bugün

keske cocukk tecavuzcusu, cember sakalli, uber dindar, pis bir tarikatciyi ise alsaydi!
eğer torpille alındı ise hata yapılmıştır...

ancak....ulan şunu eleştirenler sanki ekremden önce ibb ye alınan tüm personeller bilim sınavı ile alınıyordu...
liyakat budur.
Kız aşırı ezik ve samimiyetsiz tipe benziyor. Tweetleri okuyun gidin bana hak verirsiniz. Dağları ben yarattım havasında takılıyor.
bu kız şuan işe başladı mı acaba bilen var mı? bu kadar yüzsüz bir insan mıdır merak ediyorum. bugün moda tasırımı okuyup kariyer danışmanı olda yarın cami imamı olursa şaşırmam valla.
liyakat len aq.
danışman derken ibb bir iş bulma kurumu oluşturmuş. ilçelere ayırmış. o ilçelerdeki hiyerarşinin en alt seviyesine işe aldığı kişilerden bir kişi. genel müdür yapılmamış, başkan yapılmamış, müdür yapılmamış, şef yapılmamış. "bir sürü tecrübeli ik'cının başına paraşütle indirilmiş, müdür yapılmış" durumu olsa, beraber ayıplayalım. ama öyle bir şey yok.

trol linkini vermiş zaten, aynı pozisyonda 60 kişi var:
https://bio.ibb.istanbul/sayfa/kariyerdanismalari

ara ara bunu sallayıp sallayıp aklınca emekli güreşçinin devlet bankasının yönetim kuruluna atanmasını akladığını zannedenin ben aklına turp sıkayım. normalde o yönetim kurulunun bankanın ceo'sunu görevden alma yetkisi bile var. normalde dedim, çünkü bizdeki "hamzacım sen salla başını al maaşını, etliye sütlüye karışma, kayınpeder-damat o iş bizde" durumları var.

akp'nin binlerce maaşlı çomar sürüsü kurcalaya kurcalaya anca böyle abidik gubidik şeyleri bulabiliyorsa, bundan medet umuyorsa ibb dürüstçe yönetiliyor, ben ona ikna olduyorum.
akla izana mantığa sığmayacak kıyaslamalara maruz kalan rezillik.

"yav sanki önceden bilim sınavı vardı."

evladım, bu adam liyakat liyakat diye çığırarak geçti belediyenin başına. bundan önce de liyakat yoktu diyerek bu rezaleti savunamazsınız. eşeğe çüş desen meselenin ehemmiyetine haiz olur da siz olmazsınız.
bu olabilecek en alt seviye belediye çalışanı. tekrar soruyorum. genel müdür mü yapılmış, başkan mı yapılmış, müdür mü yapılmış, şef mi yapılmış? merve kavakçının kızları gibi saraya topluca danışman mı yapılmışlar?

ik'nın öyle hukuk diploması gibi, mühendislik diploması, eczacılık diploması gibi öyle yerleşik kabul görmüş bir mezuniyet koşulu zaten yok. buyur biz özel şirketteyiz, ik müdürü tarih mezunu. kendini yetiştirmiş, o pozisyona kadar yükselmiş.
aman da ne üzüldük. ekepeyi örnek alsaydı böyle mi oluru ? sana bi daa oy moy yok ekrem ağa !..
Akpnin yediği haltları imamoğlu düzeltebilecek mi sandınız lan?

Akpnin bokunu anca kıyamet temizler.
işte ahlaki pusulası sapmanın böyle bir şey oluyor.

60 yıl savarona savarona israf israf diye beyin ütülediniz. sonra başımıza musallat ettiğiniz gözü doymayan adamın diktiği sarayların artık hesabını şaşırdık, ona gık bile diyemediniz.

iski skandalı iski skandalı diye 20 yıl beyin silktiniz. arkasında türk bayrağı kahraman gösterdiğiniz kaçakçı sarraf'ın akp'li bakanın koluna taktığı saatin bedeli, iski'de lafı geçen toplam yolsuzluktan kat kat faza. ona gık diyemediniz.

güreşçi eskisi devlet bankasına yönetim kurulu başkanı yapıldı, ona gık diyemediniz. komplocu abd vatandaşı merve kavakçı'nın arap adlı tiktokçu kızları saraya danışman yapıldı, ona gık diyemediniz. bir haftadır orda düz bir memur bir kişinin diplomasından medet umuyorsunuz (bunun bari diplomasını sorsanız, 20 yıldır başımıza musallat ettiğiniz, ülkede devlette içine etmediği şey bırakmayan adamın aksine çıkarır gösterir)
ben muhalif olarak bile bu kadinin hakkiyla o pozisyona girdigine inanmiyorum. akpli nasil inansin? ses cikarmak icin illa pozisyonun ederinin yuksek mi olmasi lazim? farketmez kardesim. ister bekcilik olsun, ister danismanlik, ister yonetim kurulu baskanligi. sen o pozisyona hakkinla gelmiyorsan dava kapanmistir. boyle bir sey yaparak belediye yonetimindeki adalete golge dusurmek cok sacma, cok amatorce.

ayrica kadin sanki moda danismani olarak girmis, ne anlar lan bu kadin insan kaynaklari danismani olmaktan?
evet ses cikarmak icin illa pozisyonun ederinin yüksek olmasi lazim. yoksa "ekonomiyle maliye bakanlıklarını birleştiriyorum. damadımı da bakanı yapıyorum. zaten marmara'da dersini almış idi" ile aynı ağırlıkta bir şey olurdu.

bunun altında çalışan tecrübeli ik'cılar mı var? orda yaptığı şey çağrı merkezi temsilcisi, güvenlik görevlisi şu bu mülakata alıyor işte. sitesi burası, ilanlar şunlar:
https://bio.ibb.istanbul/IsIlanlari
türkiye'de çok yerleşik, tanınan "insan kaynakları mühendisliği" bölümü vardı da sanki onların hakkını yedi.

bu başlığın varoluş amacı da "al kardeşim şu avantayı, sosyal medyada bizimkilerin (akp'lilerin) lehine bir şeyler yaz. mantıklı mantıksız farketmez. meydanı boş bırakma".
Türkiye de işe girmek için torpilli olmanız lazım. isterseniz en kaliteli okulu bitirin yine boş gezmeye mahkumsunuz. Bu kızda iş bulmak için şekilden şekile giriyordu.
Canan Kaftancıoğlu gibi vatan-millet sevdalısı, terör ve terörist düşmanı bir kadınsa danışman olması gayet doğaldır(!)

Bildiğiniz üzere Canan Kaftancıoğlu, Sera Kadıgil, Eren Erdem, Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş ve ismini sayamayacağım birçok vatan-millet sevdalısı insan da terör ve terörist düşmanı olduğu için günümüz Atatürkçü çizgiden kayan ve Atatürk ilkelerinin görmezden gelindiği y-chp'sinde en üst mevkilerinde yer almaktadır(!)

Ah pardon.

Atatürk düşmanı, vatan-millet sevdalısı olmayan demem gerekirken neler demişim öyle.

Lol.
şüphesiz akp iktidarında olan vahim olay.
görsel
görsel
Balı tutan parmağını yalar beyler.

Sanki diğer belediyelerde likayat sistemi yokmu

Bizim memlekette (tokat) kadın Ziraat fakültesi mezunu belediye başkanı sırf akrabası diye belediyenin halkla ilişkiler müdürü yaptılar

Sonrada işi beğenmedi kadın ilçe millî eğitimden torpillle sözleşmeli öğretmen oldu

Sonra dahasi var oradan da torpilin babasını ayarladı şu anda tarih öğretmeni oldu atandı..

Yani ziraat mühendisini "tarih öğretmeni" yapan bir likayat sistemimiz var

Herhalde öğretmen olduğunda çocuklara Osmanlı tarihi yerine domatesin tarihini ilk Patlıcan nerede üretildi onları anlatmıştır...
bir şey gönder. ertesi gün sil aynısını gönder. ertesi gün sil aynısını gönder. ertesi gün sil aynısını gönder.

bu artık akp borazanlığını geçti, spam yapma oldu.
Moda danışacaksa demekki.
görsel
görsel
görsel
cuhapenin insanı heyecanlandıran yaptığı yapacağı hizmetlerle baş döndüren çakma danışmanıdır. gerçekten çok yazık...

görsel
tam kadir popcorn'u da zamanında yattığı tımarhaneye başhekim tayin ediyorlardı, ansızın cortladı.
görsel
görsel