bugün

Eğer kaliteli üretim yapılıyorsa korkulmamasi gereken durumdur.

Sadece 1-2 fuar sonra ihracata alisilabilir.
Parlak bir fikrin yoksa, yaygın tüketilen bir mala veya hizmete esaslı bir alternatifin yoksa pek de kolay olmayan eylemdir.
Bunlara sahip değilseniz siz de sıradan bir tüccarsınız ve sizin gibi çok vardır. Daima fiyatlari en altta tutarsınız ve büyük şirketlerin kucağına oturursunuz.
Şöyle açıklayalım:
Mesela tekstil. Sizin gibi binlerce tekstil üreten ürünü firma var. Diyelim ki Suriye'ye ihraç etmek gibi bir durum var. Suriye fiyat alır öncelikle en az ücreti vermelisiniz.
ikincisi büyük bir şirket ticaretin devamlılığı için komisyon ister ve devamlılığı sağlar.
Geliriniz azaldıkça azalır. Eğer kendi hükümetinizin kucağına da oturursanız seçimlerde yardım şartıyla büyük ihaleleri yok pahasına alırsınız ve siz de halkı sömürüsünüz.
Olan yine halka olur. Yoksa Sabancı sermayesini 20'ye Şahenk 7.5'a katlayamazdi.
Sonra da herkes el ele bölgesel güç oyunu oynar.
Ağzı olan konuşuyor efendim zor eylemdir daha pazarda limon satamayan kişi sıçmığıdır.
Ticaretin her şekli zordur ama en zor kısmı ithalaat ihracaat kısmıdır satıcı ve alıcının güveni esastır akreditif ödeme şekli hep hikayedir .günümüzde nakit satış çok küçüktür vadeli çekler çok kullanılmaktadır banka faktörü biryere kadardır uzun uzadıya anlatmak gerek bu konuyu daha ülke içindeki insana güvenemiyor iken nasıl yabancı ülke insanına güvenirsin ?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar