bugün

Haftada 1 yapıyorum ama zor dayanıyor. Haftada 2 bile zor kurtarıyor.
derinin, yağlanarak, kendi kendini onarabilmesi, saç diplerinin kurumaması için, her gün yapılmaması geren bir aktivite. Ayrıca yine sıhhat için, yatmaya yakın, yapılmaması gerekli olduğunu da duymuşluğum var. Süresi; kişinin cilt durumuna göre, iş durumuna göre, değişkenlik gösterebilir.
Kişiden kişiye değiştiği gibi, coğrafya, yapılan iş, yaşanılan bölgenin nüfus yoğunluğundan etkilenen ideal aralıktır.
Sık sık banyo yapmam, akşamdan akşama işte.
hayret kimse osbirden osbire yazmamış.
yazın hergün, kışın banyo yapmaya gerek yok.
yazın hergün. kışın 2 güne bir iyidir.
Yazın günlük. Taş çatlasın 2 gün. Kışın 2 3 gün yeterli.
Valla doğru söylüyorum arkadaşlar ben yazın 3 günde hadi bilemedin 5 günde bir amma kış olursa 10 günde bir. Yalan yok. Suyu sevmiyorum ben biliyon mu?
4 yılda bir kez yeterli diyerek katıldığım önerme. 5 dakikayı geçmez o da .
yaz her gün, kış bir arayla...
Her gün pis herifler her gün.
kafanıza vura vura öğretecez inşallah.
Her gün alıyorum bazen iki günde bir alıyorum bi faydasını görmedim .
Banyodan kastınız baya lifle tüm vücudu köpürte köpürte yıkamaksa 2-3 günde bir yeterlidir. Ama günlük duş şart diye düşünüyorum. Eve girince terli kıyafetlerinizi çıkarıp, duş almadan nasıl temiz bir kıyafet giyebiliyorsunuz amk?
12 saat.

sabah 6:45-7 arası kalkış ve direk duş...
akşam 19:15-19:30 arası eve geliş, kıyafetler kirli sepetine ve direk duş...

fresh olmak gibisi yok...

keseli meseli ise pazardan pazara...
haftada 1 yeterlidir. suyu israfa gerek yok.
günde 2 3 defa nasıl duş alıyorsunuz işiniz gücünüz yok mu ?
Hergün, kışın bile ama bazı bünyeler hasta olmaya müsait o yüzden gün aşırı olabilir kış mevsiminde. Ama lütfen daha uzunu değil. Bir kere çok ağır bir hastalık geçirmiştim 1 hafta yataktan kalkamamıştım hayatımın rekoruydu diyebilirim kendimden iğrenmiştim. Tabi ki hasta değilseniz lütfen arkadaşlar yıkanın.
Eve her gelindiğinde.
banyo yapmakla duş almak farklı şeylerdir. her gün duş almak özellikle bu mevsimde insanlıktan çıkmamanın ön şartıdır lakin her gün banyo yapmak yani çok uzun süre sıcak su altında kalmak kan dolaşımınızı yavaşlatır, cildi kurutur, bünyeyi gereksiz yorar, saçların tel tel ırzına geçer. dolayısıyla ideal banyo yapma aralığı haftada maksimum ikidir. bence tabi.
yazın normal günlerde günde 2 dir
yazları hergün. hatta günder birkaç kez.

kışları gün aşırı.

yoksa mal gibi kokuyosun ve bu koku direkt insanları rahatsız ediyor. deodorant desen zaten henüz bu toprakların tamamına gelmemiş durumda.
kişi ne zaman istiyorsa o zaman. şahsi fikrim, yaz aylarında her gün yapılması toplum açısından daha sağlıklı olur.
yazın iki günde bir, kışın haftada bir.
En az 1t en fazla 45 dakika olmalıdır.