bugün

Tasarım olarak porsche' yi andıran ve oldukçada benzeyen, Hyundai ioniq 5 ile aynı ön konsol tasarımına ve iç plastik aksam, trim malzeme kalitesini yakalamış olan, ama tamamen farklı bir dış tasarıma ve görünümüne sahip olan araçtır, ioniq 5' in intro tasarımından çıkılmış, onun yerine sportif Aerodinamik bir siluet yakalanmış ve sportif bir görünüm kazandırılmış, ben aracı oldukça beğendim, bakalım hyundai ioniq 5' in başarısını ioniq 6 'dada yakalayabilecekmi Türkiye ve Avrupa pazarında' da başarılı olabilecekmi bunu zaman gösterecek, her ne kadar tasarımda olağanüstü bir değişikliğe gidilsede araç hala ioniq platformu'nun birer ürünüdür yani tamamen elektrikli bir modeldir, ileride içten yanmalı bir Modelinin gelmesi mümkün değildir diye düşünüyorum, Çünkü hyundai tamamen elektrikli modellerini ioniq platformu üzerine konumlandırıyor.
Aracın kısaca teknik özellikleri ise aşağıdaki gibidir.
Batarya kapasitesi opsiyon dahilinde 53 kWh veya 77,4 kWh olarak sunuluyor
Aracın Menzili ise 519 km wltp ölçüm değerleri doğrultusunda bir menzile sahip.
Aracın dört çeker versiyonu da Opsiyonel olarak bulunuyor.
Dc hızlı şarj ile 18 dakikada yüzde 10'dan yüzde 80'e kadar şarj imkanı bulunuyor.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Şuanda Türkiye piyasasına girmeye hazırlanan, hyundai'nin D sportif sedan segmentinde konumlandırılmış modelidir.

görsel
görsel
görsel
Dolara göre değişebilir bu durum 2.775.000 tl gibi bir fiyatla geleceği düşünülüyor. Yani zengin oyuncağı kardeşim, bizim gücümüz yetmez bunları almaya.
Geçen gün çatalca yolunda gördüm. Görür görmez fakir Porche'u dedim. Ama alabilirim Tesla almazsam. Ne de olsa ben de fakirim.
dış dizayn ve iç konfor üst seviyede.
başka bir almanı andırması biraz ruhunu hırpalıyor.
fiyat performans aracı
yazılım optimizasyonu çok iyi ( bir kaç nesil geliştirmeye uğradı )
araç sürüş konforu güzel.
boyutları D segmente yakın , günlük kullanım için biraz büyük.
evin 2. arabası elektrikli olsun kafasındakilere tam uygun
spor ruh insana enerji katıyor.
inme ve binme spor araba ruhundan dolayı zahmetli,
hele bir de boyunuz yada bacak boyunuz uzunsa inmek binmek vay arkadaş dedirtiyor.
gözleri size çevirecek bir araç.
deneyin yada şans verin.
güncel Önemli Başlıklar