bugün

(bkz: 1 subat gunu uludag sozluk te yazanlari seri eksileme) ye donusecek olan isyandir.

Buna katilmiyorum. Kimseyi seri eksilemedim, eksilemeyecegimde ama boyle olucak sanki.

Not: yanlis anlasilmamak icin bi daha belirtiyorum seri eksilemicem kimseyi, o seviyede degilim, sadece durum bu olucak belirtiyim dedim.
seri eksileme gibi bir durum yok arkadaslar. amacimiz milleti yazarliktan sogutmak degil sadece tepkimizi ortaya koymak. dahil olmak istemeyen, halinden memnun olan, hazmetmis arkadaslara boyle bir yaklasimda kesinlikle bulunulmayacaktir.
destek vereceğim, dilerlerse katılımı arttırmak için yardımcı olacağım isyandır.
bilgi için değil eğlenmek ve kafa dağıtmak için sözlüğe giren yazarların katılmayacağı isyandır.
mesela ben.
isyana katılıp katılmama kararım bir yana zira katılsam da kimse anlamaz zaten neyse. değineceğim nokta şu ki beğenmiyorsan çek git bebeğim bu sözlükten olayı.

bir boku beğenmediysen eğer beğenmediğini ifade etmek, isyan demeyelim de masumane bir eylem bile hazmedilmiyor. sebep olarak seni kimse zorla tutmuyor burada deniyor. çok ilginç arkadaş bizde zall'dan korkup buraya giriyoruz zaten. bizde biliyoruz buraya girmek bizim seçimimiz.

adam kendi çapında beğenmediği şeyleri ifade etmiş, yine yapalım demiş, aynı fikirdeyseniz buyrun katılın demiş. yani o gün senin interneti gelip kesmeyecek, zorlamayacak seni bu eyleme. peki bunu aklı alıyor mu bunu diyenlerin?

neyse efendim öyle işte. insanların beğenmedikleri söylemesi, eleştirmesi, bunun için eylem yapması artık yanlış görülen bir davranış biçimi bazılarına göre. sonuçta kimse sizi zorla tutmuyor burada hatta fazıl say gibi ülkeden bile gidebilirsiniz.
manifestosu yayınlanması gereken isyan.
geçen yıl olduğu gibi bu yılda katılacağım isyandır.kimse kimseyi zorla tutmuyor kabul, ama burası ortak bir alan sorun çıkaran gereksizlerin ortadan kalkması gerekiyor ki daha güzel olsun burası. terörist var diye nasıl ülkeyi terketmeden savaşıyorsak burada da elde olanlarla karşı çıkmalıyız yanlış olan şeylere.
sorun isyancı başının kim olacağıdır. (bkz: isyancı).
adam akıllı entry yazanlar o gün yazmayınca iyice azacak adamlar. o zaman ne yapacağız hiç düşündünüz mü efendim ? ben hiç girmem öyle sözlüğe. inci sözlükten farkımız kalmayacak bu gidişle. gerek yok böyle isyanlara saçma sapan başlık açanlar girmesin. onlar isyan etsin. bize yer açılır o zaman. saygılar saygıdeğer yazarlar.
büyük isyandır. 1 şubat günü neler olacağı merak konusu.
geçen seneki isyancılardan birisi olarak söylemeliyim ki, yapmayın oğlum çok pis taşşak geçiyorlar.
katılacağım büyük isyan. katılın sayın yazarlar da kaliteyi arttıralım. inci sözlüğe dönüşmesin.
küfür, cinsel istismara, hakaret, boş ağızlılığa, din istismara, ırkçılığa, dinlere düşmanlığa, düşünce düşmanlığına karşı dektek tam olmalıdır. genç yazar arkadaşların bir çoğu '12 - 21 yaş' ergenlikte olabilecek durumları sözlüğe yansıtmamaları konusunda yaptırımlar yapılmalıdır. kişisel sohbetleri özel mesaj bölümünden kişilerle doğrudan yapılması hakkında bildirilmelidirler. Yazarlar siyasi görüşlerini idrak ederken entrylerde, okuyan kişinin zihninde potansiyel suçlu oluşumun önüne geçilmelidir.* böylelikle 1 şubat uludağ sölük kullanmama eylemini destekleyip daha seviyeli daha samimi bir ortam yaşatmaya gayret edelim.*
bir patrona halil değildir, ama katılacağım isyandır.
sözlükte yapılacak olan isyandır.
siz katılın ben kalıp avukatlığınızı yaparım dediğim isyandır.
işe yaramasını umduğum eylemdir. şayet etkili olmaz ise bir çok kişi daha buradan uzaklaşıp düşük yaş ortalamasının sözlüğe egemen olmasına göz yumacaktır.
geçen yıl sekizinci nesillerin katıldığı şimdi ise dokuzuncu ve onuncu nesiller katıldığı isyandır. sözlükte yeni olunca kendini belli etmek isteyenlerin katıldığı eylemdir. ayrıca geçen yılki eylemden sonra ne değişti sorularını akıllara getirir.
ilk isyan gibi silik ve çaylaklar olursa(büyük tepki toplayan) bu yolda silik bile yemeye hazır olduğum isyandır.
'sözlük zall ın dağlar bizimdir..' diyerek katılacağım isyandır. efe torunuyuz en nihayetinde, isyan deyince kanım kaynıyor. *
bir faydasını görebileceğimizden on milyonda bir bile umudum yok ama katılacağım eylemdir.

moderasyonla ilgili yazılacak çok şey var... lakin susuyor insan işte. eleştiri hazmedebilen adamlar değil ne yazık ki.

yasak mıdır bilmiyorum ama gerekirse tüm bdv dökümümü burda yayınlayıp ispatlayabilirim sizlere.
katılmak boyun borcudur.
haklı isyandır.
bu modlar niye çalışmıyor lan? sözlük yan gelip yatma yeri değildir.
tepki gösterme fasilitesidir.

dikkate alınır mı bilinmez.
canı gönülden destek verilmesi gereken isyandır.

lakin benim açımdan çok ters bir zaman seçilmiştir. çünkü o gün benim hayatımda büyük önem sahibi olan "barış abim'in"* ölüm yıldönümüdür.

böyle bir günde buraya girip onun hakkında birşeyler karalamadan, onu biraz olsun anlatmadan edemem.
daha iyi,daha terbiyeli bir sol frame icin evet deyip katilacagim eylem.