bugün

büyük bir özlemle beklediğimiz buz devri serisinin devam filmidir. konseptin ne olduğu henüz belli değilken temmuz 2016'da vizyonda olacağı yapımcıları tarafından dile getirilmiştir.
Yani bitek sid karakteri için izlenen bi filmin 5 tane çıkması bi başarıdır abi. filmde başka izlenecek bişey olmuyor. bi wall-e ye bak bi buna bak. Ama wall e bi tane çekildi bu 5.
"scrat yine sıçmış" dedirten fragmanı sayesinde merakla beklediğim, en sevdiğim animasyon serisinin 22 Temmuz 2016'da vizyona girecek olan yeni filmi...
konsepti kasım 2015 itibariyle belli olmuştur. yeni farkettim fragmanını gerçi ama olsun. konsept gök taşlarının dünyaya çarpmasıyla ilgili olacak bu sefer. hadi bakalım buz devri sevenler 2016 temmuzda sinemalara.

https://www.youtube.com/watch?v=xyfu8pv5nws
türkçe fragmanı yayınlanmış ice age serisinin yeni filmi.sid,sid,sid *
https://www.youtube.com/watch?v=b4GnmXNjeVI
temmuzda vizyona girecek.
hayırlı olsun.
gösterimde olan film.
boku çıktı artık dünya yandı bitti kül oldu baştan oldu bunlar yaşıyor. evet.
serinin en kötü filmi olsada sonuçta buz devri.

diego, sid ve manny dışında keşke başka karakter eklemeselerdi gruba. grup resmen kürt ailesine döndü onun teyzesi onun arkadaşı derken aldı başını gitti karakterler... diego'yu neredeyse hiç görmedim filmde. *. buck karakterini tekrar koymaları güzel olmuş. şahsen anne dinozor ve yavruları ile rudy'i görmek isterdim ama ne yazık ki göremiyoruz. onların yerine 3 kanatlı dinozor dolduruyor kontenjanı. sonuçta buz devri her türlü seyredilir. umarım devam filmi de gelir.
hangi yaş grubuna hitap ettiği hala anlaşılamamış şeftalinin anlamsız ergenliklerinin tekrar damga vurduğu buz devri macerası, diego, sid ve manny kendi hallerinde seriyi on defa götürebilirler oysa. karakter fazlalığıyla çorbayı tamamlamış bu defa yapımcılar. sadece ticari kaygılar gözetilince buz devri bile bozabiliyormuş demek, sinemada izlemediğime mutlu oldum.
serinin son filmi olmasıyla sevindiren 5. ice age filmi. iyice boka sarmaya başlamıştı zaten.