bugün

dershanedeki fizik hocamdır.
annem ve ilkokuldaki din kültürü öğretmenimdir... çok da istisnai bir durum değil yani*
(bkz: aaa benim lan o)
seçilmiş kişidir. 2 eliyle farklı aktiviteler yapabilir.
arkadaşımdır. kendisi solaktır aslında ama küçüklükten beri sağ eli ile yemek yemek v.s alıştırılmış. sol eliylede yazabiliyor hatta futbol oynarken solla oynuyor.
her insan iki eliyle yazı yazabilir fakat iki eliyle yazdığını her zaman okuyabilecek birisini bulamayabilir.
ben de onlardan biriyim
o da bir şey mi ben ellerimi kullanmadan bile yazıyorum.

(bkz: ben bu yazıyı ellerimi kullanmadan yazdım)
aynı anda farklı şeyler yazabilirse de güzel olur. hatta öyle daha bi' deha olur sanki.
kardeşim birinci sınıftayken onu almaya gittiğimde kardeşimin öğretmeninin "senin kardeşin salak mı?" sorusuyla önce nasıl yani diyerek dumur olduğum sonra öğretmenin "bu güne kadar sol eliyle yazıyodu bu gün sağla yazdı" demesiyle iki eliyle yazabilen insanlardan birinin kardeşim olduğunu öğrendiğim andır. yani sonuç olarak kardeşimdir.
iki eliyle de aynı yazıyı yazıyorsa bir iş yoktur. ancak bir eliyle yazı yazıp diğer eliyle çizim yapabiliyorsa (iki ayrı düşünme sistemi geliştirebilmesi) helal olsun denilecek insandır. *
ikisiyle birden yazılmaz ama ayrı ayrı olması doğal karşılancak durumdur. sadece kişi beynini azcık daha fazla kullanıyodur.
zor bir işi yapmaktadır.
Her insan iki eliyle yazı yazabilirmiş. Eğer solaksanız sağ, sağlaksanız sol elinizle on beş gün hiç aksatmadan yazı yazın. Artık alışmış olacağınızdan her iki elinizle de yazı yazmış oluyorsunuz. Hem sağlak ve solak olmuş oluyor insan.
kavrama yeteneği fazla insandır.

-annem sağlak, teyzem solak. ikisinin arasında kalmış biri olara her iki elimi de kullanmayı başardım.
benimdir. iki el ayak göt lobu beyin lobu kullanabiliyorum.
hayatta her şey olabilir düşüncesiyle iki eliyle de yazmaya alıştırılmış insandır. bana öyle yapmışlar yani.
(bkz: yazar burda benden bahsetmiş)
bu insanın bir üst seviyesi aynı anda iki eliyle de yazı yazabilen insandır.
ambidexterity olarak anılan durumdur, bu insanlara ambidextrous denir ve dünyada yaklaşık %1 lik bir orana sahip olduğu bilinmektedir.
Aslinda solaksindir.
Ama anneniz solla yemek yenmez, ugursuzluktur diye diye annenin yaninda sag, sosyal hayatinizda sol eli kullanarak her iki el de kullanilabilir hale gelir.
gereksiz işlerin insanıdır.
beyninin iki lobunu da kullanabilen insandır.
zamanında daktilo dersi almıştır. yeni nesilde q klavyeye alışarak iki eliyle yazma alışkanlığından vazgeçemeyen insandır.
(bkz: leonardo da vinci)
güncel Önemli Başlıklar