bugün

Aslında celileli Yahudi bir marangozdur. Nasırada doğup büyümüştür. Kurduğu hareket Yahudilik içerisinde isevilik/Nasranilik olarak anılır. Orijinal takipçileri kardeşi Adil Yakup'un (James the Just) başkanlığında isevi Yahudiler olan Ebiyonitler ve asıl havarileridir. Yeni bir din getirmemiştir, kendisine incil diye bir kitap da inmemiştir, incil onun ölümünden yıllar sonra yazılmıştır. Çarmıha gerilerek öldürülmüştür. Gerçek ve tam adı yehoşua bar yosef'tir(Jesus, son of the Joseph; Yusuf'un oğlu isa)
filistin topraklarında dünyaya gelmiş bir israiloğlu.
peygamber denilen adamların hepsi ya arap ya yahudi zaten.
bugün saat tam 0'da doğdu galiba.
insan dirilttiği yazıyor internette.
isa günahlarınız için değil kendini yahudilerin kralı ilan ettiği için ölmüş daha doğrusu öldürülmüştür. yargılamalarda kendini savunması gerekirken ölmekten kaçınmayan hatta ölüme yürüyen bir tavrı vardı. hatta yargı onu öldürmek için isteksiz bile denebilirdi. aslında roma'ya karşı geldiği için öldürülmüştür. olay sanılanın aksine siyasidir.
o da bir islam peygamberi hz. musa gibi.
Kur'an'da kıyametten önce döneceği ile kesin bir bilgi olmamakla birlikte, şu ayetler yer alır:

Hz. isa (as)'nın yeniden yeryüzüne döneceği ile ilgili bir başka ayet de Zuhruf Suresi'nin 61. ayetidir. Bu surenin 57. ayetinden itibaren Hz. isa (as)'dan bahsedilir:

"Şüphesiz o, kıyamet saati için bir ilimdir. Öyleyse ondan yana hiçbir kuşkuya kapılmayın ve bana uyun. Dosdoğru yol budur." (Zuhruf, 43/61)

Andolsun, Kitap Ehlinden, ölmeden önce ona inanmayacak kimse yoktur. Kıyamet günü, o da onların aleyhine şahit olacaktır." (Nisa, 4/159)
müslümanların inancında çarmıha gerilmemiş, onu gammazlayan kişiye allah o'nun yani hz. isa'nın görüntüsünü vermiş sonra o gerilmiş çarmıha hz. isa yerine.
Her nebîye zulmederler;
“Deli, kâfir, sahte” derler.
Âdetullah böyle, derler;
Dört Kitapta yazar gördüm.
yaşıyordur.
islam inancına göre mehdi ile aynı zamanda gelecektir.
''isa konuşmasını sürdürdü: ''tanrı'nın hükümranlığı toprağa tohum eken bir adama benzer. gece yatar, gündüz kalkar. tohum filiz sürer ve gelişir; adam bunun nasıl olduğunu anlamaz. toprak kendiliğinden ilkin uzun yaprağı, sonra başağı, sonra da başaktaki dolu taneyi yetiştirir. taneler olgunluğa erer ermez adam hemen orağı vurur. çünkü biçim vakti gelmiştir.''

incil.
incil:

Tanrı Kuzusu

Yahya ertesi gün isa’nın kendisine doğru geldiğini görünce şöyle dedi: “işte, dünyanın günahını ortadan kaldıran Tanrı Kuzusu! 30 Kendisi için, ‘Benden sonra biri geliyor, O benden üstündür. Çünkü O benden önce vardı’ dediğim kişi işte budur. 31 Ben O’nu tanımıyordum, ama israil’in O’nu tanıması için ben suyla vaftiz ederek geldim.” 32 Yahya tanıklığını şöyle sürdürdü: “Ruh’un güvercin gibi gökten indiğini, O’nun üzerinde durduğunu gördüm. 33 Ben O’nu tanımıyordum. Ama suyla vaftiz etmek için beni gönderen, ‘Ruh’un kimin üzerine inip durduğunu görürsen, Kutsal Ruh’la vaftiz eden O’dur’ dedi. 34 Ben de gördüm ve ‘Tanrı’nın Oğlu budur’ diye tanıklık ettim.”

https://incil.info/
internette bahsi geçen fotoğrafların hiçbiri ona ait değildir.
Muhtemelen gerçek fonetipi bugünkü Filistinlilere benzeyen, en mazlum peygamber,
Öyle Avrupalıların resmettiği hz isanın sarışın beyaz tenli adeta Rock starı figürü gibi bir adama benzemesi tamamen hz isanın ibranilerden gelmesidir, buda Avrupalıların kafatasçılığından kaynaklanmaktadır, hz isanın kökenini kendilerine yedirememeleridir.
ahir zamanda hazreti mehdi ile aynı zamanda yaşayacak denilen peygamberdir.
z kuşağına görmek nasip olacak gibi gözüküyor. mucizelerini görmeyi çok isterim.

ama islam'a ümmet olmaya gelecekmiş mucizeleri olacak mı emin değilim.
Hep şey der isa yanında olsun.
allahın oğludur diyen mürted olur, net. kıyametten önce yeryüzüne indirilecektir. ümmetin bir ferdi olarak! (peygamber olarak değil)
deccal,mehdi a.s, yecüc mecüc, dabbe. vs...
akabinde kepenkler kapanır ve oyunlar biter, kıyamet...
Aslında herkes bir çeviri meselesinden dolayı marangoz olarak bilir.

Daha geniş bir konseptde "usta" daha doğrusu.
Mesela eski sovyet ülkelerinin ustaları, sudan tut elektiriğe dolaptan merdivene vs sıfırdan tek başlarına her boktan anlayacak şekildeler.
Biraz ona benzeyen bir ustaydı isa.
hz isa peygambere bir söz isnat olunur:
«— bizden olmayanlar bize zıddır; bizimle cemetmeyenler dağılır!»
bir dâva görüşünü ifadede ne muazzam söz!
efendiler!
ne olacaksanız olun; fakat evvelâ hiçbir şey olmamak felâketinden kurtulun!

necip fazıl kısakürek - rapor 10-13
hristiyan inancına göre çarmıha gerilip ölmüş, 3 gün sonra paskalya günü yine dirilmiştir.

müslüman inancına göre çarmıha gerilip ölen o değil, onu ihbar eden ihbarcıdır çünkü allah o ihbarcıya hz. isa'nın görünüşünü vermiş hz. isa'yı çarmıha germek isteyenler ihbarcıyı isa zannedip çarmıha onu germişlerdir.
islam inancına göre çarmıha gerileceği gün allah tarafından göğe yükseltilerek yeryüzünden kaybolmuştur.
Judaa adam satmıştûr!
Hatta vucdan azabıyla kendi gidip intihar wtmiştirtir.
Bir peygamber.

Yahudi liderler tarafından suçlanarak Roma yönetimi tarafından çarmıha gerildi.
bunu sonra allah tarafından göğe yükseltilmiş belkide rivayetti.
güncel Önemli Başlıklar