bugün

bugün yaşanan olaydır. parasını cüzdanında unutup çocuğa hırsız diyen utanmaz kendini bilmez bir kadındır. en kötüsü de masumum dediği halde kimsenin kendisine inanmamasıdır. polislerin ve o kadının kesin ceza alması gerekmektedir
hırsızlıkla suçlanan hükümet gibidir.
canı çektiği ve parası olmadığı için baklava çalmıştır, 17 yıl hüküm giymiştir/giymektedir.

bir de babasıyla dalavere, peşkeş ve kumpasın içine girip "sıfırlayamadığı paralar yüzünden" azar yiyeni vardır aziz millet.
ailesine destek olmak amacıyla avukat arkadaşlarımızın yardımıyla iftiracı kadına çok ciddi tazminat davası açılmalıdır. o travmayı yaşayan benim çocuğum olsaydı, dünyasını başına yıkardım o kadının. nefes dahi alamayacak hale getirir, olabildiğince çok parasını elinden alırdım.
içimi cız ettiren çocuktur. ulan şu davanın sonucunu çok merak ediyorum. inşallah o kadın çaldırdığını sandığı paranın kat kat fazlasını tazminat olarak ödemek zorunda bırakılır. bir de çocuğa çemkiriyor benim kocam beni ne yapar biliyor musun diye? sahip çık lan parana o zaman. çalınmamış da zaten, çantandan çıkmış sonunda. ulan hiç mi utanmadın o para çantanda çıktığında çok merak ediyorum.

ayrıca türk polisi hakkında da bir kez daha fikir vermiştir bize. polis akrabalarımdan biliyorum. bu adamlar bir gram hukuk bilmiyor. öğretilmiyor mudur, yoksa iyi mi öğretilemiyordur bilmiyorum. ama hukuktan bihaberler, onu çok iyi biliyorum.

her böyle olay olduğunda da dangalağın birisi çıkıp "o polisin yerinde siz olsanız ne yapacaktınız, öyle düşünün" diye aklınca ortaya empati salatası yapıyor. kardeşim ben polis miyim? iyi o zaman lan, senin annene babana bir doktor yanlış teşhis koysa, hayatına sebep olsa kurabilecek misin aynı empatiyi? ben de olsam ben de doğru teşhis koyamazdım diyebilecek misin?

polisler eğer hukuki sınırların belirttiği şekilde davranmıyorlarsa, ben nasıl ki normal bir vatandaş olarak hukuk kurallarına riayet etmediğimde cezamı çekiyorsam, o polis de cezasını çeker. bu kadar basit. bunun lamı cimi yok. bakın şurada hukukçular güzel güzel tartışmış: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=6779

eğer bir kural ihlali varsa, bunun polisler açısından bir müeyyidesi de olmalı. bunun uygulanması hukukun işi. bunu kınamak da bizim işimiz. mesleğinizi doğru yapın kardeşim. polislik profesyonel bir meslektir, bunu kaldırabilecekseniz polis olun.

ayrıca bu teşkilatta hukuka bu kadar yabancı pek çok polis varsa da, o zaman o teşkilatta bir ciddiyetsizlik var demektir ki şu an yaşadığımız şey de o.

içim acıdı çocuğa yeminle. inşallah bir daha da görmeyiz böyle bir olay.

peşin edit: işbu entri, haberin doğruluğuna inanılarak yazılmıştır. maalesef artık hiç bir habere yüzde yüz güvenemiyoruz. o zaman böyle bir notu peşinen düşmek de farz oluyor tabi.
hırsızlar ülkesinin günah keçisidir, memleketi komple soyar kral olursun.

tertemiz masumiyetine iftira atılır hırsız olursun.

o ipne teşhirciler de asıl hırsızları da görse ya...
masumiyet karinesinden bihaber polisin halkımızın da desteğiyle üzerinden destan yazdığı çocuk. daha polisin gelmediği sırada delilik yapma lan diye çocuğa bağırıp çocuğu tartaklayan mor polo tişörtlü ve şortlu insan müsveddesinin de allah belasını versin.
Kendisini tartaklayarak ve hatta siddet uygulayarak etkisiz hale(!) Getirmeye calisan orospu cocuguna;

-abi napiyosun ufacik cocugum ben ya valla ben yapmadim...

Diyen gunahsiz cocuktur. Gunahini alanlara hakkini helal etmemesi dilegiyle...