bugün

yaklaşık 16 saatlik bir sigarasızlığa son verip deyim yerindeyse nirvanaya ulaşmış yazardır.
iftar sonrası keyfine diyecek olmayan yazardır. O baş dönemsini hisstmiştir muhtemelen. *
bu sıcakta, iftar sonrası rahatlatacak tek şey: buz gibi bir sodadır.
+ne sigarası efenim...
(bkz: kızılay gençlik kolları)
günboyu açlığa, susuzluğa değil de sanki sigaraya oruç tutmuş benim gibi yazarların iftar sonrasını bile beklemeden iftar vaktiyle yakıp rahatlama olayıdır. sigarayı yakmak yetmiyor ayrıca hernefeste içine çekiyorsun da. her çekişte ayak parmaklarına kadar hissediyorsun o nikotini. ramazanda bırakacaktım halbuki bu zıkkımı. ramazandan sonra deneriz artık.
Mükemmel bir huzur yakalayan yazar.
günün ilk sigarası münasebetiyle bünyeyi saran uyuşukluktan dolayı ulan bunu hiç birşeye değişmem diyen yazardır aynı zamanda.
ZALL'IN BiLDiRiSiNi SALLAMAYAN YAZAR BAŞLIĞI ÖRNEĞi... ŞiMDi BiR DE VATAN-MiLLET MESELESi ENTRYSi AÇARSAN, ÜSTÜNE TATLI NiYETiNE 6. NESiLE BiNDiRiRSEN, ZALL'IN DA SÖZLÜĞÜN DE TADI KAÇAR.. ATMAK ZORUNDA YAZARI, ÖYLE DEDi, TEHDiT Mi ETTi, EVET...

HADi BAKALIM BEN DE BÖYLE ENTRY GiRDiM, ATAR MISIN SATAR MISIN.. YA YA TROLLÜK EĞiLiMiM DE VAR, HODiRi MEYiDAN...

(bkz: CIGARA VERiN LAN GÖTÜM KALKTI)

TANIM:* ORUÇ SONRASI ''OHH'' ÇEKMiŞ YAZARDIR, KAPALI MEKANLARINLARIN DUMAN ORUCUNU BOZARSA, MALi ORUCA GiRER, 5000 KÜSÜR LiRA GiRER KENDiSiNE...

HADi LEN SiGARA YASAĞINA DA HODiRi MEYiDAN YAPALIM...
sigara dumanın vermiş olduğu rehavetle yazan yazardır.
sazını eline almış aşık gibidir.
nirvanaya ulaşmış yazar.

(bkz: nirvanaya ulaşmak)
eğer başbakana yakalanırsanız bütün keyfinizin içine edebebilir iftar sonrası falan anlamaz, pakete derhal el koyar üzerine tarih attırır ve paketi cebe atar keyfinizde yarım kalır.
(bkz: iftar sonrası otrivine sıkmak)

yalan mıdır ?
Takriben 9 gün sonra tekrar ortaya çıkacak yazardır.

Sigarayı bıraksa rahat edecekte işte..
çelişki. sigara dünyadaki her canlıya zarar vermekte. dinin ise sana hakka girme diyor. ibadetinden sonra milleti zehirliyorsan kime fayda!