bugün

her marka yaş ve model ikinci el otomobilin alıcısı vardır. yeter ki fiyatı mantıklı olsun.
eskiden abd'de bazı eyaletlerde uçak biletinden ucu araba vardı galerilerde, tabi az bir araçtan anlamak lazım ama en az yine 5-6 bin mil sorunsuz gider
örneğin ayova'dan californiya'ya gideceksin orada da gezeceksin taksi parası vermezsin, vallahi 1000-1100 dolara araç-yakıt 3800 -4000 mil yap ..sonra yine sat .
benim bin yüz dolar dediğim abartılmış rakam.

abd filmlerini severim 2020-22 filmlerinde hala 600 dolara araç satılıyor ,yakıt herhalde pahalı artık orada da. 600 dolar düşük -asgari maaşın 5/1'i -6/1 kadar kadar . hadi bilemdin 1000 dolar.

bu arada 1985-6 bakmadım ama herhalde 2003-300 bin. abd aracı ile kıyas bile kabul etmez.

sonra togg yaptık.

yazık bu millete..
"Keyfe keder satılık." bu cümle tamamıyla manasızdır. Bir kere "keyfe keder" ifadesinin konuyla hiçbir alakası yoktur. insan keyfe keder araba mı satar? Bu söylem satıcının en baştan "Ben tok satıcıyım pazarlık yapmam, paraya sıkışık değilim ya da arabamı satmayı düşünmüyorum ama 300.000 TL'lik aracımı 400.000 TL'ye alacak bir keriz bulursam satarım." deme biçimidir. Keyfe keder yazan ilanlara teklif götürmeyin yalnızca favlayıp bekleyin. ilan bitimine 5 gün kala " 25 Favoriye selam,(doğruysa tabi) son fiyat 300.000" yazdığını göreceksiniz.
muhabbetlerdir.
ikinci el oto almam. oto gerçekten ciddi bir eşyadır. benden evvel içinde neler oldu.
bu beni çok irite eder.
siz de almayın. kullanılmış, koltuk, sandalye, masa alıyor musnuz.
paranız yetmiyorsa almayın.
biriktirin biraz nasılsa alırsınız.
Araba boyanmış mı diye film kalınlığı cihazı ile ölçüm yapanlar bu konunun zirve noktalarındandır.