kimisinin "peygamber efendimize iftiradır" demesine vesile olan lanettir.

ne var ki bunu yazan şahıs delikanlı olmadığından, sadece "peygamber efendimize iftiradır" diyerek, söz konusu -sözde- iftirayı ateistlerin filan attığı gibi bir izlenim oluşturmaya çalışmıştır. oysa ki bu iddianın sahibi ateistler değil en meşhur hadis alimleridir
(bkz: hz muhammed in sol elle yiyenleri lanetlemesi/#28329009).

işte bu tiplere çok kızıyorum. hayır, adam gibi çıkıp "buhari, müslim, ibn'i mace ve diğer hadis alimleri peygamberimize iftira atmışlardır" desene!.. neden iftira olduğunu söylediğin halde, o -sözde- iftiranın sahibi olduğunu düşündüğün kişileri işaret etmekten imtina ediyorsun?

tabi ki "iftira" iddialarının hiçbir geçerliliği yok... bunlar kim, saydığım hadis alimleri kim? kendileri kaç paralık müslümanlar ki ömrünü bu işe adamış, hayatlarında bir yamukları görülmemiş alimlere müfteri diyorlar?
inanmayınız, itibar dahi etmeyiniz.

sol el taharet yapılan bir eldir. o zamanlar temizliğin yeterli düzeyde olmadığı da bir gerçektir. sol elin kur'an da önemli bir bakteri tutmaz özelliği olduğundan bahsedilir. yani sol elle yerseniz bir hastalık kapma ihtimali vardır.

günümüzde ise çatal kaşık gibi aletler olduğu için bu durumu göz ardı edebilirsiniz. lanetlenmek mi? sanmıyorum. ama iyi işlere sağ el ve ayak, kötü işlere ise sol el ve ayak, tabiri vardır. yani hayırlı işlerde bismillah deyip sağ tarafla başlamak hayırlıdır.

o yüzden yarı akıl ve yarı bildi ile yanlış olduğunu düşündüğüm duruma, yarı açıklık getirdim. yarı bilgi gide beyninize...
Peygamber Efendimize iftiradır.
geçen akşam iftara davetliydik. yanımda oturan dayı bana baktı ve küçümseyen gözlerle bakarak "sen sol elle mi yiyorsun?" dedi. ben de bir solak olarak gayet normal birşey yapıyormuş edasıyla "evet, nolmuş?" dedim. bu sefer biraz iğrenir gibi baktı ama birşey demedi. ben de birşey demedim. konu kapandı.
sağ eli allah yarattı da, sol eli şeytan mı yarattı? sorgulamasını insana yaptıran saçma sapan dini uygulamalardan biridir. Neymiş efenim, şeytan sol eliyle yermiş o yüzden biz sağ elle yemeliymişiz. e diyelim ki şeytan nefes alıyor, biz ne yapacağız şeytan nefes alıyor diye nefes almaktan mı vazgeçeceğiz amk. Şeytan ın yerinde olsam gider namaz kılardım, böylece şeytan namaz kılıyor, siz sakın namaz kılanlardan olmayın diye hadisler olurdu, hatta peygamber yanında namaz kılan bir adama beddua ederdi falan, ortalık karışırdı.
Sanki dininizde onca doğru şey varda sol elle yemek yemenin kötü sayılması sizin gözünüze batıyor demek istediğim yazar beyanlarıdır. Keşke şu gözlerinizi biraz açabilseniz.
az önce ağzıma götürüp afiyetle yediğim o susamlı küçük simiti yerken lanetlendiğim anlamına gelen harekettir. halbuki kötü bir niyetim yoktu sağ elimde kahve kupası olduğu için, mecburiyetten.
şimdi peygamber sana demiş ki sağ elle yiyin. sen de ekşici piç gibi banane sol elle yicem dersen ben de seni lanetlerim. pis muhalefetçi mızıkçı.

git dinini değiştir rahatla bence.
kütüb-ül sitte'de geçen sahih hadislere dayanan lanetlerdir.

http://dinimeseleler.com/...evapDetay.aspx?ur_id=2772

görüleceği üzere bu meselede "zorunlu hallerde haram helal olur" kuralı da uygulanamaz. zira hadislerde geçen kişilerin solak oldukları, sağ elleriyle yemeyi beceremediklerini ifade ettikleri, peygamberin buna rağmen ısrar ettiği görülüyor.

o zaman sağ elle yemeye alışın ey solak müminler... bakın sitede "hiç zor değildir" deniyor...
Askerde yemek yiyoruz .Uzun dönem askerlerden biri "sol elle yemek yenmez " dedi "niyeymiş?" Dedim."Hadislerde var , şeytan sol eliyle yemek yermiş" dedi."Eee" dedim "ben sana şeytan değilim dedim mi ?" Yemeğime devam ettim.
hahahahahahahaha. ulan sağlam güldüm ya.
peygamber efendimizin işi gücü kalmamış insanların sol eline mi takmış kafayı? saygılar.
toplumda bilinen davranışlardan biridir.

yıllar yılı çok solak insan sağ elle yemeye zorlanmıştır. hatta o kadar zorlanmışlardır ki artık sağ elle yiyorlar. düşünün amk.
Doğuştan lanetliyiz arkadaşlar.
(bkz: solağım)
Tartışılması bile geri kalmış ülke göstergesidir. şeytan sol eliyle yiyormuş. Ne yediğini, içtiğini de yazsaydınız bare kesin domuz eti ve şaraptır. (bkz: dinler düşünmemeyi öğretir)
HURAFEDiR, bunlara inanan kerizler yüzünden islam anlaşılamamıştır. o kadar cahil bir toplumumuz varki kendi dinini komşudan, ondan bundan duyarak öğreniyor malesef bunların sonuçları yüzünden cahillik nesilden nesile aktarılıyor.
Said Nursi denilen adamın Mu’cizat-ı Ahmediye Risalesi 19. Mektub da bahsettiği hadis. peygambere iftira atmanın sınır yok azizim. birileri hadis uydurur, çok muteber gördüğünüz hadis alimleri(!) kitaplarına alır, çok alim gördüğünüz zatlar bu hadislere referansla mektubatlar yazar.

uydur uydur. heyecanlı oluyor.
tahminim şöyle muhammed biraz titiz biri emizliğe düşkün o sırada tabi tuvalet kağıdı yok araplarda pintidir bilen bilir sol elle yemek yemeyi yiyeceğe dokunmayı yasaklamış olabilir tabi bu sadece tahmin

lisedeyken abilerden biri isviçreli bilim adamları sol elle yemenin çok sağlıksız olduğunu bulmuşlar falan ddedi çocuk aklı şte hemen inandık
Yok öyle birşey, inanmayın...
çok açık ve net olarak hurafedir. saçmalıktır.
benim yazılı bir kaynak duymadan görmeden inanmayacağımdır. ayrıca bir alışkanlık var. bir de şunu duydum. sol elle yenen her 7 parçanın (7 tane 7 kilo 7 çift gibi) 1 tanesi haram sayılır dediler.

arkadaşım tamam baskın olarak sağak olabilirim hatta kaşığı da sağla tutarım ama, ben bu cips i çekirdeği şeftaliyi elmayı üzümü sol elle tutup yerim. alışmışım. he bu arada sol elle para sayarım acaba bu da günah mıdır ki ?
sol el taharet eli ondan pismiş. ulan taharet aldıktan sonra öyle mi çıkılıyor dışarı? sabun denen temizlik gereci ne işe yarıyor? solak adam ne yapsın, lan ben lanetlendim sağ elle yemeye zorlayacağım mı desin? ne kadar gereksiz.

sağ elle de 31 çekiyor, amını götünü elliyor insanlar. o da mı pis? onu da kullanmayalım, tabak önümüze konsun kafamızı tabağa sokup yiyelim.

çok yüksek ihtimalle yalandır. böyle bir şeyi lanetleyeceğini sanmıyorum hz. muhammed'in.
uyduruk önermedir. yani islamiyeti kötüleyeksin diye artık bokunu çıkarmanın son raddelerinden. arkadaş tamam inanma islamiyete, kafana yatmıyorsa git başka şeye inan, hristiyanlık, musevilik var olmadı deistlik o da olmadı ateistlik var. birini seçmekte özgürsün. ama sadece kafana yatmadı diye böyle saçma sapan önermeler ne alaka? abdest zaten el, yüz, kafa, kollar ve ayakların temizlendiği bir şey. bunu dallanıp budaklandırmanın anlamı yok ki. birde sağ ayağı olmayan nasıl sağ ayakla abdeste başlayacakmış? oraya kül tablası koysun sağ ayak gibi onu yıkasın artık napalım. te allahım ya yaratıyorsun bari takip et.
lanetlemek değildir ancak dinimizde sol elle yemek doğru değildir. sol el temizlik eli olduğundan yemek yemekte kullanılmayacağı söylenir.
illâ yazılı kaynak olması gerekmiyor bazı şeyler için, mantıklı davranmak gerekirse sol elinde taharet alıyorsan o elini pis işler için ayırmışsın demektir, sağ elinle yersin. Ama tabi tahareti bilmeyenlere bunu anlatamazsın pistir onlar pis, kaka çocuklar.
ayrımcılığa sebebiyet vermek amaçlı uydurulmuş bariz zarf. lafım uydurana
(bkz: baban solak mı)