bugün

bu konu işlenmiş harika bir film var (bkz: ölümle yaşam arasında)
idam cezası caydırıcı olabilecek bir cezadır. Bu sebeple sivillere ateş eden hainlerin sayısında azalma olabilir. istiklal mahkemelerindeki gibi önce asıp sonra yargılama söz konusu olmaz ise idam kararları hemen uygulanmaz, hakkında idam kararı verilen kişi belirli bir süre cezaevinde bekletilir. Türkiye'de idam cezası 2004'te kaldırılmadan önce de 20 yıl süreyle fiilen uygulanmamıştır.
bu yazı teslimiyettir. masum olmak yerine güçlü olmadıkça kimse bize hakkımızı vermeyecek. o yüzden idam gelse de gelmese de bu böyle olacak.

yani neden aciz sululuk yapmak yerine, bu yamyam zihniyete karşı güçlü olmaya çalışmıyoruz. bence de çok saçma size katılıyorum.
Türkiye Cumhuriyeti değil de Türkiye imparatorluğu olacağı gerçeğidir.
idam gelirse büyük ihtimal geçen gün olan olayda yer alan er den Orgenerale kadar herkes idam edilecektir. Benim canımı yakan da hiç birşeyden haberi olmayan erlerin idam edilmesi olacaktır. Umarım bu karar geldiğinde onları bböyle bir cezadan muaf kılacak bir durum söz konusu olur.
Hain teröristi asmayıp hain türk askerini asmak ülkede kaos yaratabilir. Çok hassas bir konu, işinin ehli ve objektif hukuk adamları ve kanun koyucular üzerinde epeyce kafa yormalı, acele karar verilmemeli.
şu adalet anlayışı ile gerçekleşmesi kaçınılmaz olay. gelmesin.
kesinlikle asılanların çoğu masumlar olur.
Yarginin tarafsizligina inanmayanlarin dusuncesidir.

Yargi icindeki feto yandaslari iyiden iyiye temizlenmistir.

Artik turk yargisi tam bagimsiz ve adildir.
idam olan ülkeler söylenen, cezasız ise mükafatını ahirette alır zaten.

böyle bir sistem istemiyorum kendi adıma. darbeden ne farkı kalır ki idam gelirse...
idam gelirse bunlar kemalistleri asmak isteyecekler. işte o zaman curcunaya bak sen.
hükümetin işine gelmeyen insanların teker teker öldürüleceği gerçeğidir.

(bkz: düşünce suçu)
(bkz: 1984)
Burası türkiye ne olacaktı başka, suçu kesin olan adamlar bile elini kolunu sallayarak dışarıda fink atarken hükümet tarafından istenmeyen, işine gelmeyen birisine suç uydurulup yapılır yani daha önce de oldu bu.