bugün

elbette ateisttir.

hocası halil inalcık gibi.
bu yönde bir beyanı olmamıştır. müslümandır diye biliyoruz kendisini.
Ya deist ya ateisttir...

Hiçbir bilim insanı dindar olamaz...
ilber hoca müslümandır. ona ateist yakıştırmasını bide üstelik tahminle yapanlar sadece iftira etmektedirler. iftiracı bir insan tahminen şerefsiz olur mu ? bilemiyorum onlar kendilerini daha iyi bilirler ama olabilir mümkündür o da ayrı bir konu tabi.

--spoiler--

CNN Türk'te Tarafsız Bölge programına konuk olan ünlü tarihçi ilber Ortaylı, Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı.

"'FATiH HIRiSTiYAN MI ÖLDÜ' DiYE SORDU ÇOK SiNiRLENDiM"
Canlı yayında istanbul'un fethini değerlendiren ilber Ortaylı, "Bir gazeteci aradı beni ama öyle saçma bir soru sordu ki çok sinirlendim. Bana Fatih hıristiyan mı öldü sorusunu sordu" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"BÖYLE SAÇMA BiR ŞEY OLAMAZ"
"Böyle saçma bir şey olamaz. Adam bir padişahın oğlu ve hilafet bize Yavuz Sultan Selim ile gelmedi vardı o unvan eskiden de. En azından kaynaklarda bunu görürsünüz. Bir takım arkadaşlar var Fatih'e hıristiyanlık yaraştırıyorlar, bir takım arkadaşlar da var Fatih'in Müslüman olması rahatsız ediyor ne hikmetse.."

http://www.ensonhaber.com...du-sorusu-2016-05-30.html

--spoiler--
Laikligi dinsizlik olarak gören beyinsiz yazar beyanı.
Düşük ihtimaldir.
Öyle olsa aralarından tek sivrilen celal şengör olmaz. Hem murat bardakçı, hem ilber ortaylı hem de küçük enişte erhan afyoncu gayet müslüman profillerdir.
olabilir, kişinin kendi özgür hür iradesi.
Din ve ahiret inancı yoktur. Teke tek programında birkaç cümlesinden dinsiz olduğu anlaşılıyor.
"Akıllı adam" oldugunun delilidir.
Şeriatçı olamayacağından ötürü kesin ateistmiş süper tespit gerçekten.
bize henüz o yönde bilgi gelmedi.
Ateist değildir. Müslümandır.

Ateist olan Celal şengör.
görsel