azalan bir duygu, kimi zaman azalır kimi zaman çoğalır ama günün sonunda azalma yönünde hareket eder.

Güvensizlik, empati yoksunluğu, saygısızlık ve ego gibi sebepler ilişkiyi direkt tarihe gömer.
iyice tanımadan evlenmek ya da sevgili olmak.
ilişkinin başında kendinizi lanse edişinizle sonraki aylarda aynı olaylara farklı reaksiyonlar verme sebebiyle bitiyo çoğunlukla.
evliliklerin bitme sebebleri ayrı, ama gönül ilişkilerinin bitmesinin yegane nedeni aradığını bulamamak. bu duygusal anlamda olur, karakter olur, cinsellik olur.
Erkek abazanlığı.
Çevredeki bir kısım kaşarlar.

Haricinde geçinmeye gönlü olan geçinir.
Kadınların aşırı özgürlükçü oluşları. buna mukabil, erkeklerin her dolmaya atlamaya çalışmaları. ilgi kaymaları, "elimi sallasam ellisi" havaları gibi, nedenlerden de kaynaklananilir.
Tahammülsüzlük, basit nedenler, saygısızlık ve en kötüsü ise sevginin tamamen bitmesi. Yapmayın lütfen yapmayın sevgi öyle bir güç ki onun karşında durabilecek ne bir silah, ne bir para, ne de bir insan topluluğu var. Bitirmeyin boş sebeplerden dolayı birbirinizi kırmayın incitmeyin arkadaşlar aksi halde öyle bir sevgi değerinin kıymetini kaybedince anlarsınız. Buda bir yıkım olur bunu da ancak yaşayan bilir. Durumunuz ne olursa olsun iyi veya kötü her şey mutlaka çözülür Musa Eroğlu'nun da dediği gibi "Elbet bir gün bu kış gider yaz gelir" birbirinize olan sevgiden asla tasarruf etmeyin. Aksi halde her iki tarafta kaybetmiş olacaktır.
Aptal yerine konmak demiş miydim?
(bkz: vefasızlık)
(bkz: yalan)
(bkz: ilgisizlik)
Genellikle aldatma kaynaklı olan nedenlerdir..