bugün

Tanrım seni dinlemeyeceğim ya beni yaratmayacaktın ya arapları...
çok büyük adammış, saygı ile anıyorum...

"tanrım seni dinlemeyeceğim. ya beni yaratmayacaktın, ya da arapları"
hülagü han
görsel
Arap milliyetçisi Abbasileri yıkıp karılarını da erkeklerinin gözü önünde cinsel ilişkiye girdiği söylentiler arasında.
kendisine küfür ediyorum bütün arapları öldürmediği için.
görsel
kızı üşümesin diye 2 milyon arabı yakan hükümdar.
tek yaptığı iş alamut kalesini yıkmış devamında vasat sultanlık yaparak ölmüş moğol hükümdardır.
Bu pislik ortadoğu halklarını görünce rahmetle andığım han.

9 yaşında kızını satan Afgan videosunu izledim geldim hemen.

Keşke daha fazla kelle den kuleler yapsaydı büyük hakan.
abbasilere yaptıklarıyla gönlümü kazanmış moğol kişisi.
berke han'ın abisidir.
Şarap içerken durduk yere aklıma gelmiş epic şahsiyet.
yobaz hobladan afedersin.
arap halifesini atlarına öldürtmüştür. alamut'u deyimi yerindeyse havaya uçurmuştur. gaddarlığıyla bilinir.
Son yobaz bükücü. Günümüz yobazlarını düşününce, o zamanın yobazlarının ne boyutta olduğunu tahmin etmek bile korkunç.
“arap oldurmenin tadini hicbir seyden almadim, belki bilardo... ama yok, arap oldurmek daha guzel” sozunun sahibi. mekani ucmag olsun.
Cengiz hanın 4oğlundan birinin adıdır merkez tam şimşek çakmasa da pekin diye anımsadım abbasiye son veren bu olması lazım özünde moğoldur türk değildir ama şu da var aynı dil kökenli millettir yani ne kadar uzak olabilirdir çine kaynadığını da hatırımdan yazdım.
öldürmediği her arap için küfür ettiğim büyük lider.
Arapların içinden geçmiş ulu hakan.
"içtim şarabı biçtim arabı"
imza: hülagü han

Kutlu tinin şad mekanın uçmağ olsun büyük komutan.
türk ordularına Ayn Calut Muharebesi ile yenildikten sonra kahrından ölen türk ve islam düşmanı moğol hükümdar. gerçi savaş esnasında ordunun başında değildir, taht kavgaları yüzünden karakurum'da idi ama türkler'den intikam almak için geri geldiğinde ordunun tamamen son askerine kadar imha edildiğini öğrendi. intikam almayı bırak, intikam almak için bir girişimde bile bulunamadı. öldüğünde atlarının, ve eşlerinin de öldürülüp onunla birlikte gömüldüğü söylenir.

dünyaya yaptığı tek iyi katkı, haşhaşiler'i yok etmesidir.
"tanrım seni dinlemeyeceğim. ya beni yaratmayacaktın, ya da arapları!"

Sözünü söylediğine ciddi ciddi inanan arkadaşlar var

Yapman,etmen

Güzel kardeşim bu adam moğol imparatorluğuna bağlı sonradan bağımsız olan ilhanlı hanedanının kurucusu bu adam hani çok Türkçü ya size göre Kıpçak kökenli baybars'ın yönettiği Memlüklere karşı ordusunda hristiyan ermeni ve gürcü askerleri kullanan adam

O dönem milliyetçilik diye bir şey yok hadi olmamasını geçtim adam türk bile değil moğol.
"Tanrım seni dinlemeyeceğim. Ya beni yaratmayacaktın, ya da arapları!"

Kutlu tini şad mekanı uçmağ olsun.
türk hakanları sultan baybars ve berke han tarafından itin götüne sokulan bir moğol kırması.
Halifeye
Bana göndermeyi reddettin altınların
Seni bakalım kurtaracakmı?
diyip
Adamın ağzını açtırıp altınla boğduran
Ardında cesedi içinde ki altınları Askerlerine bahsiş verip altınları almak için cesedi askerleritarafından parçalatan adam gibi adam..
halifeye dansöz elbisesi giydirip sokaklarda dolaştıran

hassanı sabahı da gondikleyen reyiz.