bugün

uyandıktan sonra vay be ne gördüm ben diyerek rüya tabirleri kitabında yada nette aranan ama bulunamayan rüyalar.
mesela 'evinin arka bahçesine füze rampası kurduğunu görmek gibi'
sözlükle çok haşır neşir olunduğundan rüyada entry girmek , ha bi de girilen entryler uyku sersemliğiyle yazıldığından kötü oylanınca buna üzülmek hatta zırıl zırıl ağlamak.
rüyamı kabusmu karar veremediğim şeyler ,biraz yeteneğim olsa ilham alıp senaryo yazardım
cok sik gorulmemekle birlikte, insanlarla paylasilmamasinda da fayda olan ruyalardir.* ama ben yine de sizinle paylasacagim. efendim benim ruyalarin;
-ilk tuhaf yonu almanca olmalaridir. ben almanca bilmem, hatta tanidigim hic alman da yok ama ruyalar almanca.
-ikinci tuhaf yonu bazen konulu bazen konusuz. olmalaridir.
-ucuncu tuhaf yonu degisik mekan alternatifleri kullanilmasina ragmen yapilan is asagi yukari aynidir *
bir keresinde romero filmlerini aratmayacak bir tane gördüm , bir sebepten hastaneye gitmişim , klasik hastane önü kalabalığı var ortadada çömelmiş başını öne eğmiş bir kız var, debeleniyor tuhaf ssler çıkartıyor falan insanlar dikkat kesiliyor tabii bakıyoruz kıza sonra kız aniden doğruluyor zombiye dönüştüğünü farke diyoruz ve yakınındakileri yemeye başlıyor , hastanenin içine doğru kaçıyoruz kızda arkamızdan geliyor ,tabii ısırıdklarıda zombi olmuş acaip tırstığımı hatırlıyorum
(bkz: hamamcı olmak)
(bkz: kamyonu devirmek)
bir uykudan üç sefer uyanmak ve her uyandığında kendini yatakta bulmak tuhaf olduğu kadar çıldırtıcıdır da. allah kimsenin başına vermesin diyebileceğim rüya.
aldatılmak
rüyada uyuduğunu görmek ayrıca çifte miskinlik sağlayan bir yanı da vardır bu olayın.
olabildiğince geliştirilmesini dilediğim başlık. çok eğlenilebilir burda. neyse...

rüyamda kırgız bir genç ile dik ve çamurlu bir dağa tırmanmaya çalışıyoruz yanımızda bir de obez var...ama g*tümüzden ter akıyor çıkacağız diye. obez dinlensin diye bir yerde mola verip küba purosu içiyoruz. sonra devam ediyoruz zorlu yolculuğa. dağda küçük bir tepeyi aşıyoruz, sol tarafa doğru bir de bakıyoruz ki bir adet yürüyen merdiven!. üzerinde köylüler ile dağı aşıyor ve köye varıyor. küfrü basıyoruz...ve hoooop uyanıyorum. (bkz: bu ne lan)
rüya içinde rüya görmek.
cem uzan'ın metresine asık olmak.
rüyada bir daha hiç rüya göremediğini görmek.
ruyadayken ruya gordugunu bilmek ''noluyo lan''
sırf bunlardan olu$an programlar var.
rüyada memlekette olduğunu görme. sonra o gün memur grevi olduğunu, trenle gelmiş olamayacağını farketme. "öyleyse ben nasıl geldim buraya" diye düşünürken rüyada olduğunu anlamak. birkaç başarısız denemeden sonra uçmak. komşunun evine duvarların içinden geçerek girmek.
bazıları da 'ilginç olduğu kadar keşke gerçek de olsa' dedirten rüyalardır...

nerede ve nasıl olduğunu anlamamamla*beraber ; bir asker, kasaturayla abdullah öcalan'ın kafasını kesiyor ve benim de bağlı olduğum emniyet birliğine getiriliyor. sonra haber tüm türkiye'ye yayılıyor, sevinç gösterileri falan... ardından kesilmiş kafası her şehirde gezdiriliyor vs...
rüyada eski sevigiliyle kendini rock n coke ta görmek. o kalabalığın içinde önlere doğru ilerlerken eski sevgiliyi kaybetmek.

hadi buraya kadar normal de bütün rüya boyunca ve izlediğiniz konser süresince kucağınızda bir yastık bulunması biraz abest kaçıyor.

not: rüyada yastık kucaklamak zengin ve iyi huylu kısmete delaletmiş.****
bandırma'dan deniz otobüsüyle bostancı'ya gelmek... vapurun bostancı'da çok az durması, inmeye vakit bulamadan tekrar bandırma'ya hareket etmesi... kaptan kö$küne çıkıp, uyuyan kaptanı uyandırıp, geri dönmesi için ikna etmem... vapurun bostancı'ya tekrar dönmesi, sağ sağlim karaya ayak basmam...
benim rüyalarım savaş filmleri gibi . uçaklar,askerler,silahlar var. hep aynı rüyayı görüyorum .tıpkı show tv nin cennet mahallesi tekrarlarını yayınladığı gibi. birde görüntü kalitesi süper. merak ediyorum bu rüyaların yönetmenleri kim?
karlar içinde yürürken ayı olduğunu farkedip bu duruma sevinmek.
çöldeyim.1 sınıf var.içeride 40 öğrenci.hepsi universite 1. sınıf arkadaslarım.çölde olmamızın sebebi ni bilemiyorum ama sınıfın yarısı hastalıklı. ortada tül perde var. bende hastalıklı olanlardanım. seneler geciyor gibi bişi oluyor ben hastalıklıların lideriyim ,kendimizi hastalıklı degil normal mişiz gibi beyinlerine kazıyorum digerlerinin. sonra normal ler hasta oluyor.
üç gece üst üste yeşillik bir tepede kafası olmayan bir yılanla boğuşmak gibi garip rüyalardır...
rahmetli ismail cem'in ilk önce tokat atıp sonra ağlayarak özür dilemesi. *
savaş ortasında ki karargah sizin evinizdir...
En ilginçleri de rüyanızda aynı kişiden iki tane olmasıdır.Gerçek kişinin kim olduğunu anlayana kadar göbeğiniz çatlar anladığınızda da hemen uyanır sinir olursunuz.*