bugün

su götürmeyen gerçektir. adı son yıllarda duyulan balon bir tarihçidir. madem o kadar büyüktü, niye yeni yeni herkes tanımaya başladı? bundan önce niye kimse tanımıyordu bu herifi. bundan 3-5 sene öncesine kadar da bu adam o okulları bitirmemiş miydi? e evet. abartılıyor yani. sorulan sorulara cevap bile veremiyor. belki hasta, belki yaşlandı ondan. ancak onun bu kadar övülmesi, çok zekiymiş gibi görülmesi, her dandik, izlenmeyen programa çağrılması vasat bir tarihçi olduğunu kanıtlar niteliktedir. açık ve net.
(bkz: tövbe de çarpılırsın)
Adamın videoları rusçaya, moğolcaya çevrilerek rusyada, moğolistanda da izleniliyor.
Şüphesiz ki bir takım cahil insanların söylemidir. Gülüp geçiniz.
görsel
Ve bunu 3 dil bile bilmeyen biri söylüyor. Çokta şey etmemek lazım. ilber hoca bir tanedir.
Almanca, Fransızca, ingilizce, italyanca ve Rusça; orta seviyede Kırım Tatarca, Slovakça, Rumence, Arapça, Farsça, Latince, ibranice, Antik Yunanca, ve Yunanca bilen bir tarihçiden söz ediyoruz.

Eserlerini yazmıyorum bile.

Not: vikipedi'den alıntılanmıştır.
ilber ortaylı beğendiğim tarihçilerdendir.
denk geldiğinde proğramlarını izlerim.
tarzını, ukala demek istemiyorum ama biraz havalı buluyorum.
zeka seviyesi einsteini zorlayan ülke insanının isyanı.
"bunu iddia eden yazarın ortaylı'dan daha nitelikli olduğunu göstermesi halinde kabulümdür; aksi halde aptaldır." diyeceğim başlık.
9 dil konusabilen onlarca universiteden doktoralari olan turkiyenin.en.onemli tarihcisine kullanilan kelimeye bakin.
biz pek ala tanıyorduk. çok cahilsin keşke ölsen çıkışıyla caps malzemesi olduktan sonra, sen ve senin gibi, bilgi kaynakları facebook ve twitter yani sosyal medyadan ibaret olan insan taneleri anca tanıyabildiler adamı. zira adam ilk defa akademik ve bilimsel bir olay dışında anılır olmuştu. yukarda da belirttiğim gibi bilgi kaynakları sosyal medyadan ibaret olan sen ve senin gibi, kendini zeki zanneden insanlar, bir zike yaramadığınız yetmiyormuş gibi bir de gidip bu ülkede aklıyla, çalışmalarıyla bir yerlere gelmeyi başarmış insanları eleştiriyorsunuz.

eskilerin çokça zikrettiği bir söz vardır " hiç bir şey bilmiyorsan, haddini bil yeter." yani ben sana lan pis cahil sus demiyorum. haddini bil diyorum. senin bildiğin kelime kadar adamın konuştuğu dil var amk diyorum.

ve eklemeden edemeyeceğim " daha iyisini yapamadığın sürece, eleştirilerinin bir anlamı yoktur." çalış daha iyisini yap. tutan mı var amk.
kim ne derse desin, su götürmez bir gerçektir. açık ve net.
Halil inalcık Dünya çapında bir tarihçidir. Onun öğrencisi ilber Hoca da bir otoritedir adeta. Son yıllarda tanınmaya başlamasının nedeni seni ve senin gibi sik kafalılarının cahilliğidir. Tanıyan tanıyordu.

Bu ve bunun gibileri küfür yemekten hoşlanan insanlardır.
https://tr.wikipedia.org/...i/%C4%B0lber_Ortayl%C4%B1 al delikanlı okursun
vasat ortalama demek, malum. şimdi şuradan sana uçarak bir ortalarım bünyende ve kişiliğinde açılan deliği kapatmak için börek tepsisi bile küçük kalır.
vasatlığın gerekçelerinin de vasat olması hasebiyle yanlış olan önermedir.
(bkz: don t feed the troll)

Olm gidin başka konu bulup trolleyin hep aynı şeyler.
Bütün sözlüğü havaya atıp, sözlük yere düşene kadar düşme açısını, yerde oluşturacağı şeklin çapını, düşme hızını, hava sürtünme katsayısını hesaplayacak kadar bilgili bir adama vasat bir tarihçi demek; aslanı kediye yedirmektir pirim. Kusura bakmayın.
kimselerin görmek istemediği bir gerçektir. açık ve net.
Yazdığı kitapları tam anlamıyla sindirebilmek için bile belli bir bilgi birikimi gerektiren yazara karşı söylenmesinin günah olduğu bir cümledir.
Yavuz Bahadıroğlu okuyunuz siz.
tamam yeterince dikkat çektin bu bir.
ilber Ortaylı nın üstüne tarihçi söyle bu iki.
bu tarihçi kadir mısırlıoğlu olmasın bu üç.
Ortaylı; ana dili olduğundan Türkçe;
ileri seviyede Almanca, Fransızca, ingilizce, italyanca ve Rusça;
orta seviyede Kırım Tatarca, Slovakça, Rumence, Arapça, Farsça, Latince, ibranice, Antik Yunanca, ve Yunanca bilmektedir.
Üstüne üstlük BU sayılan dillerden ikisi, ölü dildir.
Yalnızca bu bile onun vasat olmasına engel değil midir?
kalburüstü desek daha iyi olur.
bir gerçektir. çok abartılıyor. açık ve net.
Ağzının içinden bir şeyler diyor pek anlaşılmıyor bencede vasat. Evet.