bugün

Ey israiloğulları! Muhakkak ki ben, elimdeki Tevrat’ta olan herşeyi tasdik eden ve benden sonra gelecek, ismi Ahmed olan Resûl ile müjdeleyen, size (gönderilmiş) Allah’ın Resûl’üyüm.

diyerekten Hz.muhammed aleyhisselam'i bildiren ulul-azim peygamberlerdendir.Ahir zamanda hz.mehdi ile yahudi deccali öldürecek.Büyük peygamberdir.
Bu husus kuranda geçen bir durumdur.Hz.isa'yı ayrı bir peygamber gibi göstermeniz ilginç bir durumdur.Zaten mehdinin en büyük yardımcısı olacağı için hıristiyanların ahir zamanda birden müslüman olacaktır.Senin müslüman olman içten bile değil.
O peygamberlerin ardından, yanlarındaki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak Meryemoğlu isa'yı gönderdik ve ona içinde hidayet ve nur olan, kendinden önceki Tevrat'ı tasdik eden ve Allah'dan korkanlar için bir hidayet rehberi ve bir öğüt olan incil'i verdik.MAiDE Suresi 46
Anonim şirket değil de keşke limited şirket kursaymış.
Anonim zor abi ya.
bir çok insan fiziksel düşünme eğiliminde. Bu yüzden dini öğretilerdeki metaforları materyal şekilde algılıyorlar. oysa bir çok kavram sembolizm barındırıyor. Örneğin nirvana, cennet , cehennem, göklerin krallığı vb gibi sözler ayrı mekanı değil, sizin ulaşabileceğiniz bilinç seviyesinin bir sözlük formudur. Yani aslında dini kavramların büyük kısmı insanın içindeki dünyayı anlatır. bu kavramlar şu an sizinle birliktedir.

Çünkü dışarıda bir şey yoktur. dışarısı bir yansımadır. Yani çok materyal düşünmeye gerek yoktur. ben bu hatayı yaptım, materyal düşündüğüm için dine çok ön yargı duymuştum. Şu an kendimi serbest bıraktım. yani ben şuyum buyum yok, sadece dini bir araç olarak görüp hayatımı geliştirmeye çalışıyorum. hepinize önerim biraz daha derine bakın. yüzey teizmle dolu.