bugün

"sorma gir cafe" amasrada küçük şirin bir cafedir.
''cafe cafer'' ben bunu nasıl okuyacağımı bilemedim. cafe cafer, kafe kafer?! bilemedim yani..
hakko. öğrendiğime göre dükkanın sahibinin adı hakkıymış vakko ile alakası yok yani.
yanar döner dönerci.
"çoknet internet"
bermuda kebap üçgeni.
ne unuttum abi tekel bayi.
gel de içme birahanesi.
okurken dumur olduğum, allah'ım sana geliyorum dediğim bir dükkan ismi: mc temels!
DoRock (rock bar).
işseveroğulları.
o ne lan öyle?
ossuruktan teyyare selam söle o yare meyhanesi.
(bkz: dükkan)

hummer jeeplerin ve bilumum lüks araçların satıldığı galeri firması. beşiktaşta barbaros bulvarında bulunmaktadır.
kime ne gold shop ( bildiğin market).
karadeniz turunda gördüğüm beni gülme krizlerine sokan, karadeniz insanının pratik zekasını bize gösteren dükkanlardan birini örnek verecek olursak:

http://img190.imageshack.us/img190/585/dsc03862l.jpg
caner ekmek showroom.
urfa japon pazarı.
hey yavrum hey restorant bodrum'da
'ekgzostcu' adana' da.*
pilavüstü kuru temizleme.
Çekici Dünyası (istanbul, Sultanbeyli civarı, TEM üzerinden görülebilir)
'Beni Yıka' Oto Yıkama (istanbul, Altunizade)
O'yes Terzi (Adana, Arzu Sineması'nın olduğu iş hanı)
happy hamile club. hemende kızılay da. * *. zabıtaların bir görevleri varsa eğer bu mağazadan en azından tabelanızı ya tam ingilizce ya da tercihen tam türkçe yapmalarını rica * etmeleri çok güzel olabilir.
trabzon kentinde, caddenin birisinin üzerine açılan "mavi jeans" mağazasının hemen sağına dönerci açıp, mavi nin bilindik mağaza tabelasının yanına aynı boyda ve aynı hizada tabela yerleştirip cafenin adınıda bordo koyup insanlara güzel bir mizansen sunan işletmeci abimizin usta oldugu alan.
toposmanoğulları likit gaz.
inanmayan google yazsın.
yanlış hatırlamıyorsam nevşehir - kayseri yolu üzerindeydi. (uyku sersemiydim arkadaşım ne yapayım)
'şapsız dinlenme tesisleri' (ama gördükten sonra bi müddet uyuyamadım. evet.)
güncel Önemli Başlıklar