bugün

kesin bilgidir. ingiltere 'de bile herkes kur-an alır . bunun sebebi papa hazretlerinin bize verdiği dinler arası diyalog çağrısıdır.

bende kuran ve tevratı okudum.

ve hâlen anlayamadığım bir soru var aklımda,
benim bildiğim müslümanlıkta imamlar para almaz çalıştığı kazancı ile geçinir. zira kıldırdıkları namaz kabul olmaz .
ama türkiye'de kimse dini bilmediği okuyup araştırmadığı için bunu bilmez.

bizim iskambil kağıtları ile oynamayı bizden daha iyi bilir orası muamma .
tamam hadi islam terör dinidir. siktirin gidin bu dinden.
islamı bilmenin hristiyan olup olmama ile alakalı olmadığı gerçeği ile örtüşür.

burada mesele islama mensup olan insanların kraldan çok kralcı olmaları meselesidir.
önce diyalogcular bi siktir olup gitsin ama. onlar zaten karşı cenahta aslında da konuşmaya bile gerek yok.
bunun hristiyanlıkla bir ilgisi yok. kitap dağıtılabilir o özel bir durum. hristiyanın da cahili dolu. bu iş eğitimle ilgilidir. sen adamı eğitirsen o da merak ederek hem kendi dinini hem de gidip diğer kutsal kitapları karıştırır. ama cahil bırakırsan tek gerçeğin kendi dini olduğunu düşünür.

bu arada hıristiyan değil hristiyan olacak.
zaten şöyle dinlere uzaktan bakınca başka dinlerin hatalarını çok net görürken kendi hatalarına karşı kör olduklarını görüyoruz.

bu da okumanın ötesinde algının eseri oluyor. inanarak okumak böyle bir şey işte.
ancak sorumun cevabını alamadım.
soruyu okuyup cevaplarsak sevinirim.

ve ben hataları ayıklama uzmanı değilim. dinler herkes için kusursuzdur ve sadece insanların kusurlu olduğunu biliyorum.