bugün

insanın kafasını karıştıran bir olay. tehlikeli!
Ayetlerin okunmasıyla elde edilen güçle kişiye yardıma gelen hizmetçi konumundadırlar. Cinlerden daha üstün yetenekleri vardır.
bazı şeyler kafa karıştırır bunları hak teala aleni olmaması nedeniyle yapar. gerçekten herkes böyle bir şeyin varlığına gerçekliğine inansaydı toplumun halini bir düşünün. böyle birşey vardır zira haramdır tevbe gerektirir.

edit: mirgün ün tanımı doğrudur.
bedensizlerle ilgilenen disiplinimsi. bir ateist olarak bu tür orta doğu kültürüne ait, gizli kapaklı işlere merak duymaktayım ve öğretmen aramaktayım.
ak büyü, vefk, muska, yildizname vs. ile uğraşmadan sadece peygamberimizin sunnetinde olduğu gibi kuran okuyarak şifalı bitki ve dualar ile yapılan ruhsal iyilestirmeleri eyleme doken kişi.

(bkz: adil ramazanoğlu)
salak işlerin başı.

lan böyle yok cin geldi falan diyenlerin gırtlağını s.kesim geliyor. lan geldi sana gözüktü hem de hee? g.t korkusundan yalnız kalınca evde uydurdum demiyorsun da. her şeyin bir açıklaması var.
(bkz: Gummusi)
Yine mi hasan karacadağ yapımı diye baktığım film. Değilmiş lan bu sefer. Şaşırttı.
(bkz: Saddam)
Tuhaf, islami paranormal konulardan biri. Yarabbi sen millete akıl fikir ver. Hayır korkmuyorlar da arkadaş! Ben bir konuyu araştırınca gözüme uyku girmiyor, insanlardaki cesarete bak. filmini çekmişler.

Ammar bin yasir gibi, imam ali taraftarı saygıdeğer bir sahabenin adının geçtiği cin filmi de vardı bir ara. Benim için ammar demek, arapların içinden çıkmış nadir iyi insanlardan, ehli beyt dostlarından biri demektir. Amma çok cin, büyü çeşidi varmış arkadaş. Yemeyip, içmeyip uğraşmışlar.

Sinemanın önünden geçerken "cin kuyusu" adlı filmin afişiyle yan yana gördüm. Annemle "la havle" çekip yürüdük.

Yani demem o ki, prim vermeyin böyle filmlere. Gitmeyin arkadaşım! Ne gerek var yahu? Ardı arkası kesilmez oldu bu filmlerin. Bırakın, kuran'da adı geçen boyut dışı varlıklar olarak kalsınlar.
Güya yardim ediyormuş bana da etsin ya.
Sikimsonik bir korku filmi.
Cinlerle irtibat halinde olan insanlar. Hüddamlar işinin ehli adamlardır. Lakin, cinleri insanlara musallat edebilirler.

Şahsım adına Hüddam olarak, birçok kişiye cin musallat ettim. Şimdi çoğu ya mezarda, ya akıl hastanesinde. Suçları allah ile alay etmek ve bana saygısız şekilde davranmaları idi. Bende cin ifritlerini peşlerine taktım. Sonunda hak ettiklerini buldular.
hüddam, cinnileri ve şeytani varlıkları kontrol etmeyi amaçlayan bir ilimdir.
günümüzde bu ilim ile alâkalı bilgileri öğreten resmi bir kuruluş yoktur.
büyücüler bu ilimi eski kitaplar ve geçmişlerine ait bilgilerle gizli bir şekilde öğrenirler ve çok iyi bilirler.
bu ilim dalı antik mısır'a kadar dayanır.
islam dininden sonra mısır'da hüddam, cinni çağırma, cinnilere tapma gibi bütün ritüeller yasaklanmıştır.
Hüddam ve hadim gibi Bu tip şeylerle uğraşmak bir müslüman için asla hayırlı değildir. Bu işlerle uğraşmayın.

--spoiler--

Hüddam Edinmenin Dünyadaki Zararları

Hüddamcı yada cincilerin bu güne kadar iflah oldukları nerdeyse hiç görülmemiştir. Cinler sayesinde bir takım dünyalık edinen insanlar belli bir süre sonra sefalete düşmüşlerdir. Zira cinler o kişiye gece gündüz durmadan beddua etmektedirler. Yine hüddamcı ve cincilerin ölüm anlarıda çok zor geçer. Dünyadayken ibadetlerinden zevk ve tat alamazlar. Yanlarına ne melek nede ruhaniyetler yaklaşmaz. Çünkü onlar zalim durumuna düşerler. Allah’ın rahmetide zalimlere tecelli etmez. Ölüm zamanları gelince başlarında hiçbir melek (bedenlerinde vazifeli olanlar hariç), hiçbir ruhaniyet bulunmaz. O cinlerde artık onu terk etmişlerdir. Dolayısıyla şeytanla baş başa kalırlar. Şeytan onların imanını (bulundukları zor durumdan istifade ederek onu kandırıp ki ölüm anı insanın en zor zamanlarından biridir) ellerinden alırlar. Azrail a.s de onların canını bir kafir ve zalimin canı nasıl alınıyorsa öyle alır.

Hüddam Edinmenin Ahiretteki Zararları

Başta peygamberimiz olmak üzere tüm nebilerin, velilerin ve kuranı kerimin şefaatından mahrumdurlar. Cinler kendilerini zorla hür iken zorla esir eden, kuran hizmetçisiyken bu hizmetten mahrum eden insandan şikayetçi olacak ve haklarını alacaklardır. Şunu unutmayalım ki kul hakkı sadece insanlar arasında cereyan eden bir hadise değildir. Cinlerle insanlar hatta hayvanlar arasında bile bir hukuk vardır ve her hak er yada geç sahibine iade edilecektir. Ayrıca kuranı kerimde bu kişiden şikayetçidir. Çünkü kuranın ayet ve surelerini dünya menfaatı için kullanmış, kuranı para karşılığı satmıştır. Kendisine ve tüm insanlara Allah’ın meccanen (karşılıksız olarak) hidayet, kurtuluş ve şifa kaynağı olarak gönderdiği kuranı kerimi maksadının dışına çıkarmış ve menfaat kaynağı olarak kullanmıştır. Peygamberimiz bir hadisi şeriflerinde "kuranı kerim ahirette mutlaka karşınıza çıkacaktır. Ya (ya rabbi bu beni öğrendi, okudu, bende yazılanlarla amel etti….. diye) şefaatçı olur yada şikayetçi olur. Şefaatı da makbuldür (şefaat ettikleri cennettedir) şikayetide makbuldür” buyurmuştur.

--spoiler--
Tehlikeli adamlar. Cinlerle konuşurlar.
ifritlerin dahi zarar veremeyeceği adamlar.
hüddamı olan insanlarla görüştüm adamlar seceremi döktü ortaya.

uzaktan kıyak iş gibi görünüyor ama demir leblebidir. rehberiniz usta değilse ve iradeniz sağlam değilse hiç bulaşmayın. çeşitli ritüellerle çağrılır hayvansal gıdayı keser belirli azametleri belirli sayılarda okursunuz. ama yanlış bir şey yaparsanız şeytan, ifrit, sufli cin gelip sizi ölürebilir ya da delirtebilir. örnekleri var maalesef. hiç bulaşmayın.

aslında hüddam sahiplerine sözlükteki ateistleri götüreceksin adam seceresini hayat hikayesini dökecek önüne belki imana gelirler. ya da hokkabaz olmayan sağlam birine kendiniz gidin içinizdeki şüphe gider hiç olmazsa.