bugün

görsel
ülke işleriyle din işlerini aynı zanneden birinin lafıdır.
kayda almamak gerekir.
eğer mümkünse bu açıklamayı ortaylı'nın kendisinden dinleyeceğimiz bir video ya da inandırıcılığı olan bir kaynak ile açıklamasının yayınlandığı bir ispat ortaya koyabilir misiniz.

ben küçük bir araştırma yaptım lakin hata yaptığım için ulaşamadım sanırım. sizden ricam nerede ve nasıl yapılmış bu açıklama göstermeniz. teşekkürler.
Bu demeçler fake olsada kesinlikle bu kafadalar.bu apaçık.
Türkluk kavramıni bir millet olarak sindiremeyenler andımızi kabul etmez zaten.
Çünķu istedikleri şey din üzerinden veya ırk üzerinden saltanat surmek aksi durumda ekmeklerine kan doğranacak.
(bkz: ben gürcü yüm eşim arap)

vakti ile tc ibaresini kaldırmya çalıştılar. ynai "andımız" düşmanlığı etnik gruplara olan saygıdan ziyade etnik ayrımcılık çıkarıp ulus devlet yapısını bozmaya yöenlikti. alt kimlik üst kimlik. boktan bir islam cumhuriyetine giden yolda bir adımdı.

çevir kazı yanmasın.

rte'nin klasik geri çark açıklaması. geçenlerde chp için hem faşist hem terörist bile dedi. yahu mantıklı ve sağlam kafayla düşünürsen lafın saçmalığı zaten ortada.

bahçeli dersen zaten, contayı sıyırmış. bunaduğından şüphe diyorum. akepeye bu anlmda giren çıkan yok da, bahçeli ve sevdalıları aynaya bakınca nasıl öğürmüyorlar, şaşırıyorum.

gelinen noktada bu tiplerin yaptıkları işi tarttığınızda şiarı da bunlar olacaktır:

çomarım, tembelim, harokopçuyum, hazıra konmasını bilirim, ülküm çalıp çırpmak, ona buna laf yetiştirmek...

ilber hoca bunu açık olarak ifade etmese bile içinden geçirmiştir. ben senin arap saçması dininin zırvalarını dinlemke ve öğrenmek zorunda değilim ki.
iLBER ORTAYLI'nın da bundan haberi var mı?
Manası çok derin.
--spoiler--
kayda almamak gerekir.
--spoiler--

Asıl dinde zorlama olmaz. Sırf problem yaşamamak için Fatiha okumak zorunda bırakılan ne yahudi, ne hristiyan çocukları gördü bu gözler. Ama size göre adalet, hak, hukuk sadece size gerekince hatırlanan kavramlar.
kesinlikle doğru söylemiş şimdi akp tayfa karalama kampanyası başlatır.

--spoiler--

kayda almamak gerekir.

--spoiler--

benim cici kardeşim ülke işleriyle din işlerini aynı çatı altına sokan malum parti değil mi ? biz o tarafla alakalı argüman sunarken neden sıkıntı oluyor.
herkez türk değil deyip andımız kalkıyorsa

herkez de müslüman değil, o zaman camileri de kapatın veya

cemaatları çeksin, imamıyla beraber tüm masrafını

mecburmuyum ben diyaneti sırtımda taşımaya

inin.