bugün

Atalar boşuna dememiş "söyleme derdini, derdim s.ker derdini. "
Demek ki tayyip o zamanlarda adam kayırıyor ibo o zamanlarda da yalakalık yapıyor imiş.

itirafın da boyle yuzsuzcesi yani pesss.
2 milyon dolares yakamamış, fakir piç...

daha fakir bebeklerde donup ölüyor, işte. ne olsun...
Genelde böyle anilar seçim zamani hatirlaniyor nedense.
Biz de Tayyip Erdoğan ile heryere giden yüzlerce aracı koruması sanıyorduk. meğerse adam doğalgazını yanında taşıyormuş acil durumlarda ihtiyacı olan bir vatandaş çıkar diye. Sayesinde ido üşümekten kurtuldu. O kadar kaşla nasıl üşüdüyse artık o da ayrı bir merak konusu.
" hüngür x 2 ağlattı ve ben bu acıyla yaşayamam artık " dedirtti.
ulan ido'nun o kaşlarıyla 6 bloklu site ısınır amk kimi kekliyorsunuz.
Dinledim ve ağladım. Konya'da soğuktan donup ölen bebeğin, çocuklarını ısıtamadığı için kendini asan kadının derdi bununkinin yanında dert mi yahu? Keşke onlarında bir telefon uzağında olsaydı sayın büyüğümüz. Keşke onların ölümleri uşuyen ido kadar önemli olsaydı.
ağam bizimle eğleniyi vakası.
millet hakettiği şekilde yönetiliyor.
birkaç kelime de ben yazayım dedim ama kelimelerime yazık be:)

yani şimdi hani nasıl desem ...

neresinden tutulur ne yorum yapılır şu beyin yakan muhabbete...

şu konuşulanları ciddiye alacak milyonlarca sığıra ne demeli...

ne acınası hallere düştük.
ben bir ay doğalgaz projesinin onaylanmasını bekledim kışın ortasında. biri geldi olmamış, diğeri geldi olmamış, en son bimere gidince iş, aynı projeyi onayladılar. yani ses yukarı gideceği zaman panik başlıyor. ses etmezsen kışı doğalgazsız geçir. arada kaybedilen iş gücü, emek, sinir, stres de bonus. bu ülkede sade vatandaşsan kimse yüzüne bakmaz. muş gibi yaparlar o kadar.
görsel
buglarla dolu anıdır.

1-ido'nun 2 aylık olduğu zamanda(1992), erdoğan belediye başkanı değildi.

2-istanbul'da evlere ilk doğalgaz 1992 ocak ayında kadıköy ilçesinde verilmeye başlandı. ibo'nun sözkonusu villasına 1992 yazından evvel gaz verilmesi mümkün değil.

3-bir konuta, villaya, ya da herhangi bir birime doğalgaz 10 dakikada bağlanmaz. önce proje çizilir, sonra tesisat yapılır, akabinde gaz dağıtım firması projeyi onaylar ve kontrole gelir, sonra gaz açılır. bu işlemler en erken bir hafta sürer.

4-türkiye'nin en zenginlerinden biri olan ve villada oturan ibo tatlıses'in villasında fuel oilli, mazotlu kalorifer sisteminin olmaması da saçmalığın daniskası.
ibrahim tatlıses gibi kişilik yoksunu, dönem adamı olan, her lidere yakalalık yapıp el etek öpüp, garibanları ezen küfreden, bazı ünlü kadınların tecavüz ile suçladıkları adamın hiç bir sözüne, lafına, anısına, itibar edilmemelidir. Zira kuvvetle muhtemel kolpadır.
ido 92 de doğuyor,

reco 94 de başkan oluyor,

bu ibo milyarlık villa alıp

bir kat kaloriferi falan bağlatamıyor.

reco züppermen gibi yetişiyor

10 dakkada gazı bağlıyor ?

kim kimi z2yor.

ne oluyor.

bence reco

''seni pezevenklerin elinden aldım''

demesi lazım.

biri bu memleketin ayarlarıyla oynuyor.
bizleri ise güldürmüştür.
Bazılarını ise kahkaha attırmıştır.
rte de dururmu ?

bunun üstüne

87 de açılan adnan menderes hava alanını biz açtık

diyor

ahali hunharca alkışlıyor.

mançurya da sıradan bir gün.
https://galeri.uludagsozl...im-tatl%C4%B1ses-1660926/

her devrin yalağı.
kültür ve turizm bakanlığı birkaç global tanıtım filminde oynatsa tüm dünyada turizm patlar lan.
vay be bizimki de dert miymiş dedirten anıdır.
entry yazmaya elimin gitmediği, kalbimin daraldığı, ciğerimin söndüğü, güne ruhumda tarifsiz bir ağırlıkla başlamama vesile olan ve her aklıma geldiğinde boğazıma üç beş düğüm atan, içimi titreten, hıçkırtan mahiyette bir anıdır..
camlara koşup " be idocuk, nasıl olur da seni ısıtacak bir sistem olamaz yavrum." diye bağırasım var.
allah senden razı olsun, başkanım !
Aday oldu ya.
koskoca villada üşümüş garibim! hâlâ ağlıyorum ben. çıkmıyor aklımdan.
(bkz: koca villada üşüyen bebek ido)