bugün

gazi üniversitesi'nde inkılap tarihi derslerine giren öğretim görevlisi. odası iibf'dedir. ankara üniversitesi dtcf tarih mezunudur. zamanının dtcf ülkücülerinden birisidir.

bir insanın görebileceği en kral tarih hocasıdır. burdan selam olsun kendisine.

bir de şöyle bir şey var: http://ilhanaksoy.tr.cx/
dersi anlatırken arada bir " oradan da psikopat görünüyor muyum " diye soran, dersini harika anlatan, kendisi de on nümero insan.
sıkıldınız mı çocukar?
-hayır hocaaam!
ben sıkıldım, hadi görüşürüz.

diyerekten çıkıp giden bir hocamızdır.candır.
ilk zamanlar gıcık olunsa da zamanla sevilen, her ders muhakkak kpss, kpds, idari hakimlik vb sınavlar hakkında yararlı bikaç şey söyleyen, "vize benim final sizin" sözüne sahip ve aynı zamanda bu sözü benimsemiş olup uygulayan inkılap tarihi dersi vazgeçilmez hocasıdır.
-çocuklar yazdığım yazıyı görebiliyor musunuz?
-hayır hocammm görünmüyor.
-zerre kadar umrumda değil.peki neden bu renkte kalemle yazdım sizce?
-renkli bir kişiliğiniz olduğundan hocam.
-hayır,sadece hoşuma gittiği için.

gibi dialoglarla şahit olduğumuz,süper eğlenceli insan.
anlatılan tüm teranelere tanık olmuşluğum vardır.
önemli bir tarih hocasıdır. gazi iibf'de bir markaydı. şimdi samsun'da. çünkü gazi üniversitesi'nin pek bilimsel(!) ak'ademisyenlerinden oluşan yönetimi kadro vermedi. başına bela olan ingilizce'yi çok sonradan aştığı için öğrencilere ingilizce sorununuzu bir an evvel halledin diye öğüt verirdi.

bilgili bir hocadır. sınıfa bazen zor bir soru sorardı, herkes kafasından bir cevap uydururdu. hep bir ağızdan konuşulunca:
bana bakın, atıp durmayın. parmak kaldırın. ama bilemezseniz dersten bırakırım. var mısınız? tabi kimse parmağını kaldıramaz.

derste sakız çiğneyenlere uyuz olurdu. yakalarsa vay halinize. sonuna kadar laf sokar. keşke dersten atsaydı dersiniz.

ilhan aksoy demek deri ceket demektir. bilhassa kahverengi olanından. o ceket adeta, hoca ile bütünleşmiştir.

hoca ülkücüdür. okulda ülkücüler hep hocanın peşindeydi. lakin hoca okuyana, akıllı olana değer verir. bunun üstüne ülkücüyseniz o zaman başka.

karadeniz insanıdır. nüktelidir. öyle halim selim durduğuna bakılmasın. ah o ne yere bakan yürek yakandır. gençliğinde tanıyamadık. şimdi eşine, patron dese de az değildir.

iyi hocaydınız. sizi tanımak güzeldi. bana, okurken çift gezersiniz sonra ayrılırsınız demiştiniz. işte o noktada yanıldınız sevgili hocam. belki bir gün yolumuz yine kesişir.

edit: imla
güncel Önemli Başlıklar