bugün

bisküviye püsküüt diyen insanlardır. çok insancıl oluyorlar. ben bugüne kadar hep böyle gördüm.
insanı seviyorum fakat bazıları henüz insan değil.
gerçek bir hümanist insanlığın yok olmasını ister.
Rönesan ile ortaya çıksada aslında tanrı merkezci anlayıştan insan merkezciliğe geçmesi bakımından temeli antik yunan’a dayanır. Atinanıların edebi eserleri çevirmesiyle bu düşünce değer kazanmaya başlar. insan sevgisi anlamı yanlış bir tanımdır. Asıl olarak insan merkezli bir dünya anlayışını kapsar. Ortaçağ’ın tanrı kelamıyla yönettiği ve insanların sürekli tapınma hali yavaşça ihtiyacından fazla kazanmaya ve daha az ibadete neden oldu. Protestanlık ve kapitalizmle birlikte merkezdeki ibadetlerin yerini okullar ve iş yerlerinin almasıyla birlikte hümanizmin etkisiyle din adamlarının yerini bilim adamları, kelamın yerini felsefi düşünce alınca. Akıl, devlet ve kilise otoritesine karşı çıkarak merkeze kendini almıştır. işte çok kısa olarak budur hümanizm.

Ben hümanistim diyip cirit atmayın ortalıkta. Hiçbir ideoloji bir işe yaramadığı gibi bu düşünce de her şeyi katletmiştir kendini tanrılaştırmaya çalışmaktadır.
insan olanların hümanisti, insan olamayanların hitleri olmak lazım.
Kendisini kurşuna dizecek, kalabalıkta patlatacak, kendisine tecavüz edecek kişileri sırf ''insan''
diye savunan mal/pembe götlü. Gece kulübü tarayan orospu çocuğu yakalanır dayak atılır bu gelir savunur ''ama o da insan'', suriyelisi gelir 50 çocuk yapar, hırsızlık yapar tecavüz eder ''ama onlar da insan''.
sözlükte bu kadar fazla yarı cahil olduğunu bilmiyordum. hümanizm öyle temelinde sevgi çiçek olan bir tanım değildir. bir iki kitap karıştırın. daha teknik, daha bilimsel bir yöntem izler. Türkiye'deki örneklerinden de bir tanımı kirletmeye bayılıyorsunuz. muhafazakâr şöyledir, sosyalist böyledir.
türkiyedeki tek hümanist kesim : ALEViLER .
mesela bir ışidli çok hümanisttir ?!?!?!
hümanistim diyip ağzınıza sıçanlarda vardır elbet. işte onlardan korkun.
görsel

bu çocuğu da görür mü sahte hümanist?
Sanildiginin aksine insan seven kisi degil her kurumun,her sistemin insan odakli olmasi gerektigini savunan kisidir.
dağdaki eşek sevicilerini, insan ayağına seven birey.
Turkiye de de var. Ama terorist ilan ediliyoruz.
çoğu zaman insancıllıkla, orospu çocukluğu arasında karıştırılan akımın tanımı kelime. adam hak huk diyorsa eğer, genelde insancıllık değildir o. günümüzde pkk yalamaları o şekilde en azından!
sözde insan severim der ayrım yapmaz ama sevdiğinin başına bir şey gelse gider ortalığı karıştırır. yalan konuşmayalım hümanist olan insan yoktur, olumlu düşünmeye çabalayan insan vardır.
Humanist laf kalabaligi yapandir. Faydasizdir.
''Yalanın, talanın, tecavüzün, uyuşturucunun, kadın ticaretinin, sübyancılığın, ensest ilişkinin, her türlü pisliğin baş aktörleri olan bu köpekleri yakından biliyoruz biz. Bu yüzden kardeşlik edebiyatı yapan gafilleri tanımıyoruz, tanımayacağız! ''
Sözlük anlamı olarak güzel bir kelime olsa da ülkemizde HDPKK sayesinde boku çıkmış, içi boşaltılmış kavramdır!

Bir yandan insan kanı içerek beslenene Feodal Kölelik rejimine destek vereceksin, bu sayede oy toplayacaksın, 140 dan fazla öğretmen, 60 üzeri doktor, 2000 den fazla çocuk toplamda 38 den fazla insanı katletmiş pkk sayesinde silah zoru ile oy toplayıp ayda 40 bin TL gibi bir vekil geliri ede edeceksin sonra hümanizm, eşitlik, hak, hürriyet, adalet, kardeşlik masalı...
Kendisini hayvani düşünceden ibaret sanan bireylerin çok yanlış anladığı görüştür.
Çok fazla insan tanıdığından şüphe ettiğimdir. Hayat hümanist olmak için fazla zor dostum. Senin derdin ne adamım? lanet olsun. ehe ehe.
(bkz: ebleh)
Pis ağızlara yakışmayan kelime. Arkasına saklanan da çok bişeyi de bok etmeyin amk.
"götümüzü de siktiler"

"ama adamlar göt bulamamış hayri"

şu aşamada olan dingiller de var. akpli koyun, pkklı halkların kardeşliği.
insancıl olan, insanların vahşetilerini görse bile insan haklarını savunabilen insan, yani zor bir şeydir.