bugün

bir harç kaldırma işini bile beceremeyen bir yönetimin son icraatidir. sebep ne olursa olsun kaksızlıktır.
normal bir durumdur.

ikinci öğretim mesai saatleri dışındadır.
ikinci öğretim harçları kaldırılırsa birinci öğretime kimse geçmeyecektir. birinci öğretim yalan olur.
maaşlarını alamayan hocalar derslere gelmez. ikinci öğretim yalan olur.

ikinci öğretimin puanı düşükken ağlayan yok, harç kaldırılmayınca olay oluyor. amaç bok atmaksa her şekilde atılıyor.
Devletin yeni kalkınma planı yapmasına gerek kalmadığını göstergesidir.
2. öğretimlilerin lanetlenmesi demektir. 2. öğretim tercih edilmediğine şükrettirir. lakin ne bu insafsızlık kuzum? zaten zor şartlar altında okuyorlar (bence). zor şartlardan kasıt bana göre akşam olması ve harçların zaten yüksekliğidir.
Akapegillere olan nefreti daha da artıracaktır.
2. öğretim öğrencileri olarakta bir 'açılım' biz istiyoruz.
https://fbcdn-sphotos-d-a...31286185_1895114593_n.jpg
ikinci öğretimlere buzlu badem layık görülmüştür.
ikinci öğretim harçlarının kaldırılması birinci öğretime neden haksızlık oluyormuş anlayamadım. yani bunu savunanlar ikinci öğretim olmayı çok isteyip de sırf harç parası yüzünden okuyamayan insanlar mı? yoksa giriş sınavında 3 5 soru daha fazla yapıp birinci öğretime kendi isteğiyle gidenler mi? gerçekten merak ettim şimdi her yerde ikinci öğretimlere laf atan, onları aşağılayan, pis kaka öteki yapan bu birinci öğretimlere giren çıkan nedir? niye götünüzü yırtarsınız artık sizi ilgilendirmeyen bir mesele için anlamıyorum.
Sanki ikinci öğretime puanla girilmiyor. Hani eşitlik? Ya tam yapın ya hiç yapmayın!
ikinci öğretimden para almayı kaldırmak yerine, parayı ikinci öğretimden kaldırmaya karar verilmiş. o da güzel.
sosyal medyanın da etkisi ile artık haber siteleri öğrencilerin isyanına yer vermiştir. umarım sesimiz duyulacak ve bu çifte standarda bir son verilecektir.
çok büyük haksızlıktır, örgün öğrencilerden fazla puan aldığı halde sırf çalışmak zorunda olduğu için 2. öğretim okuyan birisine en büyük eziyettir. tüm küfürlere sebebiyet verir.
yerinde davranıştır. kaldırılsaydı bu kesinlikle kul hakkına girerdi. çünkü senden 5-10(kimi yerlerde 20) puan az alan biri senle aynı bölümü okuyacak ama o da para vermeyecek sen de vermeyeceksin yok ya? bunun adı hırsızlık olurdu başka bir şey değil.

ayrıca biri katkı parası biri mesai parasıdır. ikinci öğretimde verilen para katkı parası değil, hocalara verilen mesai ücretlerinin parasıdır. ne kadar meraklısınız laf çarptırmaya.
şahsımı en çok düşündüren durum, birinci öğretimlerin tavrı. arkadaş siz de öğrencisiniz, böyle bi durumda bu adeletsizliğe tepki vermek yerine neden muhalefet yapıyorsunuz. ikinci öğretimler 3-5 puan az aldı diye sikelim oldu olacak. ikinci öğretimlerin verdiği para cebinize mi giriyor? ya da çok meraklıydınız ikinci öğretime de para olmadığı için mi yazmadınız? ayrıca sanmayın ki ikinci öğretimlerin maddi durumu iyi, baba parasıyla okuyor. birçoğu part-time işlerde çalışıyor. ulan ne biçim insansınız amına koyim cidden anlam veremiyorum. bugün ikinci öğretime yapılana ses etmez, hatta desteklerseniz, yarın bir gün götünüze giren şeyi çıkarmak için de yardım istemeyin.
bari kaldırmıyorsunuz biraz eşitlik adına indirselerdi harç miktarlarını.
En azından 1.öğretim harçlarına denk tutulabilirdi.
Biraz düşünen beynin bunu bulabilmesi muhtemeldir ama nerede?*
Ayrıca 2.öğretimler öyle 1.öğretimlerin düşündüğü gibi havadan girmemişlerdir o okula.
Puanların arasında uçurum da yoktur.*
Olayı dışarıdan bakanların gözünden görmekte ne hoş!

Zaten zenginiz.
Ders çıkışında akşamları villamızda havuz partileri falan veriyoruz.
isteyene özel şoförümüzü de yollarız.
E malum 2.öğretim öğrencisiyiz.

Edit:513,5
birinci öğretimlerin harçlarının kaldırılması söz konusu olduğu için çok da önemsenmemesi gereken durumdur. o kadar hizmete rağmen hala hükümete yükleniliyor ben bunu anlamıyorum. bu yaygaracılık değil de nedir?
bu işin şakası falan kalmadı artık. sakarya üniversitesi geçen sene iibf için dönemlik 607 lira harç alırken bu sene harç ücretini 877,50 lira olarak açıkladı. yani adamlar açıkça birinci öğretimlerin parasını ikinci öğretimlerden acı acı çıkartıyorlar. ayıp diyesim geliyor ama ayıpta yetmiyor ki artık, ne diyeyim.

not:ben 878 lira yatıracağım, 50 kuruşuyla çay içsinler.

edit:şu entry'yi kötüleyenler var onlar 'benim için hava hoş' diyen birinci öğretimler.
birinci öğretimden kaldırılan harcı, ikinci öğretime yansıtarak kaynağı buldular.

bunlar kuşu bile sağar hatta sağmayı bırak...
tam olarak şudur: görsel
Katkı payı ve öğrenim harçları kalktı yani birinci öğretimlerin para odemesi gerektigi mevzu buydu. ikinci öğretimlerin ödediği mevzu ise öğrenim gideridir yani harç değildir. O yüzden durum budur diye tahmin ediyorum yanlışsam duzeltin. Haksizligin daniskasidir. Birazdaha gotumuzu yırtmak lazim.
Aksine An itibari ile yuzde otuz zam yapilmistir!!
haram zıkkım olsun o verdiğim harç paraları.
Birilerinden illaki para alma yolu olarak uygun görülmüştür. Yoksa baştakiler ne yapar aç susuz kalıverirler, sonra tekne , yat , kat ne olacak. Her şeyde olduğu gibi bunda da ülkede adaletsizliği bir kez daha göstermişlerdir.
birinci öğretim harçlarını dedemde kaldırır. önemli olan ve yürek isteyen ikinci öğretim harçlarını 50 yada 100 liraya düşürmek ve de herkese karşılıksız burs vermek.
eee o kadar vergi alınıyor. buda yapılsın bari.