bugün

Seksin günah olduğu hangi kaynakta var acaba?
günah değil zina günah. evli olmayan ama çift olan iki insanın seks yapması da zina değil. zina açıkça yapılan ve sadakat bulunmayan ilişkide geçerli bir kavram.
günah falan değil ya. bunun ardındaki düşünce, felsefe epeyce derin ama özetle, temelinde, yönetici sınıfın bireyi ve toplumu kontrol edebilme işlevi var.
nikahsız haram. zaten iki taraftan birinin rızası olmazsa tecavüz olur.

kafalar yine pırıl pırıl. zinanın neden günah olduğunu bu yaşa kadar anlayamadıysanız muhtemelen bundan sonra da anlamak istemezsiniz.
lan günah falan yok yumulun mal mısınız.
1- nefis terbiyesi insanın manevi rütbesini arttırır.
2- bir şeye ne kadar çok maruz kalırsanız o şeyin marjinal faydası azalır.
3- insan her istediğini her an yapmamalıdır. bunun sebebini size 2 cilt halinde anlatabilirim. ancak en basitinden şöyle düşünün; devlet neden var? devlet olgusunu, kuralları insanlar kendi hür iradeleriyle var etmiştir. yani insan "canım istedi siktim, canım istedi yedim, canım istedi vurdum" diyemez. bu günahtan ziyade insanın insanca yaşam sürmesine engeldir.
4- ortalama 70 sene yaşayan insan bu süreyi sadece sikiş sokuş, yeme içmeyle tamamlayamaz. kafayı kırar 30'u görmeden kafanıza sıkarsınız. insanın içgüdüsel olarak çalışmak, kazanmak, sahip olmak, öğrenmek eğilimi vardır. bu da sizi hayvandan ayırır. hayatın bir anlamı olduğuna inanırsanız 70 yıl yetmez bile.
5- bir şeyi yapabilmek kadar bir şeyleri yapamamak, boyun eğmek yahut teslim olmakta da görebilen ve tadabilenler için müthiş bir lezzet vardır.
6- hayvan değilsiniz.

islam'ın genel olarak, yasakladığı şeylerde toplum düzenini sağlamak gibi bir gayesi vardır. insanı onu yaratandan daha iyi kim tabıyabilir? hiç kimseye söyleyemediğin, bastırdığın tüm güdülerini o muhakkak bilendir. ve senin dünyadaki 7 milyar farklı insan ile bir uyum içerisinde yaşamanın tek yolu bu kurallara ve kaidelere uymaktır. yoksa birazdan bir tanesi çıkar "gücümün yettiği erkekleri götten sikerim, kim ne karışır" der, götünden olursun. ya da birisi seni karın için düelloya davet eder, iyi olan kazansın der, karından olursun. kağıt toplayan bir genç arabanla geçtiğini gördüğünde kafanı taşla ezerek arabanı alır gider, canından olursun...

yani sonuç olarak, "istedim oldu" diye bir şey yok. sen yine git sevgilinle 1+0 stüdyo dairende seviş, serbestsin. ama doğru budur deme. ayıp olur.
Evlilik gibi durumlarda seksin günah olmadığını zaten herkes bilmektedir fakat zina ve aldatma gibi şeylerin günah olmasının sebebi bence aile yapısının korunması ve olucak çocukların düzgün bir şekilde yetistirilebilmesidir ve şunuda unutmayın bu benim böyle olmalıdır dediğim bir yazı değil bence bu yüzden dediğim bir yazıdır.
Çünkü Allahın rızası yok?
Günah olduğunu kim söyledi.
imam size dua okuduysa dördünü üst üste koyup s.kebiliyorsunuz.
Git okuttur kardeşim.
zina inanan müslümana günah ileri zeki kardeşim sen fazla düşünme ha zina niye günah sosyoloji açıdan.