bugün

Kibrin vücut bulmuş hali(ydi).
--spoiler--
o benim nasıl bir binici olduğumu iyi bilir.
--spoiler--

hobi olarak pezevenklerin elinden alir.cig kofte yer mermi yer.
zamanında rte, barzani ve bu ibo beraber onlarca kürtce şarkı söyleyip zamanında az eylenmedi halay çekmedi kol kola gezmedi. rte nin barzaniden sonra en yakınıdır.
Bana kendisi çok görgüsüz geliyor. Beğenmiyorum pek.
Bir zamanlar şöyle demiş:
Beni yerden yere vurdular. Lastik top gibiyim.

Hahahahahaha!
Yılların sanatçısı ya ziraatın taşıt kredisiyle ilk arabamı aldığımda bangır bangır açıp leylim ley dinlemiştim valla hangi kafayla son ses açıp dinledim bende bilmiyorum sjsjsj.
kendisine puanım : sanatsal yeteneğine 10 üzerinden 8.5.
insanlığı üzerinden 0.5. (1 çok gelir.)
türkiye cumhuriyetine gelmiş geçmiş en yetenekli birkaç şarkıcıdan bir tanesidir.

ibrahim tatlısesin yeteneği hem sesinde hem de yorumundadır. farkındaysanız her şarkısı diğer şarkıcıların seslendirdiği şarkılar dahi olsa ona özeldir.

ayrıca da konuşurken dahi çok ince seslere çıkabilir.

kişiliğini sevmesekte doğru şimdi.
Abd'de yaşasa lincoln'den bile daha büyük daha saygı duyulan bir adam olurdu.
Kültürsüz, seviyesiz, cahil ve avam. Malesefki bunu dinleyenler için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Gözler önünde yaşadığı özel hayatı ile ilgili konuşmaya gerek yok. Zira daha beter boka batar konu.
en değerli sanatçımız.
şaka maka sesi yaklaşık 5 oktavdır. türkiye'de buraya çıkabilen sayılı isimler vardır.
"ne oldum dememeli, ne olacağım demeli " sözünü haklı çıkaran .
Buradaki yazarlar aile imkanları sayesinde okumuş, öğrenmiş, kültürü artmış insanlar.

Fakat tok açın halinden ne anlar.

Adam mağarada doğmuş, okul okumamış, allah vergisi sesle, sürünerek zirveyi görmüş.

Besteci, söz yazarı, yönetmenlik yapmış.

Türkiye’nin en çok satan albümlerini yapmış.

Onun yerinde hangimiz olsaydı ondan daha egolu olurduk.

Banu alkandan çok çok çok mütevazıdır.

Bakış açınızı genişletin biraz kültürlü insan topluluğu.
Arayıp sormayan türkücü.
Sesi tartışılmaz,diğer özellikleri tartışılır.
Bu adamdaki ses kimsede yok. Ben olsam her ay bir albüm çıkarırdım.
Kıronun tillahı ama ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
Sıfır eğitim hayatıyla bu kadar olur.

Mağaradan çıkıp inşaatta amelelik yapan bir adamdan bahaesiyoruz. Elbette şan şöhret adamın bünyesine ağır gelebilir.

Adamı yargılarken nasıl koşulların içinden geldiğine de bakacaksınız.

Başka bir ülkede doğsa kim bilir bu sesle ne seviyelere ulaşırdı.
Devlet bahçeli’nin türkücü versiyonu.
namı diğer, imparator. diva bülent ersoy ile bir yemen türküsü düeti var ki sormayın dostlar. luciano pavarotti ile james brown'ın it's a man's world performansı bir, diva ile imparatorun ki iki.

büyüksün imparator, büyüksün. sen son yüz yılın en büyük değerlerindensin. seni görmeden, elini sıkmadan ölürsem gözüm açık gider.

https://www.youtube.com/watch?v=k-KcX_l6kv4
Adamın hasosudur.

Aynı imkanlar bende olsaydı akla hayale sığmazdı yapabileceğim şeyler.
Bu adam ne yapmış kardeşim.
müslüm gürses de, orhan gencebay da, ferdi tayfur da bu ülkenin değerlerindendir arkadaşlar. lakin, imparatorda olan ayrıcalık diğerlerinde mamafih.

he imparatorun bu başarıyı, ilgiyi ve sevgiyi kazanmasında burhan bayar'ın da payı büyüktür. hakkını yemeyelim. şu sese, şu yoruma bir bakın yahu.

büyüksün imparator, büyüksün!

https://www.youtube.com/watch?v=fNx8BNitQj0
Koma halinde yasayan yasli ergen.